Latvijā: Enerģētikas drošības komisija prasa OIK reformas caurspīdīgumu 3 komentāri
 
Latvijā

Enerģētikas drošības komisija prasa OIK reformas caurspīdīgumu

 
Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Izvērtējot Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) reformu, kas paredz pārdalīt saistību budžetu no vienkāršās attiecināšanas pret patērēto kWh vienlīdzīgi visiem uz attiecināšanu pret pieslēgumu tīklā (ampēriem) un patērēto jaudu, Enerģētikas drošības komisija secina, ka šī sistēma draud kļūt nepārskatāma un diskriminējoša starp patērētāju grupām un klasēm.

Brīdī, kad notiek kopējo izmaksu pārdale par labu kādai no patērētāju grupām (šajā gadā elektrību daudz patērējošiem uzņēmumiem), atklātībai ir vislielākā nozīme.

Tāpēc Enerģētikas drošības komisija rekomendē informāciju par patērētāju izdevumiem subsidēšanas procesā un subsīdiju saņēmējiem publicēt vienā vietnē strukturētā veidā.

Tāpat valdībai pēc iespējas ātrāk jāpublisko enerģijas tirgus stratēģija, īpaši atjaunojamās enerģijas jomā, un šādai stratēģijai jāgūst atbalsts Saeimā. Enerģētikas drošības komisija uzskata, ka no 2010. gada ieviestie fosilās un atjaunojamās enerģijas atbalsta pasākumi ir bijuši pārspīlēti.Komentāri [3]
#
G 8.februāris 2018 12:49 atbildēt
Kāds tur caurspīdīgus, rēķinā ir dubultojums, un solīja, ka necels OIK likmi, bet melo uz visām pusēm. Kam ticēt? Laikam tikai Dievam var ticēt, valdība melo un tik paaugstina visu ko var, un gaida kad Latvijā atgriezīsies cilvēki, veltas cerības pēc tādām izdarībām.
 
#
84 8.februāris 2018 11:37 atbildēt
Enerģētikas komisijai,attaisnojot savu nosaukumu, daudz enerģiskāk jāstrādā pie OIK lietas! Citādi tāda čabināšanās vien iznāk.
 
#
Priede 8.februāris 2018 10:51 atbildēt
Kāds tur caurspīdums blēžiem? OIK ir jāatceļ. Nebalsosim par tām partijām, kuras atbalsta OIKu.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers