Latvijā: Krievija aicina citas valstis nosodīt Latviju par izglītības reformu 8 komentāri
 
Latvijā

Krievija aicina citas valstis nosodīt Latviju par izglītības reformu

 
Publicitātes foto

Krievijas Valsts dome aicina citu valstu parlamentus nosodīt Latvijas valdības centienus reformēt izglītības sistēmu, atsakoties no mācībām mazākumtautību valodās.

Komiteja, kas atbild par sadraudzību ar neatkarīgām valstīm, integrāciju Eirāzijā un sakariem ar krieviem ārzemēs, publicējusi paziņojumu, kurā teikts, ka nevar pieļaut, ka tiek likvidēta iespēja iegūt izglītību Latvijā mītošo mazākumtautību valodās.

"Bez pilnvērtīgas izglītības dzimtajā valodā cilvēks zaudēs pilnvērtīgas komnunikācijas prasmes dzimtajā valodā. Pie tam tai Latvijas jaunās paaudzes daļai, kas pārstāv nacionālās minoritātes, ir drauds zaudēt nacionālo identitāti," teikts paziņojumā.

Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā nodeva izskatīšanai komisijās divu likumu grozījumus, kas paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Komentāri [8]
#
Kartupelis ar mugurkaulu 14.februāris 2018 15:34 atbildēt
Vatei ir jāgāž pa rīkli!!!
 
#
Ina 14.februāris 2018 14:46 atbildēt
Vai tad Krievijā dzīvo tikai krievi??? Tur taču arī izglītība ir tikai valsts valodā!
 
#
Beidzot tiek mazināta citu LV minoritāšu diskriminēšana 14.februāris 2018 13:29 atbildēt
Kuras tieši valstis - kurās nav tādas vienas īpaši priviliģētas minoritātes kā Latvijā? Viņi šo īpaši priviliģēto stāvokli jau uztver kā pašsaprotamu, kur citas Latvijas minoritātes attiecīgi tiek diskriminētas nevienlīdzīgu apstākļu dēļ. Ļoti labi, ka šī citu Latvijas minoritāšu rupja ilggadīga diskriminēšana beidzot tiek mazināta - tas ir tikai apsveicami. Kā arī palielināsies krievu jauniešu konkurētspēja darba tirgū. Citādi regulāri saskaramies darbā, ka sniedzot mums mazkvalificētus pakalpojumus- ūdens piegāde, logu mazgāšana, krievu jaunieši vai nu knapi runā latviski vai arī vispār nesaprot neko, runā tikai krieviski!!! Dīvaini, nesen skolu beiguši...
 
#
Inta 14.februāris 2018 13:25 atbildēt
Lai paprieks krievija ievies skolas citam nacionitatem miera bus tikai tad kad Izmir's komunistu atraugas
 
#
Raimonds 14.februāris 2018 13:16 atbildēt
Brīvību čukčām un tiesības mācīties viņu dzimtajā valodā!!!
 
#
Tā lūk » Raimonds 14.februāris 2018 13:34 atbildēt
Tā kā Latvija nav tik bagāta, lai valsts apmaksātu visām minoritātēm mācības valsts skolās konkrētās minoritātes valodā, tad, lai beigtu diskriminēt citas minoritātes Latvijā, visiem tiks piedāvāti vienlīdzīgi valsts apmaksāti mācību noteikumi. Tas ir tikai normāli! Lkm tikai Krievijai to ir grūti saprast, bet nu Krievija nav tas labākais demokrātiskas valsts piemērs
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers