Latvijā: Slimnīcu vadītāji pie naudas dalītājiem 4 komentāri
 
Latvijā

Slimnīcu vadītāji pie naudas dalītājiem

 
SARUNA. Nacionālajā veselības dienestā norit saruna par 2018. gada noteikumiem veselības aprūpes finansēšanā slimnīcām – šogad noteiktais mediķu algu palielinājums jāiestrādā tarifos. Kādu algas pieaugumu ieraudzīs mediķi, to manīs februārī / F64

Nacionālais veselības dienests un Latvijas Slimnīcu biedrība vienojušies par nepieciešamību pārskatīt un izdalīt terciāro pakalpojumu tarifus no kopējo veselības aprūpes pakalpojumu tarifu klāsta. Tie ir augsta līmeņa, sarežģīti veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, transplantācijas, kuras arī būtu jāapmaksā atbilstoši, pēc speciāli noteikta tarifa.

Nacionālajā veselības dienestā vakar norisinājās tikšanās ar Latvijas Slimnīcu biedrības pārstāvjiem, slimnīcu vadītājiem un dienesta speciālistiem. Tikšanās laikā tika pārrunātas izmaiņas veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, kas ir stājušās spēkā no šāgada 1. janvāra. Galvenie sanāksmes laikā pārrunātie jautājumi ir saistīti ar valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu tarifiem, uzlabojumiem ārstniecības personu atalgojumā un izmaiņām valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā, informē Nacionālā veselības dienesta speciāliste Evija Štālberga.

Pēc Veselības ministrijas aprēķiniem, ārstiem atalgojums šogad pieaugs vidēji par 44 procentiem. Kopumā mediķu algu palielinājumam šogad veselības budžetā piešķirti 74 miljoni eiro, līdz ar to šogad ārstu un funkcionālo speciālistu darba samaksa jāpalielina no 859 eiro līdz 1125 eiro mēnesī, ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem no 537 eiro līdz 675 eiro mēnesi, bet ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām - no 400 eiro līdz 450 eiro mēnesī. Stacionārajās iestādēs saistībā ar obligātajām piemaksām par diennakts darba režīmu un pagarinātā normālā darba laika pakāpenisku atcelšanu ārstniecības personu darba samaksa palielināsies vairāk. Atalgojuma pieaugumu mediķi izjutīs februārī, kad saņems pirmo šāgada algu.

Sanāksmes laikā speciālisti vienojās par nepieciešamību pārskatīt un izdalīt terciāro pakalpojumu tarifus no kopējo veselības aprūpes pakalpojumu tarifu klāsta. Tie ir augsta līmeņa, sarežģīti veselības aprūpes pakalpojumi, kas galvenokārt tiek nodrošināti universitāšu slimnīcās, kurās ir attiecīgajā jomā specializējušies, pieredzējuši veselības jomas profesionāļi (piemēram, transplantācijas, augsta līmeņa ķirurģiskās operācijas). Šis darbs jāpaveic šāgada laikā. Vienošanās panākta arī par tādu veselības aprūpes pakalpojumu uzraudzību, kuru sniegšanā ir izmaiņas no šīgada. Piemēram, plānveida īslaicīgās ķirurģijas pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem turpmāk varēs veikt tikai slimnīcas diennakts stacionārā, jo esot izvērtēts, ka tā ir drošāk pacientam. Iepriekš šādus pakalpojumus sniedza arī dienas stacionārā.Komentāri [4]
#
SAnitare 9.februāris 2018 16:05 atbildēt
KUr ir musu paaugstinata alga ,,,minimala ,vai vel kada slimnica ta ir ,,,,? Masu paligam 437 eiro ,jo mazak nevareja ,,,kad vienreiz bus sadalitas algaS PAREIZI ,MASU PALIGI NAV PELNIJUSI 7 EIRO VAIRAK PA MIN ,ALGU !!! Domaju ka slimnicas naudu dalitajiem par to butu jaatbild Kur ta nauda palika vai Caksai tas nebutu jazin ,kadas algas sanema slimn,personals .Vai kads tas koment ,vispar parskata ,tam ir kada jega ko mes rakstam ? bet naudas dalit, tiesam nav KAUNS !!!
 
#
aiga 16.janvāris 2018 15:17 atbildēt
LUdzu Masu,paligu alga ,,ir kada??? Neviis sanitares !
 
#
es 16.janvāris 2018 15:05 atbildēt
KAdu algu sanems masu paligs >?kadu Sanitars>/kadu apkopeja?Ko nozime aprupes atbaista persona? varetu sagaidit atbildi!!!paldies?
 
#
anesteziologs 11.janvāris 2018 11:05 atbildēt
Super!!! ,,uzlabojumiem ārstniecības personu atalgojumā,,,...kur tad pazudis ir visu 2017 gada rudeni medijos slavinātais vidējais 40% mediķu algu pielikums!!!!!!?????
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers