Latvijā: FKTK mierina: Latvijā nav banku krīzes 20 komentāri
 
Latvijā

FKTK mierina: Latvijā nav banku krīzes

 
Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Latvijā nav banku krīzes, šodien preses konferencē par situāciju AS "ABLV Bank" uzsvēra Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš.

"Latvijā nav banku krīzes, bet šī situācija ir saistīta ar vienu banku. Tā ir krīze vienā bankā," pauda Putniņš.

Vērtējot kopējo situāciju ar nerezidentu noguldījumiem Latvijas bankās, FKTK vadītājs informēja, ka situācija ir stabila.

"Kopējie noguldījumi Latvijas bankās turas 20 miljardu eiro līmenī. Tas ir nemainīgs apjoms, kas liek izdarīt secinājumu, ka bankas situāciju kontrolē un lielu izmaiņu nav," norādīja Putniņš.

Pēc viņa teiktā, FKTK pievērš uzmanību tām bankām, kuras apkalpo nerezidentu noguldījumus, arī AS "Norvik banka", bet nekādas nerezidentu noguldījumu "svārstības" viņš nesaskata.

FKTK vadītājs atzinīgi izteicās par "ABLV Bank" vadību, kura visu šo laiku ir labi pārvaldījusi procesus, neskatoties uz grūtībām, ar kurām banka saskārusies. "Bankas menedžments visu šo laiku strādāja ar lielu atdevi un atviegloja FKTK darbu," sacīja Putniņš.

Jau ziņots, ka FKTK naktī uz sestdienu nolēma, ka "ABLV Bank" ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. FKTK atgādina, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo "ABLV Bank" ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas "ABLV Bank" klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus "ABLV Bank" varot nodrošināt.

Savukārt "ABLV Bank" uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai banka akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus.

Komentāri [20]
#
Antiņš 25.februāris 2018 9:51 atbildēt
Ko ta pret šitiem nav sākta kriminālvajāšana? Šiem kompānijā ar LB bija bankas jāuzrauga, jeb tie daļā ar Rimšu?
 
#
čir 24.februāris 2018 20:34 atbildēt
man liekas, ka zvirbulis daudz ir pie visa tā vainīgs. priekš kam tu tur divus gadus jau sēdi ? kāpēc amerikāņi par to pavēstīja, bet tu gulēji ???? tas pats Rimšēvičs jau ielika viņu šajā siltajā vietiņā, lai var kukuļus izspiest. jāuzlaiž kaķis zvirbulim.
 
#
bet esat jūs 24.februāris 2018 19:52 atbildēt
un tas nerada ticību
 
#
Ivans 24.februāris 2018 18:35 atbildēt
Ja nav krīze, kāpēc jāmierina?
 
#
Pastali ir melji un zaglji 24.februāris 2018 14:20 atbildēt
Pastaliem beedu nav nekad,jo vinji to beedu pabaazj zem akmenja un iet tam paari pidrallallaa
 
#
ta vish i » Pastali ir melji un zaglji 25.februāris 2018 11:58 atbildēt
latviesi ir maza, zagliga un bailiga tauta
 
Skatīt visus 20 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers