Latvijā: Būs publiski zināms, cik liela alga ir Latvijas Bankas un vēl citu iestāžu darbiniekiem 6 komentāri
 
Latvijā

Būs publiski zināms, cik liela alga ir Latvijas Bankas un vēl citu iestāžu darbiniekiem

 
depositphotos.com

Saeima šodien atbalstīja vairākus Inta Dāldera (V/Par!) priekšlikumus, kas paredz publiskot arī Latvijas Bankas, izglītības iestāžu, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.

Iepriekš Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šos ierosinājumus bija noraidījusi. Tomēr šodien Saeima šādas izmaiņas atbalstīja, otrajā lasījumā lemjot par grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Saeimas atbalstītie ierosinājumi paredz, ka regulējums par atlīdzību publiskošanu attiecas arī uz visiem Latvijas Bankas, vispārējās izglītības iestāžu, profesionālās izglītības iestāžu, kā arī profesionālās ievirzes izglītības iestāžu darbiniekiem un amatpersonām. Priekšlikumi paredz, ka valdība var noteikt tādas Latvijas Bankas amatpersonas un darbiniekus, kuru atalgojums un naudas summas, kas viņiem pienākas, nav publicējamas valsts drošības apsvērumu dēļ, kā arī gala termiņu, kura notecējuma beigās šī informācija kļūst atklāti pieejama Latvijas Nacionālajā arhīvā.

Tas attiektos arī uz valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrībām, publiski privātajām kapitālsabiedrībām un kapitālsabiedrībām, kurās valsts, pašvaldības vai publiski privātajai kapitālsabiedrībai pieder visas kapitāla daļas. Arī šeit Ministru kabinets varētu noteikt izņēmumus.

Vienu no šiem priekšlikumiem atbalstīja 49 deputāti, pret balsoja 20, bet pieci parlamentārieši atturējās. Savukārt otru priekšlikumu atbalstīja 50 deputāti, pret bija 23, bet četri parlamentārieši atturējās.

Iepriekš Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā bija diskusijas par nepieciešamību saskaņot valsts pārvaldē strādājošo atalgojuma publicēšanu ar tiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību. Sākotnēji komisija pat pauda konceptuālu atbalstu ierosinājumam, ka amatpersonai (darbiniekam) izmaksāto darba samaksas apmēru valsts vai pašvaldības institūcijas mājaslapā internetā publisko reizi mēnesī, norādot personas amatu, un informāciju par konkrētai personai izmaksāto atalgojumu var saņemt Informācijas atklātības likumā noteiktajā kārtībā. Tomēr vēlāk komisija no šī ierosinājuma atteicās.

Saeimai šis likumprojekts vēl būs jāvērtē trešajā lasījumā. Priekšlikumus likumprojektam uz galīgo lasījumu var iesniegt līdz 8.martam.

Komentāri [6]
#
nu ko 22.februāris 2018 21:52 atbildēt
Ka var nesaprast ka Latvijas banka tā ir tikai uz papīra. Tā ir Eiropas centrālās bankas reģionālā filiāle. Algas kā jau augļotājiem pienākas.
 
#
nah 22.februāris 2018 21:12 atbildēt
Vai tad vinju maki jebkad ir piepildaami!? Visi ir vienliidziigi, bet dazhi - vienliidziigaaki, tas nu reiz ir taisniiba. Maku religjija...
 
#
Interesanti 22.februāris 2018 20:57 atbildēt
kādēļ netiks publiskotas visas valts sektorā strādājošo? Mediķu piemēram, atkal visi vienlīdzīgi, bet daži vienlīdzīgāki? Ja publisko, tad visiem.
 
#
/ » Interesanti 28.februāris 2018 13:38 atbildēt
mediķiem interesanti publicēt algu + invaliditates pensiju. Kā invalīds var strādāt vairāk par slodzi?
 
#
nu ja 22.februāris 2018 20:52 atbildēt
Varēs redzēt, kuram prasās pēc kukuļa ...
 
#
Re 22.februāris 2018 19:46 atbildēt
Kurš balsoja pret? No kuras partijas?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers