Latvijā: Augstākās tiesas priekšsēdētājam nav informācijas par tiesnešu ietekmēšanu 34 komentāri
 
Latvijā

Augstākās tiesas priekšsēdētājam nav informācijas par tiesnešu ietekmēšanu

 
NESŪDZAS. Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča rīcībā neesot informācijas par tiesnešu ietekmēšanu – neviens tiesnesis ar šāda veida sūdzībām pie viņa neesot vērsies / F64

Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča rīcībā neesot informācijas par tiesnešu ietekmēšanu – neviens tiesnesis ar šāda veida sūdzībām pie viņa neesot vērsies, Neatkarīgo informēja Augstākās tiesas komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece.

Kā zināms, intervijā Neatkarīgajai ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atklāja viņa rīcībā esošo informāciju par tiesnešu ietekmēšanu: «Ne vienu reizi vien dzirdēju tekstus [domāts - no KNAB augstām amatpersonām], ka mēs uz Augstāko tiesu neiesim pagarināt termiņu, jo tur tagad dežurē tas un tas tiesnesis. Kad dežurēs mūsējais, tad iesim. Tas notika regulāri. Viņiem bija savs tiesnešu dalījums - mūsējie un citi. Tas ir fakts.»

Vaicāts, vai tas nozīmē, ka KNAB amatpersonas ir ietekmējušas arī tiesnešus, Ē. Kalnmeiers atbildēja: «Manā rīcībā šādu pierādījumu nav. Es par to nevaru runāt kā par faktu, bet izslēgt to nevaram. Tiesnesim pašam būtu jāziņo, ka viņš prettiesiski tiek ietekmēts. Bet tādu ziņojumu nav.»

Tādējādi arī ģenerālprokurors nepārprotami apstiprina to, par ko jau sen gan publiski, gan neformāli (pat ar konkrētiem piemēriem) ir stāstījuši augstākās raudzes juristi un politiķi - ka KNAB un, visticamāk, arī citām varas struktūrām ir «savējie» tiesneši, kuri gan personisku vai politisku simpātiju dēļ, gan arī tāpēc, ka par šo tiesnesi ir savākta kompromitējoša informācija, vienmēr pieņems konkrētajai varas struktūrai nepieciešamos lēmumus.

Neatkarīgā Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam vaicāja, vai viņa rīcībā ir informācija par to, ka tiesneši tikuši ietekmēti no KNAB darbinieku puses (runa ir par laika posmu no 2006. līdz 2015. gadam). Tāpat Neatkarīgā vaicāja I. Bičkovičam, vai pie viņa ir vērsies kāds tiesnesis ar sūdzībām par KNAB darbinieku centieniem panākt sev vēlamo rezultātu.

No I. Bičkoviča Neatkarīgā vēlējās arī noskaidrot, kādēļ KNAB darbinieki dalīja tiesnešus «mūsējos» un «citos» - vai tam pamatā bija neoficiāla vienošanās starp konkrētu tiesnesi un konkrētu KNAB darbinieku par to, ka tiesnesis lemj tā, kā vajag KNAB, bet KNAB nevelk «no skapja skeletu» par tiesnesi, vai kādi citi apstākļi?

Bičkovičam tika vaicāts, vai viņam, strādājot Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā, ir bijušas aizdomas - līdzīgi, kā tagad atklājis ģenerālprokurors Ē. Kalnmeiers -, ka viņu pretlikumīgi noklausās, izseko, slepus iekļūst viņa dzīvesvietā?

Uz šiem jautājumiem ar R. Zvejnieces starpniecību Neatkarīgā saņēma atbildi, ka I. Bičkoviča rīcībā nav informācijas par tiesnešu ietekmēšanu un pie viņa ar šādām sūdzībām neviens tiesnesis nav vērsies.

Šāda atbilde vēl vairāk pastiprina aizdomas, ka Latvijā tiesnešu ietekmēšana ir notikusi, taču valsts amatpersonas, kurām šie gadījumi būtu jāizmeklē un vainīgie jāsoda, baidās par to pat runāt.

Izpētot citu publisku informāciju, Neatkarīgā arī konstatēja, ka «savi» tiesneši bijuši ne tikai KNAB amatpersonām, bet savulaik arī tālaika ģenerālprokuroram Jānim Maizītim, pašreizējam SAB direktoram, par ko viņš atklāti informējis ASV vēstniecības Latvijā amatpersonas.

Jāatgādina, ka 2011. gadā publiskā telpā nokļuva WikiLeaks iegūtā sarakste starp ASV vēstniecību Rīgā un ASV valsts departamentu Vašingtonā. Tajā bija lasāmi ASV diplomātu ziņojumi par dažādām Latvijas iekšpolitikas norisēm. Ziņojumi bija balstīti uz Latvijas valsts amatpersonu informatīvajiem pienesumiem. ASV diplomātu ziņojumi atklāja arī latviešu amatpersonu gadu desmitus iesīkstējušus netikumus - iztapību svešām varām, melus, liekulību un tieksmi nomelnot savus tautiešus.

Viens no ziņotājiem ASV vēstniecībai bijis J. Maizītis. Tieši viņš ASV vēstniecības darbiniekiem cita starpā pastāstījis, ka Ģenerālprokuratūrai ir «savi» tiesneši, uz kuriem grūtā brīdī var paļauties. J. Maizītis «bija gandarīts par saņemto atbalstu no tiesnešiem, kuri izskatīja šo lietu [domāts lūgums apcietināt Aivaru Lembergu, kuru 2007. gada aprīlī apmierināja tiesnesis Māris Vīgants]», pati ASV vēstniece Ketrina Toda Beilija ziņoja ASV valdībai.

Savukārt nākamais ASV vēstnieks Čārlzs Lārsons mītnes zemei jau rakstīja, ka «esam izveidojuši ar Maizīti stipras un abpusēji izdevīgas attiecības». Viņš arī pastāstīja, ka valda abpusēja nepatika starp «izdevīgo» J. Maizīti un tolaik tikko ievēlēto Augstākās tiesas priekšsēdētāju I. Bičkoviču. AT priekšsēdētājs «nebūt nebijis sajūsmā» par J. Maizīti un gaidījis, ka J. Maizītis pats atteiksies no kandidēšanas uz trešo termiņu.

Turpretī J. Maizītis vēstniekam žēlojies par I. Bičkoviču - viņš neticot, ka I. Bičkovičs «izvēlēsies labu ģenerālprokurora kandidātu» pēc tam, kad J. Maizītis netika pārvēlēts uz trešo termiņu. Tāpat J. Maizītis ASV vēstnieku informējis par visu to, kas jau savulaik plaši aprakstīts - ka I. Bičkovičs esot bijis VDK aģents un viņam bijusi poļu vecmāmiņa, kuras dēļ viņam nepienākoties Latvijas pilsonība.

Nebūtu brīnums, ja šie «savi» tiesneši gan J. Maizītim, gan tā laika KNAB faktiskajiem vadītājiem, pašreizējiem politiķiem J. Strīķei un Jurim Jurašam ir vieni un tie paši.

Komentāri [34]
#
diedziņus lai pieliek 11.februāris 2018 16:36 atbildēt
.....................
 
#
josifs 10.februāris 2018 8:22 atbildēt
Lai atbrīvoties no garīgiem slimiem cilvēkiem- zagļiem,kuri izlaupa latviju,ir vienīgi balsot par JKP un KPV,šie kungi visi sēdēs cietumā.
 
#
3A » josifs 11.februāris 2018 11:47 atbildēt
Par kukuļa saņemšanu neviens tiesnesis taču neziņos, ka ir saņēmis ?
 
#
ESMAIJAS atbilde ??? 9.februāris 2018 21:14 atbildēt
Jā, es to visu atceros, ja Jūsu pieminētais BASKEVICS ir domāts Ivars Bičkovičs, bet to ažiotāžu, cik atceros, taisīja tādi pat ļauži, kādu netrūkst arī tagad un izskatās, ka arī Jūs pie tiem piederat. Jā, es pazīstu Bičkoviču jau kā mazu zēnu, kā teicamnieku skolā, kā labu klasesbiedru, tad pasakiet kāda iemesla dēļ viņam nedrīkst būt Latvijas pilsonība? Nosauciet kaut vienu iemeslu! Un nav galīgi skaidrs, kādēļ par to tagad vajadzētu atcerēties.
Par minēto Lemberga paziņu es, goda vārds, neko nezinu. Un ja arī tā būtu, tad vai Jūs varat atbildēt par visiem saviem paziņām, ko kurš dara. Es nevaru, jo pazīstamu ir daudz un Lembergam viņu ir nesalīdzināmi vairāk. un atkal man Jums jājautā, kādēļ Jums ar to cilvēku ir jāsaista Lembergs? Vai tas ir kaut kāds totāls zemiskums, kas prasās uz āru, vai kā? Treškārt - man nav neviena pār mani valdoša saimnieka. Ja Jūs tā domājat, lūdzu, turpiniet vien.Tā ir Jūsu problēma ne mana. Tikai, lieta tāda, ka es savā garajā mūžā esmu domājusi ar savu galvu, skatījusies ar savām acīm, klausījusies ar savām ausīm un nebaidos par to runāt. Bet, ja godīgi - tad te, kur ir tik daudz rejošu SUŅU uz CILVĒKIEM, rodas pretestība un vēlme viņus aizsargāt. Un man ir vienalga kādā vārdā Jūs mani godājat, - par sargsuni, blozgu vai vēl kaut kā, ne jau mani, bet sevi tā pazemojot.Lai Jums saldi sapņi!
 
#
Soņa » ESMAIJAS atbilde ??? 10.februāris 2018 22:13 atbildēt
Man gan tā neliekas. Viņš jau ir savu laiku nokalpojis un nevelk vairs vai viņu samaitājusi sistēma, ko nespēj pārvarēt. Viņš izskatās pēc skata kā viņa drugs Ēriks LKalnmeijers, kurš, saņem ziņojumu no augsta KNABa amatpersonas un klusē. Tas nozīmē, ka KNABS stučī nopludina informāciju un ĒRiks neko nedara, lai izmeklētu, jau 7 gadus.

Abi "brāļi" jau norieta stadijā, laiks tīt makšķeres.
 
#
Nu 9.februāris 2018 11:42 atbildēt
pilnīgs ku-kū
 
#
Raimonds 9.februāris 2018 10:19 atbildēt
Bet ... ja saeimā tiks tā psihiski slimā Strīķe ... tad te vispār būs jautri ... :)))
Skaistule (Strīķe) ... un Briesmonis (ASV prostituta Maizītis) ... nu te vai kāda filma par to būs jàuzņem ... :)))
 
#
Gan jau » Raimonds 10.februāris 2018 22:08 atbildēt
Gan jau tu ar šadu izteicienu esi visma 10 reizes vājāks un slimāks. Tev maz prāta vai tu "trusis - troļļis". Tu pats prostitūta.
 
Skatīt visus 34 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers