Latvijā: Nepieciešama palīdzība 22 gadus jaunam puisim, ārstēšanai vajadzīgi 6000 eiro 18 komentāri
 
Latvijā

Nepieciešama palīdzība 22 gadus jaunam puisim, ārstēšanai vajadzīgi 6000 eiro

 
REUTERS/ SCANPIX

Pirms 22 gadiem, kad Pauls nāca pasaulē, viņa stāvoklis bija ļoti smags. Mediķi sākotnēji prognozēja, ka viņam var būt pilnīga ķermeņa paralīze, bet vēlāk tika uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, ar kuru būs jāsadzīvo visu mūžu. Šobrīd, pateicoties 3 operācijām un nemitīgajām rehabilitācijām, Pauls ir sasniedzis ārkārtīgi daudz, viņš var pats sevi aprūpēt un ar palīgierīcēm spēj staigāt pats, raksta ziedot.lv

Šogad Pauls pabeidza vidusskolu un cenšas saprast, kāda varētu būt viņa nodarbošanās nākotnē, mēģina atrast savu vietu dzīvē piedaloties profesionālās piemērotības noteikšanas programmā, kā arī turpina dažādas nodarbības sava veselības stāvokļa uzlabošanai.

Viņa ikdienas režīmā ir ārstnieciskā vingrošana, baseins, fizioterapija, reitterapija. Sevišķi Paulam patīk braukt ar savu speciālo velosipēdu un jāt ar zirgu. Tas viss arī piepilda dienas, brīvais laiks paliek grāmatām, mūzikai un seriāliem. Pauls ļoti ilgojas būt kopā ar vienaudžiem, dzīvot patstāvīgu jaunieša dzīvi, taču slimība to liedz. Paulam ik pa brīdim nolaižas rokas, taču vienmēr viņš atkal saņemas un turpina iesākto. Šogad Pauls veiksmīgi izgāja 2 intensīvus rehabilitācijas kursus Rehabilitācijas centrā Poga, kā rezultātā palielinājies veikto kustību apjoms, stabilitāte, muskuļu spēks, samazinājusies spastika.

Nākamajā gadā Paulam nepieciešami 2 intensīvas rehabilitācijas kursi. Viens kurss ietver 57 TheraSuit metodes intensīvas nodarbības, 19 GE-O gaitas robota nodarbības, 6 ergoterapijas nodarbības, kā arī neirologa konsultāciju. 1 kursa izmaksas ir 2625 eiro. Starpposmā starp abiem kursiem nepieciešamas 48 uzturošās rehabilitācijas nodarbības, kas izmaksā 960 eiro. Pavisam kopā 2 kursiem un uzturošajām nodarbībām nepieciešami 6210 eiro.

Rehabilitācijas mērķis ir uzlabot stāju, gaitu un izturību ejot ar rollatoru, mēģināt patstāvīgi stāvēt. Pauls ļoti cer, ka viss ieguldītais darbs kādreiz dos rezultātus un viņa sapņi piepildīsies.

Avots: ziedot.lv

Komentāri [18]
#
lapa 27.decembris 2017 13:42 atbildēt
likvidejiet saimas autoparku , kompensacijas deputatiem par dzivokli , transportu , udeni un visu citu , pie ka vini saimas silei pielipusi un skat , varbut ari tautas kadai dalai nebus jaludz zelastibas davanas.
 
#
Nejēga 27.decembris 2017 11:03 atbildēt
Beidziet ākstīties, cilvēka mūžu nemēra jaunumā! Pat vakar dzimis bērns ir vienu diennakti VECS.
 
#
Ilze 27.decembris 2017 7:25 atbildēt
Brīnums, ka šo ļauj komentēt!
Pagājušajā gadā Varonis vāca ziedojumus Alojas novadā itkā dzīvojošai meitenei, kas nekad tajā nav dzīvojusi. Tāpat Varonis vāc naudu tiem, kas sen jau miruši. Pirms kādam ko ziedojiet iesaku atrast informāciju par reālo situāciju.
 
#
uu 26.decembris 2017 14:50 atbildēt
ir valsts paredzēta rehabilitācija,privātā Poga ir dārga,liekas ,ka ir paraolimpietis ar minēto diagnozi,varbūr varat sakontaktēties un konsultēties,ir VAIVARU rehabilitācijas centrs
 
#
tā lūk 26.decembris 2017 11:24 atbildēt
apcērpiet tās pasakainās pensijas un algas tiem ,kas nezin ,kur naudu likt ,tad nebūs jādiedelē no tiem ,kam pašiem nepietiek.
 
#
A » tā lūk 26.decembris 2017 12:05 atbildēt
tie ziedojumu kastēm met lielu līkumu,viņi raduši ņemt un ja nedod-piespiež.Vai esi dzirdējis,ka Vējonis,Lembergs,Āboltiņa,Mūrniece utt. būtu ziedojuši SAVU naudu,es ne.
 
#
Juris » tā lūk 26.decembris 2017 22:45 atbildēt
aha oligarhi jau sen valsts budžetu uzskata par savu naudasmaku, un dzīvo ar lozungu ne lieka centa gar kassi.
 
#
+ » Juris 27.decembris 2017 10:11 atbildēt
+++++
 
Skatīt visus 18 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers