Latvijā: Pārdomas: Šobrīd Latvijā notiekošais ir loģiskas mūsu visu bezdarbības sekas 114 komentāri
 
Latvijā

Pārdomas: Šobrīd Latvijā notiekošais ir loģiskas mūsu visu bezdarbības sekas

 
Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency

Andris Gross facebook dalās pārdomās par šobrīd valstī notiekošo. Vairums ieraksta komentētāju piekrīt paustajam viedoklim.

"Manuprāt, ir pienācis laiks pieaugt un paskatīties patiesībai acīs. Valsts, kuru esam uzbūvējuši ar savām rokām un domām, ir slima. Zāles būs rūgtas, jo slimība ir stipri ielaista. Ja mēs paši nespējam mosties un rīkoties, tad to mums piespiedīs darīt apstākļi. Ukraina ir jātur prātā kā trauksmes zvans. Ja pazaudēsim valsti, pazaudēsim visu. Ukraiņi to saprata un tagad cīnās uz dzīvību un nāvi. Īpaši skaidri to vajadzētu apzināties tiem, kas šajā zemē ir nolēmuši dzīvot, audzināt bērnus un mazbērnus, veidot saimniecības un uzņēmumus, kopt kultūras tradīcijas, novecot un nodot nākamajai paaudzei savu gudrību un darba augļus, ikvienam kura sirds pieder Latvijai un kuram šai zemē pieder kaut kvadrātmetrs vai malkas šķūnītis.

Ja, tu un es nedomāsim, neuzvedīsimies un nerīkosimies kā šīs zemes sargi un saimnieki, tev un man to atņems, un es to domāju fiziski. Krima un Donbasa reģions maniem vārdiem ir kliedzošs pierādījums. Es pat izteikt nespēju, cik ļoti man negribas, lai zāles, kuras mums jādzer, ir tādas kā šobrīd Ukraiņiem. Tie kuri uzskata, ka ar šodienas Latviju tas nav iespējams, palasiet vēsturi.

Pietiek par valsti domāt un pret to izturēties kā pret kaut ko, kas atrodas tur, kaut kur un man dod vai nedod dažādus labumus. Valsts esmu es, te šajā vietā, šajā zemē. Valsts ir manas domas un mana rīcība, konkrētajā Dieva atvēlētajā zemes pleķītī.

Ja gribam dzīvot kā attīstītajās pasaules valstīs, būtu laiks sākt tā domāt un galvenais rīkoties.

Korupcija ir milzīgs augonis, kas uzmeties mums uz skausta. Ja kāds nedraudzīgs spēks gribēs mūs ievainot, viņš sitīs tieši mūsu vājajā vietā. Ticiet man, viņš to jau dara un darīs vēl stiprāk! Patiesībā korupcijas augonis ir viņa lolojums. Šis nedraudzīgais spēks augoni baro, tā ka tas nejūt badu ne mirkli. Augonis mūs kalpina, kā tik tam ienāk prātā. Turklāt tas izsūc mūsu tautas spēku. Mēs kļūstam dusmīgi, neiecietīgi un agresīvi, jo sāp. Par spēju būt brīvi savā garā, domās, lēmumos un rīcībā nemaz nerunājot. Atliek tikai uzsist augonim un strutas lidos uz visām pusēm, un sāpēs, un būs kauns, liels kauns.

Viss notiek manā un tavā acu priekšā, jau vairāk nekā ceturtdaļu gadsimta, lielāko daļu mana apzinīgā mūža. Pie varas esoši cilvēki ir tādi, kādi viņi ir, visādi, gan pērkami, gan mazliet pērkami. Ja mēs domājam, ka viņi mainīsies, tad esam vai nu naivi, vai dumji. Protams, ir arī godīgi un cienījami cilvēki, kuri dara labāko, ko spēj. Pie varas viņi nokļūst ar manu un tavu balsi. Mana un tava balss ir atslēga, ar kuru slēdz Latvijas zemes durvis. Mēs varētu būt daudz, daudz, daudz, daudz izvēlīgāki tajā, kam uzticam mūsu Dieva zemes atslēgas. Atsijāt graudus no pelavām. Skatīties un vērtēt darbus, ne vārdus vai spožas reklāmas. Veltīt savai valstij laiku! Tas, cik daudz laika veltīsim Latvijai, izšķirs mūsu tautas likteni.

Šobrīd Latvijā notiekošais ir loģiskas mūsu bezdarbības sekas. Mūs var manipulēt, mūs var raustīt, mūsu finanses var saplosīt lupatu lēveros, mēs neticam nevienam un vismazāk tiem kuriem esam atdevuši savu balsi. Viņi runā ar mūsu doto balsi, mūsu vārdā, bet mēs neticam. Mēs neticam paši savai balsij. Mēs neticam sev. Pirms atrisināt finanšu krīzi, ir jāatrisina ticības krīze. Vai es ticu Latvijai, tās nākotnei, iespējām, mērķiem, cilvēkiem, pastāvēšanai? Kāda ir Latvija, kurai es ticu un atdodu savu balsi?

Mēs bieži sakām, ka mīlam Latviju. Tad kāpēc mēs ļaujam Latviju pazemot? Kāpēc mēs ļaujam pazemot sevi, jo Latvija ir katrs viens no mums. Mīlēt Latviju nozīmē Latvijai ticēt! Ticēt nozīmē rīkoties."

Komentāri [114]
#
nu nu 28.februāris 2018 12:48 atbildēt
Ak kā te daudzi prasās Putļera azotē , šausmas klausīties! Un to domā latvieši? Nu tagad redzams kur mūs novedusi tautas genofonda iznīcināšana pag. g.s. vidū un pavadītie gadi pie plpadomijas. Vis īstākie padomijas produkti paši esam. Vai grieķis vai spānis , portugālis vai itālis ļautu sev krāmēt uz galvas kā mūsējie to dara?? Un mē klusējam un tikai pačikstam!! Kurš no jums ir bijis uz ielas un paudis savu protestu pret notiekošo?? NEVIENS!!!
Un beidzot atgādināšu Jums tautieši ko teica senie latvieši: " Dievs atpestī mūs no bada , mēra un krieviem!!Padomājiet kāpēc viņi tā teica??!!
 
#
Rolands 27.februāris 2018 10:00 atbildēt
Japiebilst, ka ar to "mes izvelamies" ir patiesiba ta ka ir. Ja runajam par velesanam tad ta izvele ir no vairakiem launumiem izveleties mazako - apmeram tas pats, kas nolikt jums prieksa hamburgeru, cheesburgeru un bigmaku liekot jums izveleties veseligako un pec tam parmetot, ka ar savu izveli esat samaitajusi savu veselibu un nosaucot to par izveles brivibu un demokratiju :-)
 
#
Rūsiņš 27.februāris 2018 2:35 atbildēt
Vispirms būtu jāizārstējas no Aivara, Andra un Aināra. Kamēr par viņiem balsos nozombētais Aivara elektorāts, nekur tālāk par kremli netiksim. Jo šiem cilvēkiem valsts ir tikai pašu labumam.
 
#
eksperts 26.februāris 2018 9:57 atbildēt
NRA šīs pārdomas ielikkusi, lai kremļa troļļiem ir, kur izvērsties. Bet jā, ilgi vairs nebūs jāgaida, līdz no Donbasa un Krimas putinoīdus iztrieks laukā.
 
#
Latvis 26.februāris 2018 8:41 atbildēt
Andri attopies ,tas tev uz pohām, tādas pārdomas rodas!
 
Skatīt visus 114 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers