Latvijā: Kušners par Rimšēviču: Te veidojas Eiropas Savienības mēroga konflikts 30 komentāri
 
Latvijā

Kušners par Rimšēviču: Te veidojas Eiropas Savienības mēroga konflikts

 
F64

Eiropas Centrālā banka (ECB) ir izteikti neapmierināta ar tās padomes locekļa - Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča funkcionalitātes ierobežošanu, ceturtdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners.

"Viņi [ECB] izrāda izteiktu neapmierinātību ar to, ka izpildvaras pārstāvji ir ierobežojuši centrālās bankas padomes locekļa funkcionalitāti, jo, piemēram, ir viens cits centrālās bankas padomes loceklis, kurš ir aizdomās turētais jau divus gadus, bet viņš netraucēti braukā uz Frankfurti un piedalās sēdēs. Līdz ar to viņi saskata tajā pat tiesību pārkāpumu. Man šķiet, ka te veidojas liels, ja ne starptautisks, tad Eiropas Savienības mēroga konflikts," teica Kušners, piebilstot, ka ECB šobrīd ir noskaņota samērā kareivīgi.

Viņš atzīmēja, ka Latvijai balsstiesības ECB joprojām ir, taču jautājums ir par Rimšēviča iespējām nokļūt Frankfurtē. Vienlaikus Kušners piebilda, ka daļa no ECB padomes sēdēm notiek arī telekonferenču formā, kas nozīmē, ka Rimšēvičs varēs turpināt piedalīties ECB padomes darbā, bet ir jāatrod veids, kā Latvijas Bankas iekšējo dokumentu un informācijas apritē integrēt Rimšēviču jaunajā statusā.

Viņš arī atzina, ka Latvijas Bankas kolektīvā šobrīd noskaņojums ir dažāds. "Noskaņojums ir ļoti jaukts, bet pārsvarā tas ir nepatīkamu sajūtu kokteilis. Tas ir bijis liels trieciens mūsu iestādes reputācijai, tas ir milzīgs pārmaiņu process, lai sakārtotu bankas iekšējās pārvaldības sistēmu. Tas tomēr ir vesels laikmets, kad Rimšēvičs ir vadījis banku, tāpēc šīs pārmaiņas prasīs pārdomāt daudz ko. Tas vienlaikus ir arī diezgan liels stress, lai panāktu, ka pie šiem jaunajiem apstākļiem mēs spējams pilnvērtīgi funkcionēt un es varu apliecināt, ka banka šobrīd ir pilnīgi funkcionāla un darbības nepārtrauktības procesi nav traucēti," pauda Kušners.

Viņš minēja, ka reputācijas atjaunošanai Latvijas Banka šobrīd var darīt tikai labāko, kas ir tās spēkos, pildot centrālās bankas pienākumus.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā esot vismaz 100 000 eiro.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, nomainot tajā Repši, kurš pievērsās politikai. 2007.gadā un 2013.gadā Saeima Rimšēviču atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Komentāri [30]
#
... 25.februāris 2018 12:04 atbildēt
I.Rimšēviča ''epopeja'' iet uz izsīkumu. Laikam nav pierādījumu ... ir tikai viena liktenīgā bilde un baņķieru (banksteru) sūdzības ...
 
#
Vai! 25.februāris 2018 9:29 atbildēt
Kauns nomelnot Latvijas bankas prezidentu I. Rimševiču, kurš daudzus gadus turējis banku līmenī, kurš negribēja izsniegt miljardu eiro ABLV bankai. Taisnība taču bija Rimševiča kungam. ASV nostāja nolika visu vietā: ABLV banka tiks slēgta. Jāatjauno atpakaļ labais vārds LB prezidentam Rimševičam, jāatvainojas un jāļauj strādāt Latvijas valsts labā!
 
#
Juris » Vai! 25.februāris 2018 10:53 atbildēt
Piekrītu, LV nevajadzēja veikt pāragras darbības, ja viss nebija pilnīgi skaidrs. Vai nu pilnu pierādījumu paketi galdā uzreiz........ nav jau runa par cilvēku "parasto"..........
 
#
Rutk=aste 25.februāris 2018 0:30 atbildēt
Kušners par Rimšēviču paliks! šners=šēvič KU-Rim
 
#
tauta 24.februāris 2018 19:29 atbildēt
Latvijas Bankas un FKTK vadība jānomaina pilnībā, algas jāsamazina, uzpūstais LB darbinieku skaits jāsamazina.
 
#
Signe » tauta 25.februāris 2018 7:50 atbildēt
Tu neesi tauta, tāpēc neizsaki viņas viedokli
 
#
J P 23.februāris 2018 13:40 atbildēt
Secinājums, kā īlens no maisa. Naudas varai un to realizētājiem pašā augstākajā ešelonā nekādas morāles ierobežojumi nepastāv. Tai ir absalūtā vara, tikai Latvijā pagaidām to neizprot, kā jau no padomju dīķa iznirušiem. Visi pēdējie kariņi naudas interesēs karojas, ne vienā valstī pēc realizētajiem kariņiem nekas labāks nav realizējies, un, izņemot avīžniekus, sekas, īstie cēloņi nevienu neinteresē.
 
Skatīt visus 30 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers