Latvijā: L`ORÉAL Latvijas sievietēm-zinātniecēm sola 6000 eiro stipendijas 3 komentāri
 
Latvijā

L`ORÉAL Latvijas sievietēm-zinātniecēm sola 6000 eiro stipendijas

 
F64

2018. gada 22. janvārī Baltijā sākas pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic stipendijai "Sievietēm zinātnē". Šogad piecas Baltijas zinātnieces katra saņems 6000 eiro stipendiju par savu ieguldījumu zinātnē.

Konkursa kārtībā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā tiks piešķirtas pa vienai stipendijai katras valsts zinātniecei ar doktora grādu līdz 40 gadiem pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā. Papildus tam Latvijā divas stipendijas saņems doktorantes līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei.

Kopš 2005. gada, kad L`ORÉAL Baltic, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Zinātņu akadēmija un stipendijas patronese Vaira Vīķe-Freiberga aizsāka programmas "Sievietēm zinātnē" īstenošanu Latvijā, ar stipendijām personīgajai izaugsmei apbalvotas 39 zinātnieces, kā arī pērn pirmo reizi stipendiju saņēma viena zinātniece no Lietuvas un viena no Igaunijas. 2017. gadā ar stipendijām "Sievietēm zinātnē" tika apbalvotas piecas Baltijas zinātnieces - Dr.biol. Renāte Ranka, Mg.sc.ing. Jekaterīna Ivanova un Mg.sc.ing. Marina Sokolova no Latvijas, kā arī Dr. Urtë Neniškytë no Lietuvas un Dr. Els Heinsalu no Igaunijas.

Šogad programma "Sievietēm zinātnē" pasaulē atzīmē 20 gadu jubileju. Kopš 1998. gada, kad Parīzē starptautiskais kosmētikas koncerns L`ORÉAL un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) uzsāka sadarbību, programma "Sievietēm zinātnē" ir devusi nozīmīgu ieguldījumu zinātnes attīstībā, kā arī veicinājusi dzimumu vienlīdzību zinātnes jomā. Programmas mērķis ir popularizēt zinātnieču sasniegumus, iedvesmojot sievietes visā pasaulē un palīdzot jaunajām zinātniecēm īstenot izvirzītos mērķus. Stipendija "Sievietēm zinātnē" atbalsta jaunās zinātnieces, popularizē dažādās zinātnes jomas, kā arī mazina nevienlīdzību darba vidē. Programmas ietvaros starptautiski atbalstītas jau 2525 zinātnieces no vairāk nekā 115 valstīm.

Šī ir vienīgā atbalsta programma Baltijas valstīs, kas paredzēta tieši sievietēm - zinātniecēm. Programma veicina Baltijas zinātnieču profesionālo pilnveidošanos, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un radot pievienoto vērtību gan zinātnei, gan sabiedrībai kopumā.

Komentāri [3]
#
Mr.Susurs 22.janvāris 2018 10:18 atbildēt
Es loti milu savu mammuku, bet tieshi vecmutere mani ir ielikusi visa zinashanas un pirmas dzives pieredzi. Es vienmer ar patikamu smaidu atceros Ozolu iela dienas Iecava Pirmo makslu iepazinu Iecavas parka. Ka tagad atceros , noguris puika kartojas un gaida brivdabas izradi..Ka tagad atceros vecmuteres kimiju. Pavarzinatniece Krasas maceja ne no ka izvilkt. Nomira izskatoties ka 40 gadniece... Mana vecmutere maza raganina kimike, bet es pat uz slotas nemaku lidot...
 
#
Mr.Susurs 22.janvāris 2018 10:08 atbildēt
Tiem kas to nezina, kumelites balina matus. Nu ne tik atri ka kimija, bet toties ar 1000 % garantiju un uz daudziem gadiem :) P>S. Vecmuteres pura ladite daudz tautas gudribu. No pachurashanas uz sasitumu, beidzot ar sipolu un riekstu maisijumu lieldieni olu krasoshanai...
 
#
Mr.Susurs 22.janvāris 2018 10:05 atbildēt
Man vecmamina nebija nekada zinatniece. Bet no savas vecmaminas iemacijas kumelishu novarijuma recepti. Mazga matus kumelishu novarijuma, un tev bus virishkigi sirms izskats. Loreal sezh malina un klusinam pipe...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers