Latvijā: Latkovskis atklāj, ka Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu 14 komentāri
 
Latvijā

Latkovskis atklāj, ka Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu

 
F64

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Latkovska vērtējumā, laiki pašlaik ir ģeopolitiski sarežģīti, bet SAB demonstrējot, ka sekmīgi strādā un spēj glabāt valsts noslēpumus.

Politiķis atzīmēja, ka par neviena Saeimas balsojuma iznākumu 100% pārliecība nevar būt, jo ir bijuši precedenti, kad tiek solīts atbalsts, tomēr amata kandidāts tiek izgāzts, tomēr šoreiz cerības uz Maizīša pārvēlēšanas vairojot apstāklis, ka balsojums būs atklāts.

Ja mēs viņu neapstiprināsim, kā mēs šo izskaidrosim saviem Rietumu partneriem, no kuriem saņemam lielāko daļu drošības jomas informācijas, jo nav nekāds noslēpums, ka mums pašiem plaša aģentu un izlūka tīkla nav, retoriski vaicāja Latkovskis un uzsvēra, ka pielaižu valsts noslēpumam atteikšana pāris deputātiem nevarētu būt pārāk nopietns arguments nepatikai pret Maizīti.

Kā ziņots, Nacionālā drošības padome ir nolēmusi izvirzīt pašreizējo SAB direktoru Maizīti arī nākamajām pilnvaru termiņam.

Pašreizējais Maizīša pilnvaru termiņš beidzas maijā. Maizītis SAB priekšnieka amatā tika apstiprināts 2013.gada 14.martā. Pienākumus viņš sāka pildīt tā paša gada 2.maijā. SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem.

Kandidātu SAB vadītāja amatam izvirza Nacionālā drošības padome, bet gala lēmumu par šo jautājumu pieņem Saeima. Saeimā pārstāvētie politiķi pašlaik nepauž iebildumus pret Maizīša atkārtotu apstiprināšanu SAB vadītāja amatā, tomēr parlamenta frakcijas vēl apspriedīs šo jautājumu.

"Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri aģentūrai LETA sacīja, ka šo jautājumu izvērtēs frakcija, bet līdz šim "Vienotības" politiķiem nebija pretenziju pret Maizīša kandidatūru.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka frakcija varētu aicinātu Maizīti uz sēdi. Nacionālās apvienības deputātiem ir gan atbalstoši, gan skeptiskāki viedokļi, tāpēc šis jautājums vēl tiks izrunāts.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA arī pauda, ka šis jautājums tiks izrunāts ZZS Saeimas frakcijā.

Opozīcijā esošās "Saskaņas" frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs arī skaidroja, ka šis jautājums jālemj frakcijā. Urbanovičs norādīja, ka viņam personīgi iebildumu pret Maizīša kandidatūru nav, tomēr tas neko nenozīmējot, ja lēmums jāpieņem frakcijā.

Ņemot vērā, ka arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir paudis atbalstu Maizīša kandidatūrai, tad sagaidāms, ka arī Latvijas Reģionu apvienība lems par atbalstu viņa apstiprināšanai SAB direktora amatā, aģentūrai LETA sacīja LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga. Politiskā spēka deputāti arī iecerējuši tikšanās reizē iztaujāt Maizīti par ar valsts drošības jomu saistītiem jautājumiem.

Komentāri [14]
#
ESMAIJA 23.februāris 2018 15:53 atbildēt
Tieši un neslēpjoties....bez kauna un goda... Man šķiet, ka tas Latkovskis nav pie pilna prāta. Nu kā kaut ko tik traku var pateikt!!!!! Tas, ka `Vienotība darīs visu, lai šīs pozīcijas noturētu savos apkampienos, tas bija skaidrāks par skaidru, maizīšpaps pildīja bulterjēra pienākumus, kuru varēja parīdīt uz katru, kas Vienotībai bija jādabū nost no ceļa. Bet - pirmkārt, bulterjēri, ka plēsīgākā suņu suga ir Latvijā aizliegti, otrkārt - būtu dīvaini un man pat šķiet, ka tāda Saeima būtu jāatlaiž, ja Maizīti pārvēlētu. Kādēļ? Kaut vai tādēļ, ka acīmredzami neloģiski šis kungs ņēma nost pielaides visiem, kas nepatika Vienotībai, tikai vienam nepaskatījās pakaļ, ko viņš īsti Krievijā makšķerē... un...TĀDĒĻ, KA VIŅŠ PATS TIESAI ATZINIS, KA PAZAUDĒJIS SVARĪGUS DOKUMENTUS, KĀDI BIJA ATSŪTĪTI LEMBERGA AIZSTĀVĪBAI un ne tikai... re, arī savu portfeli kur tur izsējis vai aizmirsis...... Jāsmejās... un... Tādēļ, ka viņš nepainteresējās ko Dombrovskis un Zatlers meklēja pie Sorosa, kas nav mazāk bīstams kā ,, krievi nāk" .un... Tādēļ, ka viņš piestaigāja uz svešas valsts vēstniecību, lai atskaitītos par tiesas procesu, kādu pats bija uzsācis...pēc kā pavēles Maizīskungs????? Pretīgi! Un te patiešām vajag atklātu balsojumu, lai cilvēki redz, kas mēs esam - kaut kādi raustāmi jampampiņi, vai domājoši ar savu galvu!!!!!!
 
#
neiespējami 23.februāris 2018 14:58 atbildēt
kā var maizīti neievēlēt ,ja mūsu rietumu draugi ir noteikuši ,ka viņš ir jāievēl.
 
#
subjektīvi 23.februāris 2018 14:31 atbildēt
Tad jau redzēs, kā balsos Saeimas partijas, pēc tā arī spriedīsim...
 
#
k.s. 23.februāris 2018 14:15 atbildēt
Izklausās,ka Latkovska kungs ir speciālists visos jautājumos.
 
#
Gints 23.februāris 2018 13:52 atbildēt
Viss tas ir muļkības. Latkovskis izdomājis argumentu savējā (lasīt vienotības kadra) pārvēlēšanai. Un viss atkal tiek nolikts melnā un baltā kategorijās. Lūk ja nebalsos par šo labi paēdušo cilvēku, tad tie ir ļaunie.
Bet tikpat labi to var arī pagriezt otrādi. Cik gan efektīva ir SAB darbība ka tas neredz, ka LB vadītājs braukā uz krieviju izklaidēties (ar sazin kādiem tur rubakiem pļēgurot). Un nav pat svarīgi 2 reiz vai 12 reizes viņš tur braukāja. Varbūt tieši otrādi ASV nesapratīs, kā tādu nekompetentu ierēdni atkal pārvēlēs?
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers