Latvijā: Nepieciešama palīdzība 22 gadus jaunam puisim, ārstēšanai vajadzīgi 6000 eiro 19 komentāri
 
Latvijā

Nepieciešama palīdzība 22 gadus jaunam puisim, ārstēšanai vajadzīgi 6000 eiro

 
REUTERS/ SCANPIX

Pirms 22 gadiem, kad Pauls nāca pasaulē, viņa stāvoklis bija ļoti smags. Mediķi sākotnēji prognozēja, ka viņam var būt pilnīga ķermeņa paralīze, bet vēlāk tika uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, ar kuru būs jāsadzīvo visu mūžu. Šobrīd, pateicoties 3 operācijām un nemitīgajām rehabilitācijām, Pauls ir sasniedzis ārkārtīgi daudz, viņš var pats sevi aprūpēt un ar palīgierīcēm spēj staigāt pats, raksta ziedot.lv

Šogad Pauls pabeidza vidusskolu un cenšas saprast, kāda varētu būt viņa nodarbošanās nākotnē, mēģina atrast savu vietu dzīvē piedaloties profesionālās piemērotības noteikšanas programmā, kā arī turpina dažādas nodarbības sava veselības stāvokļa uzlabošanai.

Viņa ikdienas režīmā ir ārstnieciskā vingrošana, baseins, fizioterapija, reitterapija. Sevišķi Paulam patīk braukt ar savu speciālo velosipēdu un jāt ar zirgu. Tas viss arī piepilda dienas, brīvais laiks paliek grāmatām, mūzikai un seriāliem. Pauls ļoti ilgojas būt kopā ar vienaudžiem, dzīvot patstāvīgu jaunieša dzīvi, taču slimība to liedz. Paulam ik pa brīdim nolaižas rokas, taču vienmēr viņš atkal saņemas un turpina iesākto. Šogad Pauls veiksmīgi izgāja 2 intensīvus rehabilitācijas kursus Rehabilitācijas centrā Poga, kā rezultātā palielinājies veikto kustību apjoms, stabilitāte, muskuļu spēks, samazinājusies spastika.

Nākamajā gadā Paulam nepieciešami 2 intensīvas rehabilitācijas kursi. Viens kurss ietver 57 TheraSuit metodes intensīvas nodarbības, 19 GE-O gaitas robota nodarbības, 6 ergoterapijas nodarbības, kā arī neirologa konsultāciju. 1 kursa izmaksas ir 2625 eiro. Starpposmā starp abiem kursiem nepieciešamas 48 uzturošās rehabilitācijas nodarbības, kas izmaksā 960 eiro. Pavisam kopā 2 kursiem un uzturošajām nodarbībām nepieciešami 6210 eiro.

Rehabilitācijas mērķis ir uzlabot stāju, gaitu un izturību ejot ar rollatoru, mēģināt patstāvīgi stāvēt. Pauls ļoti cer, ka viss ieguldītais darbs kādreiz dos rezultātus un viņa sapņi piepildīsies.

Avots: ziedot.lv

Komentāri [19]
#
Liene 6.janvāris 2018 5:37 atbildēt
Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai - samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne katrs var atļauties nopirkt salonā jaunu auto, dzīvesvietu bez īrēšanas un banku verdzības uz 20 gadiem. Izvēlēties sev dzīves partneri – krāšņu sievieti, tādu, kāda patīk, nevis tādu, kādu vari atļauties. Starp citu – kāds noskaņojums gada tumšākajās dienās? Algas diena vēl priekšā? Gada beigu prēmija gaidāma? Neiesaku līst visādos ātrajos kredītos. Vēl jo vairāk, ka ir risinājums, kuru nesen atklāju – piedalīties loterijās, izmantojot sindikāta priekšrocības – sākot ar biļetes cenu ar īpašām atlaidēm, beidzot ar laimesta iespējas palielināšanu. Tie, kas grib neko nedarot internetā pelnīt miljonu mēneša laikā – tiem gan būs jāmeklē citur. Bet 200-300, pat 500 eiro mēnesī ir visai reāls papildinājums ģimenes budžetam. Ienāc un pārliecinies - aizpildi savu īpašo kombināciju jau šodien un piedzīvo realitātē to, par ko šobrīd tikai sapņo! goo.gl/7XWSD3
 
#
lapa 27.decembris 2017 13:42 atbildēt
likvidejiet saimas autoparku , kompensacijas deputatiem par dzivokli , transportu , udeni un visu citu , pie ka vini saimas silei pielipusi un skat , varbut ari tautas kadai dalai nebus jaludz zelastibas davanas.
 
#
Nejēga 27.decembris 2017 11:03 atbildēt
Beidziet ākstīties, cilvēka mūžu nemēra jaunumā! Pat vakar dzimis bērns ir vienu diennakti VECS.
 
#
Ilze 27.decembris 2017 7:25 atbildēt
Brīnums, ka šo ļauj komentēt!
Pagājušajā gadā Varonis vāca ziedojumus Alojas novadā itkā dzīvojošai meitenei, kas nekad tajā nav dzīvojusi. Tāpat Varonis vāc naudu tiem, kas sen jau miruši. Pirms kādam ko ziedojiet iesaku atrast informāciju par reālo situāciju.
 
#
uu 26.decembris 2017 14:50 atbildēt
ir valsts paredzēta rehabilitācija,privātā Poga ir dārga,liekas ,ka ir paraolimpietis ar minēto diagnozi,varbūr varat sakontaktēties un konsultēties,ir VAIVARU rehabilitācijas centrs
 
Skatīt visus 19 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers