Latvijā: Zemnieki grib Ašeradena demisiju 17 komentāri
 
Latvijā

Zemnieki grib Ašeradena demisiju

 
F64

Biedrība "Zemnieku saeima" saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) demisiju, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" teica biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Viņš norādīja, ka daudziem lauksaimniekiem, kas vērsušies "Zemnieku saeimā", elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40-80% jeb par 50 līdz 600 eiro mēnesī.

"Ja tuvāko nedēļu laikā netiks pieņemts lēmums par jaudas obligātās iepirkuma komponentes par ampēriem atcelšanu, mēs kongresā, kas notiks 9.martā, izskatīsim jautājumu par ekonomikas ministra demisijas pieprasīšanu," teica Lazdiņš.

Viņš uzsvēra, ka elektroenerģijas rēķinu pieaugums ir kā jauns nodoklis, ko lauksaimnieki nevar atļauties maksāt vēl vienu mēnesi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini saistībā ar izmaiņām obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī ir par 40-60% augstāki nekā rēķini par decembri. Elektroenerģijas rēķinu summas pieaugums veidojies rēķina pozīcijā "jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem", kas ir maksājums par pieslēguma jaudu, kura nesezonas laikā netiek izmantota, iepriekš informēja "Zemnieku saeima".

"Zemnieku saeimā" norādīja, ka Ekonomikas ministrijas piedāvātais risinājums - atteikšanās no liekajām jaudām - bija iespējams tikai pagājušajā gadā. Sākot ar šo gadu, jaudu objektā, kurā ir viens elektroenerģijas pieslēgums, nav iespējams daļēji samazināt un pēc nepieciešamības palielināt. Tāpat nav izprotama jaunās izmaksu pozīcijas būtība un mērķis.

"Tik straujš elektroenerģijas rēķinu pieaugums saimniecībām, kurām nav alternatīvas, nav pieņemams. Elektrības rēķinā mainīgā daļa veidojas proporcionāli patērētajai elektroenerģijai, savukārt fiksētā daļa ir atkarīga no sprieguma pakāpes un patēriņa grupas. Piemēram augkopībā un dārzeņkopībā aktīvā sezona, kad ir nepieciešama liela elektrības jauda, ir pāris mēneši gadā. Pārējā laikā jaudu ir jāsamazina, tomēr AS "Sadales tīkls", pēc mums pieejamās informācijas, kopš 2018.gada 1.janvāra nepiedāvā tādu iespēju, kā samazināt jaudu daļēji uz laiku," uzsvēra "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Pēc viņa sacītā, lauksaimniekiem kā risinājums tiek piedāvāts objektā uzstādīt divus elektroenerģijas skaitītājus un vienu no tiem uz laiku līdz sešiem mēnešiem atslēgt, kas ir papildus izmaksas, kas atsevišķos gadījumos varētu būt mērāmas tūkstošos eiro. "Uzskatām, ka valdībai vajadzētu izvērtēt, vai izmaiņas obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī nebija pārsteidzīgs solis, kā arī meklēt samērīgus risinājumus arī mazo un vidējo patērētāju pastāvēšanai laukos," uzsvēra Lazdiņš.

Komentāri [17]
#
ar steigu 15.februāris 2018 2:11 atbildēt
paši gan nav labāki
 
#
Skaidrīte 14.februāris 2018 21:24 atbildēt
Vai pašiem mums pietiks saprāta - NEBALSOT PAR NODEVĪGAJĀM KOALĪCIJAS PARTIJĀM!!
 
#
Mirga 14.februāris 2018 21:20 atbildēt
Vai Latvijā kāds ministrs PATS DEMISIONĒ?
Viņus jau knapi ar varu iespējams patriek!
Atcerēsimies, kā lauksaimnieki ar traktoriem brauca uz Rīgu, lai atbrīvotos no ministra Rozes!Kā veicās ar IeM priekšnieci L.Mūrnieci?Tik ļoti "vēlas kalpot tautai"mūsu censoņi...
 
#
Pie 14.februāris 2018 17:49 atbildēt
vienas prasīšanas arī šahistei un čakšai prasīt demisiju.Pietiek !
 
#
zzs 14.februāris 2018 14:42 atbildēt
To ko ZZS ir izdarījis 2 gados nākošajos 10 gados būs jāizstrebj citiem!
 
Skatīt visus 17 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers