Latvijā: Ašeradens uzsver, ka neglābs "ABLV Bank" par nodokļu maksātāju naudu 1 komentāri
 
Latvijā

Ašeradens uzsver, ka neglābs "ABLV Bank" par nodokļu maksātāju naudu

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Ne partija "Vienotība", nedz arī kāda cita partija neatbalsta nodokļu maksātāju naudas ieguldīšanu "ABLV Bank" glābšanai, šorīt LTV "Rīta Panorāmā" atkārtoti uzsvēra ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Politiķis atgādināja, ka tiek runāts par aizdevuma izsniegšanu "ABLV Bank" pret ķīlu, kas būtu Latvijas valsts parādzīmes.

"ABLV Bank" Latvijas Bankai ir lūgusi piešķirt aizdevumu līdz 480 miljonu eiro apmērā, ieķīlājot daļu no bankas rīcībā esošajiem vērtspapīriem. Sākotnēji tika nolemts "ABLV Bank" izsniegt aizdevumu 97,5 miljonu eiro apmērā, bet banka aicina palielināt summu.

Ašeradens zināja teikt, ka pirmais aizdevums "ABLV Bank" līdz vakardienai nemaz neesot bijis realizēts un ķīla neesot bijusi iesniegta.

Taujāts, vai pēdējās norises finanšu sektorā neliecina, ka ir izsapņots Latvijas sapnis kļūt par finanšu centru, ministrs pauda viedokli, ka savā ziņā tas ir viltus sapnis, jo liels finanšu sektora apgrozījums tiek gūts no nerezidentu naudas, kas nedod ļoti lielu ieguldījumu tautsaimniecībā, jo peļņu pamatā paņem tie, kas ar šo naudu strādā.

Runājot par Latvijas Bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča kukuļņemšanas krimināllietu, Ašeradens pauda viedokli, ka visi procesi norit vairāk vai mazāk tā, kā tiem jānorit, un visi dara savu darbu. Ministrs aicināja operēt tikai ar pārbaudītiem faktiem un necelt nevajadzīgu paniku.

Ašeradens pastāstīja, ka pašlaik "Vienotība" nerosinās likuma grozījumus, lai Rimšēviču noņemtu no amata, bet gan tikai mudina pieņemt politisku deklarāciju par neuzticības izteikšanu, pēc kuras Latvijas Bankas vadītājs pats varētu izšķirties par savu rīcību. Pašlaik koalīcijā atbalsta šai "Vienotības" iniciatīvai īsti nav, bet Ašeradens cer, ka tuvāko nedēļu laikā to savāks.

Komentāri [1]
#
teo 22.februāris 2018 11:26 atbildēt
Vai ABLV ir Latvijas banka nozīmē kā to saprot šeit ? Tā ir klasiska pasaules finanšu tirgos strādājoša iestāde ar licenci fiziski atrasties Rīgā un maksāt nodokļus saskaņā ar Latvijas likumdošanu. Bankai ir niecīgs vietējo klientu skaits ,pamatā tā apkalpo nerezidentus. Tā strādā desmitiem šāda tipu bankas Šveicē ,Luksemburgā ,Frankfurtē pie Mainas ,Londonā un citviet .ASV ir pat vairāki štati ar ofšoru darbības tiesībām. Un ,ja tā nav Latvijas klientu banka ,tad par ko runa ?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers