Latvijā: Rimšēviča drošības naudas maksātājs Kreislers savulaik dāsni ziedojis partijām 33 komentāri
 
Latvijā

Rimšēviča drošības naudas maksātājs Kreislers savulaik dāsni ziedojis partijām

 
F64

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča atbrīvošanai paredzētās drošības naudas maksātājs uzņēmējs Andris Kreislers savulaik dāsni ziedojis partijām, liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā.

Kreislers laikā no 2004. līdz 2011.gadam septiņas reizes kopumā ziedojis 39 555 eiro. Četras reizes uzņēmējs atbalstījis patlaban likvidēto partiju "Jaunais laiks", kuru savulaik vadīja bijušais Latvijas bankas prezidents Einars Repše. Tāpat divas reizes nauda pārskaitīta patlaban likvidētajai partijai "Pilsoniskā savienība", kas savulaik kopā ar "Jauno laiku" un partiju "Sabiedrība citai politikai" apvienojoties izveidoja partiju "Vienotība".

Vienu reizi Kreislers ziedojumu atvēlējis arī Latvijas Zaļajai partijai.

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, 2011.gadā Rimšēviča draugam Kreisleram piederošās 12,51% kapitāldaļas būvniecības uzņēmumā SIA "Velve" nonāca uzņēmēja Māra Martinsona īpašumā, kura vārds figurē KNAB lietā pret Rimšēviču. KNAB aizturēja Martinsonu par iespējamu nozieguma atbalstīšanu, tomēr uzņēmējs vēlāk tika atbrīvots. Viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jau ziņots, ka Rimšēvičs tika aizturēts KNAB sāktajā kriminālprocesā. Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro.

Latvijas Bankas prezidents pirmdienas vakarā tiks atbrīvots no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā. Rimšēvičam tika piemērota drošības nauda 100 000 eiro apmērā, kas tika iemaksāta.

F64

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem.

Komentāri [33]
#
Sūdu vāģis, ne kreislers! 14.marts 2018 10:25 atbildēt
pretīgi glums puņķis ... vēēēēēTPFU !
 
#
Finanšu operācija strādā. 25.februāris 2018 17:15 atbildēt
Kā naivais latvietis notic šiem anglosakšu specdienestu un ASV fake news. LETA kā aģentūra ko saimnieks liek tik tiražē:) un visi tik cepās:). Paši nezin par ko.
 
#
MI 25.februāris 2018 16:51 atbildēt
Nepilni 40 tūkstoši 7 gados.
Ziedotājs partijas dibinātājs. Turīgs cilvēks.
Par ko cepiens? Kur sensācija?
 
#
lapa 25.februāris 2018 15:12 atbildēt
ta ir tira veida korupcija , saimas deputati tagad pienem ziedotajam izdevigus likumus . vini tacu negalinas nost vistu kas dej zelta olas. tas pats ir ar mazajiem hesiem.
 
#
Avaņti 25.februāris 2018 15:06 atbildēt
Ziedojis DIKTATORIEM.
 
Skatīt visus 33 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers