Latvijā: Jaunieši bez pieredzes grib uzreiz pelnīt vismaz 1000 eiro mēnesī 54 komentāri
 
Latvijā

Jaunieši bez pieredzes grib uzreiz pelnīt vismaz 1000 eiro mēnesī

 

Pārsvarā jaunieši savas karjeras gaitas uzsāk, sasniedzot 19 gadu vecumu, un viņu ekspektācijas par pirmo atalgojumu ir diezgan augstas – 56% aptaujāto vecumā no 15 līdz 30 gadiem ir gatavi uzsākt strādāt par atalgojumu 500–700 eiro apmērā. Savukārt jauni cilvēki, vecumā no 25 līdz 30 gadiem, pirmajā darba vietā sagaida atalgojumu virs 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas, secināts Tele2 pētījumā par Jauniešu ienākšanu darba tirgū.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [54]
#
mute 14.februāris 2018 12:15 atbildēt
pilnīgi reāli: ej pie budžeta izzadzēju siles, ierēdņos un saņemsi katru mēnesi vēl vairāk, pie tam neko praktiski nedarot. nu loģiski ja tev nav sirdsapziņa ka dēļ tevis iet bojā tauta un valsts
 
#
tv 13.februāris 2018 23:03 atbildēt
Jaunatnes nosodītāji! Savas lekcijas par pieticības, pazemības un smaga darba pareizību aizejiet palasīt uz lidostu! Katru dienu Latviju pamet lidmašīnas ar jauniem cilvēkiem, kuri negrasās savus labākos gadus pavadīt, vergojot par vēdera tiesu. Un gudrākā un veiksmīgākā šo jauniešu daļa atpakaļ neatgriezīsies. Viņi strādās, veidos ģimeni un laidīs pasaulē bērnus tur, kur viņu darbs tiek novērtēts, nevis nabagu mājā, kur 1000 mēnesī šķiet kaut kas nesasniedzami liels, neskatoties uz to, ka par šo naudu knapi var izdzīvot...Aizbrauks, un pareizi darīs!
 
#
piekritu » tv 14.februāris 2018 16:15 atbildēt
pielrītu un atbalstu. Katrai nākamai paaudzei ir jādzīvo labāk, nevis sliktāk. JA valsts to nevar nodrošināt, tad jauniešiem, paldies Dievam, ir iespēja izvēlēties. TAs arī ir tas ES bonuss :) .
 
#
100galvas » tv 14.februāris 2018 21:49 atbildēt
tieši tā! un tas beidzot ir jāsaprot!
 
#
Labrīt » tv 15.februāris 2018 9:26 atbildēt
Tad nu gan atklājums un draudi! Latvijas "jaunieši" to dara (paŗceļas dzīvot un strādāt uz ārvalstīm) masveidā jau vismaz no 2005. gada. Tas nav nekas nedz jauns, nedz oriģināls, lai nu tagad kādu ar to iebiedētu.
 
#
ETT 13.februāris 2018 15:06 atbildēt
Iz internāta dzīlēm
----------------------------------------------
TVNET 2003. piektdiena 19. septembris 08:43
Latvija kopumā Eiropas valstu vidējo algu līmeni varētu sasniegt 2016. - 2018.gadā, bet Rīgas reģionā jau 2010 - 2012.gadā, žurnālistiem prognozēja "Latvijas Unibankas" Tirgus un nozaru analīzes nodaļas vadītājs Andris Vilks.
---------------------------------
Vai tik šamējs nebija finanšu ministrs kādus 4 gadiņus līdz 2014.g?
 
#
niko1 13.februāris 2018 13:26 atbildēt
vienmēr ir divas puses - jaunietis, kas vēlas, otra puse ir uzņēmums, kam jānomaksā visi maksājumi valstij. Tāpēc ja valsts veicina valstiskos ierēdniecības amatus, bet ne uzņēmējdarbību, tad agri vai vēlu šeit paliks tikai VECIE egoisti, kurus pat nebūs kam īsti apglabāt....
 
#
Ome 13.februāris 2018 13:23 atbildēt
Jauniešiem arī vajag ēst,ģērbties,īres maksu,komunālos maksāt,cenas aug ar katru gadu,tagad elektrībai,TV,internetam,telefonam,patusēt arī vajaga jauniešiem...Normāli,ja grib 1000 eiro,tas nav daudz tik izdzīvošanai Latvijā.
 
#
ja jau tā » Ome 13.februāris 2018 19:20 atbildēt
tad varbūt vajag uzreiz gribēt 2000?
 
#
un kāpēc ne 2000 » ja jau tā 14.februāris 2018 16:17 atbildēt
kaut 3000, ja jau šeit ir ES< tad ar ES algām, un smieklīgākais, ka pie sakārotas politikas tas ir pilnīgi iespējams.
 
#
ak vai » un kāpēc ne 2000 15.februāris 2018 9:24 atbildēt
kāds naivums! Kas ir "ES algas"?! Rumānija arī ir ES, tātad arī Rumānijas algas ir ES algas.
 
#
Koments 13.februāris 2018 12:58 atbildēt
Gribēt drīkst visi, pat pieaugušie un tas nav arī ar likumu aizliegts. Kurš viņiem tādu algu maksās, tā ir ora gribēšanas puse, kuru grib darba devējs. Viņam tā gribēšana ir pavisam maziņa un arī minimājā alga sākumā, ir pilinīgi pietiekama, lai saprastu, ka nauda kokos neaugs, bet viņu vajag arī nopelnīt. Brīnos tomēr par to jaunatni. Viņa taču iet arī skolās un ja tā tiek motivēti,, tad tās skolas jāklopē ciet uzreiz un lai iet pie kurpnieka pa mācekli strādāt. Sākumā tīrīs telpas, pienesīs meistaram defvīnu un pa mceklā algu, kā bija pirmska gados. Ap 40. toreizējiem latiem sanāca mēnesī, bet ja tika par zelli, pēc kādiem četriem gadiem, tad algu pacēla uz kādiem 75. latiem... Žēl ka viņi nedzīvoja tajos laikos... !
 
#
Pilnīgi piekrītu » Koments 13.februāris 2018 13:04 atbildēt
Bet mūslaiku skolās kā vienu no galvenajām lietām iemāca šiem bērniem to, ka viņiem ir tiesības. Diemžēl pienākumi nav mūslaiku skolu mācību programmās. Te arī rezultāts.
 
#
zini » Pilnīgi piekrītu 13.februāris 2018 18:06 atbildēt
pienākumi jāmāca ģimenē
 
#
arī zini » zini 13.februāris 2018 19:19 atbildēt
protams, bet ne tikai ģimenē. Pienākuma izjūta ir jāmāca visur un jebkurā kontekstā, kur vien vispār kaut kas tiek mācīts.
 
#
www 13.februāris 2018 12:22 atbildēt
Tas ir tikai normāli,jo par tādu naudu kā pie mums maksā ,nu nevar pilnvērtīgi izdzīvot! Tādēļ arī jaunieši brauc projām.Dzīvokļa īre vien, cik izmaksā un vēl gribas ēst un apģērbties (ne humpalu veikalā)'! Kā arī gribas, kaut kur izklaidēties,un tas viss, ir dārgi!
 
#
janka 13.februāris 2018 12:16 atbildēt
Kāds šausmīgs cipars 1000 eur! Un ko tad īsti var nopirkt par to 1000 eur mēnesi dzīvojot. Īres maksa, transporta izdevumi, normāli paēst, kādu drēbes gabalu, vēl kādu draudzeni kautkur uzaicinĀt un nekas jau pāri nepaliek. Jeb jaunietim jāstaigā badā un skrandās?
 
#
Nekas šausmīgs » janka 13.februāris 2018 12:21 atbildēt
Ja izrādīsies, ka no tās zelta jaunatnes kāds arī prot un var strādāt, tad gan jau maksās arī tos 1000 EUR. Jaunietim nav jāstaigā badā un skrandās, bet jaunietim arī jāiemācās saprast tas, ka tāpat vien, tikai tāpēc, ka viss šajā valstī tik dārgs, nevienam nav nekāda pienākuma viņam dot naudu. Ja būs labs darbinieks un ar darbu pierādīs savu vērtību, aber lūdzu!
 
#
zini, Tu brīnīsies » Nekas šausmīgs 14.februāris 2018 16:19 atbildēt
bet prot. Forši jaunieši, kas strādā mazajos rūpniecības uzņēmumos, jā jā jā, mums tādi ir, ir jaunieši , kas lauksaimniecībā strādā. Zini, problēmas visvairāk sagādā bakalauri papīru stūmēji
 
#
Fredis 13.februāris 2018 12:13 atbildēt
Gribēt nav kaitīgi!
Bet tās jau ir audzināšanas sekas. Bērniem ir tikai tiesības, bet nav pienākumu.
 
#
kvr 13.februāris 2018 11:59 atbildēt
Normāla prasība.Ja veikalos cenas kā GB, degviela Vācijas līmeņa izmaksās un valsts var atļauties saviem " tuvākajiem" apmaksāt trīskāršu leektrības cenu par mazā HESa saražoto elektrību, tad nauda pietiek un algām jābūt sākot ar 1000 eiro mēnesī uz rokas.
 
#
nu ja 13.februāris 2018 11:01 atbildēt
Vajag ievērtēt cik maksā siers,desa,sviests un baltmaize (ēdama) -
izejot no tā, pierēķināt klāt vēl toiletes papīru un tad jau tā summa par darbu būs tuvu tai ko jaunekļi un jaunuves grib ...
 
#
Čiekurs Egles dēls » nu ja 13.februāris 2018 11:25 atbildēt
Kopš 2010.gada katru dienu ierakstu, cik un kam es tērēju. Dzīvojot Rīgā, 1000 EUR mēnesī (uz rokas) sanāk no rokas mutē: gluži papīra desu ēst nevajag, mašīnu uzturēt arī var, bet dzīvoklim (vai mājai) kredītā, jaunai mašīnai līzingā un atvaļinājumam ārzemēs (minētie skaitās vidusslāni raksturojošie tēriņi) nesanāk. Ja tēriņus nogrieztu uz absolūto minimumu, atmetot mašīnu, dzeršanu, jebkādas izklaides, hobijus, samazinot pārtiku (izdzīvošanas minumums), tad cipars nostājas uz 600 EUR. Par zemāku algu "mūs dārgā tēvijā" var atļauties strādāt tikai tas, kurš ģimenē nav galvenais pelnītājs (ja vecāki vai laulenis veic obligātos maksājumus).
 
#
bingo » Čiekurs Egles dēls 14.februāris 2018 16:21 atbildēt
tieši tā, un ja gadās saslimt, tad sanāk dzīvoklis un oblig maksājumi + zāles+ ārsts . Viss. Aizmirstam pedikīru, manikīru, frizieris, uz veikala pusi- tikai Maxima.
 
#
Hm 13.februāris 2018 10:57 atbildēt
Ko tur tas amerikāņu ekonomists stāstīja par Latvijas nodokļiem? Latvijas valdība dzenot savus pavalstniekus nabadzībā? ASV savulaik esot rīkojušies nu pilnīgi otrādi ar nodokļiem, nekā Latvija. Tāpēc ASV arī esot uzplaukušas.
Latvijā - Vara + Alkatība + patrulas smadzenes = tautai nāvējoša kombinācija...
 
#
Mazliet no citas puses 13.februāris 2018 10:37 atbildēt
Jā, protams, mūsdienu Eiropā 1000 eur bez pieredzes patiesībā ir normāla alga (ne Latvijā gan, bet tas ir nedaudz cits stāsts) - tā ka no Eiropas viedokļa raugoties, tiem jauniešiem ir normāla prasība, lai gan no Latvijas viedokļa raugoties - hipertrofēta.
Bet man ienāca prātā vēl cits aspekts. Tā paaudze, kas mūsdienās ir jaunieši, ir kā reiz tā, kura jau ir tikusi audzināta modernajās vērtībās, kurās bērns un bērna tiesības/vajadzības ir augstākas par visu. Šai paaudzei jau kaula smadzenēs sēž pretenzijas uz to, ka tai viss pienākas. Jā, bērna tiesības un vajadzības ir ļoti svarīgas, bet ne augstākas par visu. Kad bērns ir nolikts pāri visam un visa centrā, tādā atmosfērā bērns neattīstās. Bērns tajā ir pilnībā jau ar to vien, ka ir bērns, un netiek pat pieļauta doma, ka viņš kaut kādā virzienā jāmāca, jāierobežo, jāattīsta. Gluži pretēji. Tāda ir mūslaiku paaudze. Es ar to saskāros pirms gadiem strādājot par lektori Latvijas augstākās izglītības sistēmā - cik absolūti un totāli mainījās studentu mentalitāte, kad kursā vairākums vairs nebija to, kas skolā vēl gājuši vēlos padomju laikos un agrīnos neatkarības gados, bet gan to, kas jau ir pilnīgs neatkarības laiku produkts. Tieši tas, kā uzsvars no pienākumiem un atbildības tika pārcelts uz pretenzijām un gatavām apriorām tiesībām. Jā, vēl studentu vecumā šie bērni vēl arvien ir tie paši bērni, kuri ir galvenie un kuru tiesības ir pāri visam. Bet problēmas sākas tad, kad šie "bērni", beidzot visas skolas pabeiguši, ir spiesti sākt pieaugušā dzīvi. Kad viņiem no tā agrākā pretenziozā centra ir jānonāk perifērijā, jo tagad centrā ir citi - jaunāki bērni. Un tā līdz bezgalībai. Jā, tieši tāpēc jauniešu vecums mūsdienās ir atbīdīts līdz 35 gadiem, jo neviens jau negrib no tā agrākā centra pārvietoties uz perifēriju.
 
#
oui » Mazliet no citas puses 13.februāris 2018 10:47 atbildēt
viss ir pareizi, tikai sliktā ziņa ir tā, ka tas sāpīgi atkodīsies pašiem, jo jaunais cilvēks ir jāaudzina pēc iespējas ātrāk un nesāpīgāk iekļauties sabiedrībā un optimāli ar to sadzīvot. Patoloģiski uzpūsto ego nāksies savaldīt un tas vairs nebūs...... cool un iespējams, ka vainu meklēs vecākos, kuri neaudzināja
 
#
Vladis » Mazliet no citas puses 13.februāris 2018 12:36 atbildēt
Nesāpīgāk nesanāks.
 
#
Hm > Mazliet » Mazliet no citas puses 13.februāris 2018 10:59 atbildēt
Kāpēc tu Latviju atdali no Eiropas?
Mums jāiet citi ceļi? Varbūt taisni iekšā purvā?
 
#
Mazliet » Hm > Mazliet 13.februāris 2018 11:07 atbildēt
Nevis es atdalu Latviju (un visu pārējo postpadomju bloku, jo nedomāju, ka arī Igaunijā un Lietuvā tā nu katram iesācējam maksā 1000 eur) no EIropas, bet gan mūsu vēsturiskā pieredze ir mūs diemžēl nolikusi citās pozīcijās nekā t.s. "vecās" EIropas valstis, kurās 1991. gadā, kad mēs sākām no nulles, bija jau attīstīts kapitālisms un sociālā sistēma. Tā ir fakta, lai cik tas mums nebūtu nepatīks, konstatācija. Nu, nav šajās postpadomju valstīs tāda kapitāla, lai uzreiz uz līdzenas vietas gribētu tādas pašas algas kā Šveicē un Norvēģijā.
Mums nekādā gadījumā nav jāiet taisni iekšā purvā. Mums ir jāiet uz to, lai mēs nonāktu vienās pozīcijās ar veco Eiropu. Bet to nevar panākt, sākot uz līdzenas vietas maksāt tādas pašas algas kā tur. Tas ir pakāpenisks process, tomēr mums nenoliedzami jāvirzās uz to pašu labklājības līmeni, kāds ir Rietumos.
 
#
Hm > Mazliet » Mazliet 13.februāris 2018 11:36 atbildēt
Paga, paga!
".. sākot uz līdzenas vietas, sākot maksāt, pakāpenisks process..."
Tā īsti nesapratu....
Tu tos 27 gadus, kurus mēs notralllinājām - vispār neskaiti? Tas bija kaut kāds sastinguma periods, kurā neko nevarēja uzsākt?
Kāda "līdzena vieta" ??!! Kad tad bija sākums?
 
#
Mazliet » Hm > Mazliet 13.februāris 2018 11:41 atbildēt
Nu, kāpēc gan neskaitu? Jūs maz zināt, cik augstskolu mācībspēki pelnīja deviņdesmitajos? Tur pat simts lati nesanāca, bet mūslaikos jau atkarībā no slodzēm un zinātniskajiem grādiem - ir pavisam noteikti pāri tūkstotim. Un tas pats attiecas uz visām citām jomām, sākot no apkopējām un lielveikalu kasierēm un beidzot ar biroju darbiniekiem. Šajos 27 gados neapšaubām ir notikusi pakāpeniska izaugsme, un turklāt ļoti ievērojama! Jeb vai Jūs tā kā gribētu apgalvot, ka 2018. gadā Latvijā ir tādas pašas algas kā 1992. gadā? Tā kā ir bijis gan sākums, gan vidus, bet beigu vēl nav. Ceru, ka beigās būsim sasnieguši vidējo REiropas līmeni, kur, starp citu, arī situācija starp dažādām valstīm ir ļoti atšķirīga.
 
#
bon 13.februāris 2018 10:34 atbildēt
gribēt neesot kaitīgi
 
#
"viņu ekspektācijas" » bon 13.februāris 2018 10:54 atbildēt
Bet tu vari arī negribēt sev neko,tikai komentēt.Un-kā darba tirgū sevi spēj pārdot,tādu algu arī dabū.
 
#
Jā un kas tur slikts? Ja jums viņus nevajag, tad citur viņus labprāt pieņems. 13.februāris 2018 10:16 atbildēt
Piemēram UK: 40x7.5=300 un 300x4=1200 mārciņas pirms nodokļiem mēnesī, jeb 1348.82 eiro.
Plus izaugsmes iespējas, ja vidusskolā esi pietiekoši nopietni mācījies, labi pārvaldi angļu valodu, esi labs, komunikabls un uzticams darbinieks.
 
#
lapa 13.februāris 2018 10:13 atbildēt
ja tu samaksa visus dambrovska un kampara izdomatos nodoklus , dzivoklis , udens , elektriba , gaze , ediens sev un berniem , apgerbs , transports , izklaides , aptieka - parekini , cik tev paliek dzivei saja laimes stastu zeme . mes jau lai taupitu , partiku 2 reizes menesi braucam pirkt lietuva , ari degvielu lejam tikai tur . tada veida kaut ka izdzivojam .
 
#
šĻapa » lapa 13.februāris 2018 10:19 atbildēt
Var jau manīt, nabadziņi, drīz būs listopads, jeb lapkritis latviski. Forši!!!
 
#
Dadzis 13.februāris 2018 9:56 atbildēt
Labi ,ja vari atrast darbu,kur nu pa 1000 eiro sapņot.Interesanti ir tas ka augstu stāvošo ierēdņu bērniņi uzreiz atrod labas darbvietas ar ļoti labu algu.Pat tiek izveidotas jaunas vietas.Meita stāstīja,tika pieņemta nodaļas vadītājas radiniece pēc augstskolas beigšanas.Ne bū ne bē.Jādara vēl viņas darbs bez kādas papildu samaksas.Meita neizturēja,aizgāja no darba.
 
#
Hm 13.februāris 2018 9:48 atbildēt
Protams, ka tā grib! Normāla gribēšana. Tikai Latvijā tas izveidojies kā nezin kāds brīnums. Normāla alga - bez pieredzes.
Ar pieredzi varētu gribēt 2000 - 3000.
 
#
pensionārs » Hm 13.februāris 2018 10:52 atbildēt
Piekrītu."jauni cilvēki, vecumā no 25 līdz 30 gadiem" ir jau ļaudis ar zināšanām,pieredzi,varbūt arī ģimeni.Zina,spēj un ko vajag.Lētās propagandas virsraksts!
 
#
Ese 13.februāris 2018 9:32 atbildēt
Aber cik pelna deputati, kuri uzsak bez pieredzes, zinasanam un izglitibas? 1000 € nav pasakaina alga un pareizi dara, ka tadu prasa, citadi darba deveji pavisam nekaunigi palikusi, bet vecaka gadagajuma ljaudis nav tik prasigi, diemzel, pasiem sev par sliktu.
 
#
ome 13.februāris 2018 9:23 atbildēt
meita meklēja darbu pēc vidusskolas, visur prasa pieredzi, bet kā, lai viņu dabū, ja nekur neņem
 
#
Apburtais Loks » ome 13.februāris 2018 9:53 atbildēt
Es ar to nesaprotu, pieredzi vajag, bet darba nav. Ir traki un nav izejas.
 
#
Aigars » ome 13.februāris 2018 10:00 atbildēt
Paralēli studijām ir jāiet praksē. Prakse ir veids kā iegūt pieredzi, lai dabūtu darbu.
 
#
tas, kas darbu dod » ome 13.februāris 2018 12:03 atbildēt
Es dodu iespēju iegūt pieredzi, jo darbs (mazumtirdzniecība), neprasa īpašu sagatavotību, sākumā nedaudz vairāk uzcītības un entuziasma, un tad tā lieta aiziet. Mēnesī ne vairāk, kā valsts noteiktās normstundas. ~4-5 nakts maiņas mēnesī. Uz rokas 600-700 eur. Visi nodokļi nomaksāti. Pēc 6 darba mēnešiem- veselības polise. Atvaļinājums regulāri un apmaksāts. Iespēja pat dota tādiem, kas 12 klases pabeiguši ar vidējo atzīmi 4.5, raksta ar tādām kļūdām, ka ja būtu skolā un jālabo kļūdas, tad sarkanā pildspalva vien būtu jālieto. Neiztur 70% no "gribētājiem".
 
1 2
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers