Latvijā: Valstij nav naudas, lai visas tiesībsargājošās iestādes aprīkotu ar dūmu detektoriem 9 komentāri
 
Latvijā

Valstij nav naudas, lai visas tiesībsargājošās iestādes aprīkotu ar dūmu detektoriem

 
F64

Nav pietiekamu līdzekļu visu tiesībsargājošo iestāžu telpu atbilstošai aprīkošanai ar dūmu detektoriem, izriet no iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) trešdien teiktā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Lūgts komentēt izskanējušos pieņēmumus, ka izdegušajā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša kabinetā nav bijis dūmu detektors, ministrs skaidroja, ka Iekšlietu ministrijas (IeM) paspārnē ir vairāk nekā 500 dažādu objektu.

IeM reiz vērsusies valdībā, skaidrojot nepieciešamību šos objektus atbilstoši aprīkot. Nauda šim mērķim tika piešķirta, tomēr ne visa prasītā summa.

Nodrošinājuma valsts aģentūra izvēlējās aprīkot tās telpas, kur cilvēki strādā diennakts režīmā, un kur atrodas kriminālprocesu materiāli, skaidroja Kozlovskis.

Viņš gan uzsvēra, ka tikai izmeklēšanā tiks noskaidrots, kas bija par pamatu ugunsgrēkam tiesībsargājošo iestāžu ēkā Stabu ielā.

Ministrs arī norādīja, ka dienas kārtībā ir jautājums par pāreju no papīra uz elektronisko formātu tiesībsargājošajās iestādēs. Patlaban vairums būtisko krimināllietu ir papīra formā, viņš atzina. "Tas ir nākotnes jautājums," uzsvēra Kozlovskis.

Jau ziņots, ka 2.janvārī tiesībsargājošo iestāžu ēkā Rīgā, Stabu ielā 89 izcēlās ugunsgrēks.

Ugunsgrēkā pilnībā izdega Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Krapša un viņa palīdzes kabineti.

Ēkā atrodas ne tikai Valsts policijas, bet arī Valsts robežsardzes un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darba telpas.

Valsts policija saistībā ar notikušo ir sākusi kriminālprocesu. Policijas priekšnieks Ints Ķuzis žurnālistiem iepriekš skaidroja, ka viena no iespējamām ugunsnelaimes izcelšanās versijām ir elektroinstalācijas problēmas.

Viņš arī atzina, ka ēka bija aprīkota ar ugunsgrēka trauksmes signalizāciju, taču tā nostrādājusi novēloti. Signalizācija nostrādājusi ēkas piektajā stāvā, kur atrodas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. To, vai trauksmes aprīkojums atradies Krapša kabinetā, Ķuzis nevarēja pateikt.

Komentāri [9]
#
cubus 12.janvāris 2018 20:35 atbildēt
Simtgades svinēšanas šizofrēniski murgainām "kultūristu" idejām miljonu pietiek, bet elementāri nepieciešamiem drošības pasākumiem pietrūkst. Būtu interesanti redzēt pilnu simtgades svinēšanas pasākumu sarakstu ar atbilstošu finansējumu - būtu redzama kārtējā valsts kases izzagšanas sāga.
 
#
zj 10.janvāris 2018 13:03 atbildēt
Katram ierēdnim ar algu lielāku par 1500 eur jāziedo atbilstoša summiņa.
 
#
dens 10.janvāris 2018 13:02 atbildēt
tad jau sadegt var jebkas... :)
cik labi , ka te var komentēt... apollo jau ir sviestā
 
#
melnais humors 10.janvāris 2018 12:47 atbildēt
Es ieteiktu sodīt atbildīgos ierēdņus un amatpersonas, vēlams, tos giljotinējot.
:-P
 
#
HC 10.janvāris 2018 12:35 atbildēt
Likteņa ironija šīsdienas rakstu kontekstā, par MK noteikumiem 238 (laikam) un spiedienu uz iedzīvotājiem visur likt detektorus, algot sertificētus ekspertus auditiem u.t.t.
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers