Latvijā: Martā Eiropā, arī Latvijā, iespējams ilgtsošs aukstums un -20 grādu sals 6 komentāri
 
Latvijā

Martā Eiropā, arī Latvijā, iespējams ilgtsošs aukstums un -20 grādu sals

 
Sputnik/ SCANPIX

Izmaiņas gaisa plūsmās stratosfērā virs Arktikas vedina domāt, ka februāra beigās un martā Eiropu sagaida auksts un sniegots laiks, liecina jaunākās prognozes.

ASV uzņēmuma "Verisk Analytics" Atmosfēras un vides izpētes daļa prognozē, ka februāra beigās un martā aukstums sagaida teju visu Eirāziju, it īpaši Sibīrijas centrālo un rietumu daļu, kā arī Eiropas austrumu pusi, tajā skaitā Baltijas valstis.

Marta vidējā gaisa temperatūra Baltijas valstīs var būt vairākus grādus zemāka par normu.

Iepriekš sezonālās prognozes vēstīja par siltu laiku februārī un pavasarī, bet pēdējās nedēļas laikā negaidīti sašķēlies stratosfēras polārais virpulis, turklāt izmaiņas gaisa plūsmās sasniegušas lielāko amplitūdu novērojumu vēsturē, tādēļ agrākās prognozes vairs nav spēkā.

Paredzams, ka stratosfērā notikušās izmaiņas tuvākajās nedēļās atspoguļosies troposfērā - Zemes atmosfēras zemākajā slānī. Pastāv liela iespēja, ka anticikloni bloķēs ierasto gaisa plūsmu no rietumiem un vidējā platuma grādos ieplūdīs aukstums no Arktikas.

Arī Eiropā iespējams ilgstošs aukstums, kas ienāks gan no ziemeļiem, gan no Sibīrijas. Gaisa temperatūra Baltijas valstīs dažās marta naktīs var noslīdēt zem -20 grādiem, taču dienas laikā pavasara saule jūtami sasildīs gaisu.

Jaunākā prognoze no "Global Forecast System" liecina, ka līdz 19.februārim gaisa temperatūra Latvijā brīžiem pakāpsies nedaudz virs nulles, turpmākajās nedēļās galvenokārt valdīs sals, lielākais aukstums iespējams marta sākumā. Dažkārt prognozēta arī stipra snigšana.

Komentāri [6]
#
... 14.februāris 2018 13:40 atbildēt
Johaidī, es jau cerēju, ka ziema garām. Būs jābrauc pie Adeles pārlaist lielos mīnusus, izskatās tāda saimnieciska, nedaudz panaiva ... tieši tas, kas man vajadzīgs
 
#
Adel 13.februāris 2018 8:17 atbildēt
Mana pagalmaa vel balti sniegi kas parklajusi laukus liegi...kur esi mazais zalais asnin..vel cuci saldi..un sapnos tavos ziemas maldi..ak celies mazais tevi gaidu...jau saule celaa un marts jau palu dejaa..gaidu..
 
#
Mirga 13.februāris 2018 8:01 atbildēt
Ziema atguus savu nolkaveto salu un sniegu..bet pavasaris nee.tas buus loti iis..luk ka viss ir sagaajis skersam.
 
#
Adel 13.februāris 2018 7:58 atbildēt
Skumjak vairs nevar buut.kadreiz martaa jau sniegpulksreni ziedeja...ta ir nebija ziemas nebuus arii pavasara..un par klavu sulam martaa jaaizmirst.sogad .ziema buus bezgaliigi gara.
 
#
Adel » Adel 13.februāris 2018 8:07 atbildēt
Bet laiks iet savu gaitu un es puku seeklu pakas skaitu..jo pavasari gaidu...un kuudru kastes spaidu...un saulei pretiim smaidu..
 
#
Rita » Adel 13.februāris 2018 17:13 atbildēt
Kļavu sulas Latgalē tecēja ap Ziemsvētkiem.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers