Latvijā: LB: "ABLV" bankai izsniegtā aizdevuma atgūšana neradīs sarežģījumus 27 komentāri
 
Latvijā

LB: "ABLV" bankai izsniegtā aizdevuma atgūšana neradīs sarežģījumus

 
Scanpix

Komercbankai "ABLV Bank" izsniegtā Latvijas Bankas aizdevuma atgūšana neradīs sarežģījumus - ja būs nepieciešams pārdot šīs bankas ieķīlātos vērtspapīrus, to izdarīt būs salīdzinoši vienkārši, jo kā ķīla ņemti ļoti droši, augstākā reitinga vērtspapīri, tajā skaitā, ASV valdības obligācijas, skaidroja Latvijas Bankā.

Ķīlas vērtība aptuveni divas reizes pārsniedz aizdotās naudas apjomu, līdz ar to pēc ķīlas pārdošanas centrālā banka gan atgūs aizdevuma pamatsummu un procentus, gan vēl paliks pāri līdzekļi, ko aizskaitīt atpakaļ komercbankai, apstiprināja Latvijas Bankā.

"Šis ir ļoti drošs darījums mums kā centrālajai bankai," sacīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns, atgādinot, ka darījumā nav izmantota nodokļu maksātāju nauda.

Viņš apliecināja, ka "ABLV Bank" liktenis neietekmēs šīs naudas atgūšanu. Varot pat teikt, ka šis ir izdevīgs darījums valstij, jo nauda tika aizdota uz procentiem, kas kāpinās Latvijas Bankas ienākumus un peļņu, no kuras divas trešdaļas tiek ieskaitīta budžetā.

Kā ziņots, FKTK naktī uz sestdienu pieņēmusi lēmumu, ka "ABLV Bank" ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. FKTK padome, ņemot vērā, ka Eiropas Centrālās Banka (ECB) nav devusi instrukciju atcelt noteiktos maksājumu ierobežojumus, ir pieņēmusi lēmumu par noguldījumu nepieejamību, lai varētu nodrošinātu garantēto atlīdzību izmaksu sākšanu bankas klientiem. Noguldījumu nepieejamība bankā iestājas, ja FKTK ir konstatējusi, ka noguldījumu piesaistītājs, proti, banka nespēj izmaksāt saviem klientiem viņu bankas kontā esošos naudas līdzekļus jeb noguldījumus, un FKTK padome pieņem lēmumu par noguldījumu nepieejamības iestāšanos.

"ABLV Bank" uzskata, ka FKTK padomes lēmums pēc būtības nozīmē, ka tuvākajā laikā var tikt uzsākts bankas likvidācijas process. "ABLV Bank" pauž viedokli, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai banka akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus.

FKTK lēmumu "ABLV Bank" saista ar politiskiem apsvērumiem.

Latvijas Banka šonedēļ grūtībās nonākušajai Latvijas komercbankai "ABLV Bank" aizdevusi kopumā 297,2 miljonus eiro pret vērtspapīru ķīlu. Šī summa ietver 97,5 miljonus eiro, par kuriem ziņots jau iepriekš. Tādejādi no jauna "ABLV Bank" piešķirts aizdevums 199,7 miljonu eiro apmērā.

Latvijas Banka aizdevumu "ABLV Bank" izsniegusi uz sešiem mēnešiem - līdz šā gada augustam. Aizdevuma likmes netiek atklātas. Kopējo aizdevuma apjomu noteica "ABLV Bank" iesniegtās ķīlas, ko veido dažādu emitentu droši vērtspapīri, kopējā vērtība. Latvijas Bankā atkārtoti uzsvēra, ka šajā finanšu tirgus darījumā nekādā veidā nav izmantoti valsts budžeta līdzekļi. Vērtspapīru ķīlas vērtība būtiski - aptuveni divas reizes - pārsniedza aizdevuma apjomu.

Iepriekš "ABLV Bank" lūdza centrālo banku aizdot līdz 480 miljoniem eiro, ieķīlājot daļu no bankas rīcībā esošajiem vērtspapīriem.

“ABLV Bank” grūtības saistītas ar ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas ("FinCEN") februāra vidū paziņoto, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

"ABLV Bank" pārstāvji norādīja, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka izskata iespējas, lai "FinCEN" pārskatītu savus priekšlikumus. "Banka pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus," uzsvēra bankā. Tāpat bankas pārstāvji apgalvoja, ka "ABLV Bank" un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ "FinCEN" paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams.

Pēc aktīvu apmēra "ABLV Bank" 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem - Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei - uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas pamatkapitāla. "ABLV Bank" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. "ABLV Bank" atrodas tiešā Eiropas Centrālās bankas uzraudzībā.

Komentāri [27]
#
opis no laukiem 25.februāris 2018 10:14 atbildēt
"Šis ir ļoti drošs darījums mums kā centrālajai bankai," sacīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns, atgādinot, ka darījumā nav izmantota nodokļu maksātāju nauda." Citāta beigas.
Jā,tā tiešām nav nodokļu maksātāju nauda,bet ir Latvijas valsts VALŪTAS rezervju nauda,kuru valsts uzticējusi un nodevusi LB pārvaldījumā un glabāšanā! Ko tad LB ir nopirkusi par valsts naudu? "Drošus" ASV parādu vekseļus un vēl "drošākus" Luksemburgas parādu vekseļus,ja atceramies,ka bankas ABLV meitas kompānija darbojas Luksemburgā,kuras ārējais parāds ir 4 TRILJONI USD. Tātad,LB ir nopirkusi tiesības piedalīties un ņemt aktīvu dalību ASV un Luksemburgas parādu nomaksā.
Malači vai ne? Tagad mēģināsim noskaidrot kā lietas apstāv ar to ķīlas "drošību.Cik droši var būt "vērtspapīri" kuru priekšā stāv mīnusa zīme? Domāju,ka komentāri lieki. Bet ir vēl viens indikators,kas vēl labāk parāda darījuma patieso būtību un proti - kāpēc Fiļš ar Berni,kuru kopējais bankā neiesaistītais kapitāls sastāda vairāk kā 600 miljonus eiro, paši nenopirka "vērtīgos" vērtspapīrus,kurus piedāvāja par pus cenu? Tā būtu varējuši savu kapitālu dubultot! Tātad, ķīlai neticēja,bet LB atradās "loši" kas uz izmesto ēsmu uzķērās.Redziet nu,kāda ir augsto valsts ierēdņu attieksme pret valsts naudu,to var šķērdēt un izsaimniekot,jo nekāda atbildība neiestājas! Nav tā kā bija Kārļa Ulmaņa Latvijā - bankrotēji,tas nonāci parādu cietumā un paliki pliks un nabags,bet tagad ,vai Kargins ar Krasoviski iesaistīja savu naudu ,lai glābtu viņiem piederošo Parex banku? Kāpēc lai viņi tērētu savu naudu,ja ir valsts un nodokļu maksātāji? Tas pats notika ar Liepājas Metalurgu,tagad ar ABLV banku un tā jau ir iesakņojusies prakse kriminālajā Latvijā - neļauj nabaga miljonāram pat nobankrotēt! Kā lai te neatceras slaveno Roziņa literāro varoni misteru Cepelu,kurš savas bankrotējušās akcijas iesmērēja naivajam leitnantiņam,tikai Latvijas nelaime ir tā,ka naivā leitnantiņa lomu mūsdienu iberastu režijā tēlo Latvijas valdība un LB!
 
#
savādnieks » opis no laukiem 25.februāris 2018 16:03 atbildēt
Paldies,opi,interesants skaidrojums,tātad ko nedarīja Rimševičs izdarīja Kušners & Silakalns-stāsta beigas.
 
#
savādnieks 25.februāris 2018 10:06 atbildēt
KURŠ BLEFO (melo);
Reizniece-Ozola-valsts nauda ABLV glābšanā netiks ieguldīta
Edvards Kušners-mums nekādas vajadzības nav riskēt ar valsts naudu.(vērtspapīru sakarā)
LB aizdotie 300.milj ABLV ir/nav valsts nauda ???
 
#
Lētticīgais balsotājs par partiju 25.februāris 2018 8:41 atbildēt
kāpēc jūs uztraucaties par naudas atgūšanu, neuztraucaties, tauta sametīs un vis OIK OIK OIK
 
#
Lētticīgais balsotājs par partiju 25.februāris 2018 8:41 atbildēt
kāpēc jūs uztraucaties par naudas atgūšanu, neuztraucaties, tauta sametīs un vis OIK OIK OIK
 
#
Leons 25.februāris 2018 8:25 atbildēt
Kamēr Lembergs stūrē??? diemžēl patiesību zināt mums nav lemts.
 
Skatīt visus 27 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers