Latvijā: Izvērtē elektrotīkla pieslēguma jaudu un samazini kopējās izmaksas par elektrību! 40 komentāri
 
Latvijā

Izvērtē elektrotīkla pieslēguma jaudu un samazini kopējās izmaksas par elektrību!

 

Optimālas pieslēguma jaudas izvēle ir iespēja samazināt savas izmaksas par sadales sistēmas pakalpojumiem un obligātā iepirkuma komponenti. Kopš šā gada 1. janvāra ir stājušās spēkā izmaiņas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) galalietotājiem, un arī tās apmērs lielā mērā ir atkarīgs no klientu objektos esošās elektrotīkla pieslēguma jaudas. Līdzīgi kā maksājumu par sistēmas pakalpojumiem, arī kopējo maksājumu par OIK veidos divas daļas: mainīgā daļa (OIK) būs atkarīga no patērētās elektroenerģijas, bet fiksētā daļa (jaudas komponente) – no sprieguma pakāpes un pieslēguma tehniskajiem parametriem. Lai salīdzinātu OIK apmēru pirms un pēc izmaiņām, AS Enerģijas publiskais tirgotājs mājaslapā www.eptirgotajs.lv ir pieejams ērts un vienkārši lietojams informatīvs rīks – OIK kalkulators.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [40]
#
Fredis 21.marts 2018 9:44 atbildēt
Cik vienkārši ir apčakarēt neizglītoto tautu, kuri nemācījās fiziku skolās!
Kads sakars āizsargdrošinātāja lielumam, par ko daudz maksājam, ar patērētajiem elektroniem, kuri plūst tīklā? Iznāk, ka mums ir jāmaksā vēl par gadu desmitiem vecajām līnijām un sarūsējušiem sadales skapjiem, kuras neatjauno un nekopj, kas īstenībā ir sadales tīkla īpašums.
Interesanti, kādēļ mums divreiz vairāk jāmaksā par taru ( t.i. pieslēguma jauda) kuru neizmantoju, nekā par pašu preci - elektrību? Lai radītu tikai ST peļņu un kāds sakars pieslēgumam ar ikdienā patērētās elektrības daudzumu laika vienībā? Ja jāmaksā, tad tikai noteikta konstanta summa visiem vienāda mēnesī, kā tas ir Lielbritānijā un citās valstīs..
 
#
Vecis 19.marts 2018 15:25 atbildēt
Es gribēju apvienot skaitītājus. man tāmi izrēķināja 4 gadu elektrības rēķina apmērā
 
#
Jūlis 19.marts 2018 10:12 atbildēt
Es patiesi esmu pārsteigts, ka lauksaimnieki neceļ traci par jauno tarifu aprēķina metodi. Tā taču padara mūsu lauksaimniekus nevarīgus konkurencē. Lai nu kas, bet lauksaimniecība nekādi nevar iztikt bez jaudas rezerves. Tieši saeimas vēlēšanu laikā lauksaimnieki aptvers, ka viņi ir izāzēti. Laikam tad arī būs tracis.
 
#
Fredis » Jūlis 21.marts 2018 9:29 atbildēt
Kāda vairs jēga ko celt, jo visu nosaka magnāts Sadales tīkls. Mēs esam par sīkiem.
 
#
Def 18.marts 2018 8:27 atbildēt
kādas jaudas maksas? Vistīrākā afēra! Tāpat kā oik!!! jālikvidē abi divi!!!! Jāsmejas,piegādes maksa-laikam spainīšos pienes līdz mājai.Idioti un zagļi tie latvenergo,!!!
 
#
Jaapsis 17.marts 2018 12:10 atbildēt
21. gadsimtā par elektrību jāmaksā neadekvāta cena tiem trūcīgajiem, kas saspiedušies vienā mazā dzīvoklītī dzīvo pustumsā, neskatās TV, nelieto trauku mazgājamo mašīnu, mikroviļņu krāsnis,putekļu sūcējus un kopumā ir atteikušies no progresa savas nabadzības dēļ. Viņi ir arī daļēji noslēguši apkuri un dzīvo "komfortablā temperatūrā" zem +15 grādiem telpās. Un tas viss notiek SOCIĀLI ATBILDĪGĀ valstī LATVIJĀ, kura pašlaik taisās uzlikt papildu maksu trūcīgajiem par gāzes taupīšanu, jo mazāk lietosi, jo dārgāk maksāsi. Izskatās, ka valsts grib padzīt visus trūcīgos no Latvijas un izveidot tikai bagātnieku valsti.
 
#
Finkus 15.marts 2018 17:34 atbildēt
Maksas ņemšana par pieslēguma jaudu ir tāda pati afēra kā OIK.
 
#
Frankuss » Finkus 21.marts 2018 9:49 atbildēt
Skaidrs, ka afēra, bet mēs klusējam un paciešam. Kur savādāk viņi gūs desmitiem miljonu peļņu un tūkstošiem lielās sev algas par neko nedarīšanu.
 
#
Jūlis 10.marts 2018 9:33 atbildēt
Elektrība kļūs dārgāka tiem, kas pie vienfāzu pieslēguma tērē mazāk par 90 kWh mēnesī. Pie trīsfāzu pieslēguma vairumam maziem patērētājiem nāksies maksāt vairāk. Tie ir lauku māju iedzīvotāji, kuriem diezgan daudziem ir trīsfāzu pieslēgums. Patiesībā trīsfāzu pieslēgums elektrotīkliem būtiskus zudumus nerada, un attiecīgi tā likvidēšana nekādu ekonomiju nerada. Tiesa patreiz laukos ir daudz pamestu māju, pie kurām ir pieslēgta līnija, bet strāva netiek patērēta. Tāpat tas ir ar vasarnīcām. Acīm redzot elektrotīkli grib panākt, ka līnijas uz šiem objektiem tiek likvidētas. To izdarīs vadu zagļi, kad redzēs, ka māja ir atslēgta.
 
#
G » Jūlis 10.marts 2018 10:26 atbildēt
Šī atruna par fāžu pieslēgumu ir tīrā naudas pelnīšana, nedarot pilnīgi neko citu kā tikai izrakstot rēķinus, bet ja pieslēgs atpakaļ tad atkal pelnīs. Atceros kad vēl Latu laikos kaimiņienes mājai pieslēdza elektrību, jo tur neviens ilgi nedzīvoja, par 150 m kabeļa pieslēgšanu viņa samaksāja 500 Latu, neviens arī tā nesapratu kā šī iedomātā cena radās, jo Latvenergo neviens nekontrolē, tā būs arī tagad, pelnīs naudu uz nebēdu.
 
#
Zinošais 9.marts 2018 20:32 atbildēt
Raksts ir tipiska demaģogija - vairāk kā 90 % mājsaimniecību ir 16 A 1 Fāzes pieslēgums un pat ja man tik daudz nevajag es mazāku nevaru dabūt ! Tāpēc 90 % majsaimniecību neko optimizēt nevar !
Var protams vēl vairāk samazināt patēriņu, bet tad pēc ST prāta es būšu tas sliktais, kas "neefektīvi" lieto enerģiju !
 
#
Finks 8.marts 2018 20:53 atbildēt
Sadisti Tautai = Sadales tīkli + OIK kriminālisti
 
#
Tā gan! 5.marts 2018 9:07 atbildēt
Tāda nolemtība, tāda netaisnība, tāds pazemojums nāk kopā ar šo OIK, ka kļūst neizturami. Valdība, lai ko laboto šajā ĶĻŪDĀ, izvēlas organizēt pa specvienībai, lai apkarotu neapmierinātos.
Vai šādai Latvijai ir nākotne?? Nē, nav, tā iet iznīcības ceļu.
KURŠ VĒL IES PAR ŠIEM DARBOŅIEM VĒLĒT? VAI TĀDS VISPĀR ATRADĪSIES??!
Vienīgi, ja specvienība piespiedīs.
Vai tāpēc stāvējām uz barikādēm? Tāds ir neatbildēts jautājums.
 
#
sun 3.marts 2018 7:40 atbildēt
pārgāju uz saules enerģiju, 8 gab 250 w paneļi, invertors un akumulatori, starts padārgs, toties tagad esmu neatkarīgs, pastāvīgi darbojas ledusskapis, apkures sūknis, dators ,tv, saulainās dienās var droši darbināt veļas mašīnu, tas ir vienīgais ierobežojums
 
#
meli 28.februāris 2018 18:32 atbildēt
man samainīja drošinātājus uz mazākiem un pielika pie samaksas vēl klāt, apgalvojot ka pēkšņi esmu sācis tērēt par kādiem 20kw katru mēnesi vairāk
un pret monopolistu neko nevar izdarīt, kā viņi grib, tā dara
tagad vēl pielika katru mēnesi klāt OIK nodokli, sanāk, ka par gadu es pārmaksāju par neko nodoklī apmēram 100 eiro un tā tagad būs katru gadu, ja vien ik pēc laika neliks vēl klāt
vienīgais ko var izdarīt - braukt uz lidostu un prom uz citu, normālu valsti
 
#
Lupa » meli 21.marts 2018 9:51 atbildēt
Liks, liks klāt. Kur nu bez tā.
 
#
ss 27.februāris 2018 21:34 atbildēt
žiguru un pārejos no tīkliem laiks izvēlēties cietumu
 
#
Finks 27.februāris 2018 10:40 atbildēt
Noziedzīgo OIK nelikvidēs, vēlēšanās nepiedalīšos!
 
#
G » Finks 28.februāris 2018 9:02 atbildēt
Atbalstu par visiem 100%.
 
#
marta » G 15.marts 2018 16:39 atbildēt
Ea arī atbalstu
 
#
Juris Pigits » Finks 28.februāris 2018 9:51 atbildēt
Muļķīgāku domu nespēji izauklēt. Ja nepiedalies vēlēšanās, tad mazāks vēlētāju skaits, 5% barjerai jāsavāc mazāk par partiju novēlējušo. Vārdu sakot, Jo mazāk piedalās vēlēšanās, jo vieglāk partijām iekļūt saiemā. Pietiek, kad par deputātu novēlējusi sievasmāte. Vēlēt jāiet visiem OBLIGĀTI. Tikai vēlēšanu urnās nedrīkst neko mest, it sevišķi tukšus konvertus, radīsies kas piepilda konvertus. Un visi vēlēšanu materiāli jāsaglabā. Tad pat iespējams apstrīdēt falšus vēlēšanu rezultātus. Un partijām nepieciešamie 5% paliek nesasniedzams sapnis. Tikai ar spēku miermīlīgā ceļā var ko mainīt. Tavu vaimanāšanu augšas nedzirdēs nekad.
 
#
andis 26.februāris 2018 10:01 atbildēt
Legālā laupīšana !!! 220 W un 16 A, kā pamatpieslēgums jau līdzinās viduslaikiem. Tikai žēl ka ne boileri, ne el.plīti, ne kompjūteru un televīzoru nevar darbināt ar svecītēm.Par el. teijkanu jau nerunāsim vispār.
 
#
Juris Pigits 26.februāris 2018 9:44 atbildēt
Visi projekti , kur sakars ir ar valsts līdzekļu tērēšanu, pēc mūsu valsts likumiem , jābūt organizētam publiskam konkursam. Šeit nekāda konkursa nav bijis, līdz ar to saslēgtie līgumi par OIK ir nelikumīgi. Par nelikumīgi parakstītiem līgumiem vainīgās personas saucamas pie kriminālatbildības. Tā kas tas uzskatāms par genocīdu pret valsts iedzīvotājiem, tad nekāds noilguma termiņš nepastāv.
 
#
efb 22.februāris 2018 16:45 atbildēt
Šālē dillēs...
 
#
nu ja 21.februāris 2018 8:33 atbildēt
Tagad tie kuri virtuvē lieto elektriskās cepeškrāsnis un elektriskās plīts virsmas ir muļķi ?
 
#
lapa 20.februāris 2018 12:19 atbildēt
ungarija valdiba uzsaka sadu pasu aferu , tauta atri vinus atkoda - izgaja ielas un likumu izdeveji aizbega asti kajstarpi iespiedusi . slikti ir tas , kad latvija tauta ir saskelta - nav vairs vienota .
 
#
lapa 20.februāris 2018 12:14 atbildēt
vel kampara laika tika dalitas zalas energijas biletes - ko tautai butu jaapmaksa dubulta . tagad viss notiek dzive , varam but pateicigi dambrovska valdibai , tiesi vini so visu izveidoja - slepus no tautas . bet mazo hesu ipasnieki katru menesi suta otkatus saimas partijam.
 
1 2
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers