Latvijā: Nedarbojas vairāki valsts e-pakalpojumu portāli; vai kiberuzbrukums? 11 komentāri
 
Latvijā

Nedarbojas vairāki valsts e-pakalpojumu portāli; vai kiberuzbrukums?

 
F64

Tehnisku iemeslu dēļ pašlaik nedarbojas portāls "www.latvija.lv".

Kā liecina Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) paziņojums sociālajā tīklā "Twitter", tehnisku iemeslu dēļ šobrīd nav pieejami arī pieejama Elektronisko iepirkumu sistēma "eis.gov.lv", kā arī portāli "Geolatvija.lv" un "Tapis.gov.lv".

VRAA pārstāvis Kristaps Prēdelis aģentūrai LETA apstiprināja, ka šobrīd tiek aktīvi strādāts pie darbības traucējumu novēršanas, taču pagaidām grūti prognozēt cik ilgu laiku tas varētu aizņemt.

Prēdelis arī norādīja, ka aizdomas par kiberuzbrukumu pagaidām nav.

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka šorīt ir saņemta informāciju no VRAA par to, ka atsevišķas sistēmas nav pieejamas tehnisku iemeslu dēļ, bet šoreiz tas nav nekas ārkārtējs.

Komentāri [11]
#
Etiķis 23.janvāris 2018 14:09 atbildēt
Ja tas ir kārtējais sekmīgais kiberuzbrukums, tad tas vēl ir vismaz saprotams, bet ja tas viss ir nobrucis pats no sevis, tad kauns latvistiskajiem IT pūšļiem.
 
#
tu tū 23.janvāris 2018 13:28 atbildēt
milzbudžeta e-sistēma nedarbojas, jo patiesībā sistēma ir mazbudžeta? starpība ieripoja kabatās?
 
#
andis 23.janvāris 2018 13:18 atbildēt
Drīzāk jau prasts un parasts sūdīgas sistēmas nobrukums !
 
#
Koments 23.janvāris 2018 13:16 atbildēt
Pēdējā laikā, tā nav portāls pieejams, jau kļūst par sistēmu. Agrāk bija labāk un arī vienkāršāk.. Urakstīiji ierakstītu vēstuli, vai pats aiznesi iesniegumu uz kādu iestādi un viss notika. Mēs tā uzaugām un arī uzaudzinājām bērnus, pie tādas kārtības, un arī nekas.. Bija pasts, telegrāfs un arī teletaips dažās iestādēs. Kamēr bija tikai fakši, arī neviens nestresoja, bet tagad, posts un iznīcība, ja nevari uzrakstīt un nosūtīt savu ūbersvarīgo e-mailu.. Vajadzētu jūs visus nosūtīt kādus 25. gadus atpakaļ un atstāt tur uz kādu nedēļu, vai pat mēnesi..! :) .
 
#
Otkatonis 23.janvāris 2018 13:08 atbildēt
TAS IR ABSOLUTS E BRAKIS...BET DAAARGS
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers