Latvijā: Prēmijas paralimpieši saņems no naudas vecāku pabalstiem 5 komentāri
 
Latvijā

Prēmijas paralimpieši saņems no naudas vecāku pabalstiem

 
F64 Photo Agency

Nepieciešamais finansējums balvu izmaksai vairākiem Latvijas Paralimpiskās komitejas sportistiem tiks ņemts no šī gada pārpalikuma, kas izveidojies valsts sociālo pabalstu sistēmā, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Viņš skaidroja, ka diemžēl Latvijā šogad nepiedzima tik daudz bērnu, cik bija plānots, kā rezultātā izveidojies pārpalikums no finansējuma, kas būtu jāizmaksā vecākiem pabalstos. "Diemžēl tā ir mūsu skumjā demogrāfijas situācija, bet tā izveidojās pārpalikums, un no tā naudu var novirzīt šiem cilvēkiem," sacīja Zariņš.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka neviens LM projekts vai programma no šī finansējuma novirzīšanas paralimpiešu pabalstu izmaksai necietīs.

Kā ziņots, baudas balvu par izciliem sasniegumiem sportā izmaksai 35 sportistiem, viņu treneriem un apkalpojošajam personālam valdība piekrita pārdalīt nepilnus 0,5 miljonus eiro.

Kā skaidrots rīkojuma projektā, lai naudas balvu izmaksai pieejamo ierobežoto valsts budžeta līdzekļu ietvaros nodrošinātu balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā 2016.gada nogalē un 2017.gadā, Latvijas Nacionālajai sporta padomei, izstrādājot priekšlikumu Ministru kabinetam par naudas balvu piešķiršanu, ir jāizvērtē sacensību nozīmīgums, sacensībās piedalījušos valstu skaits un sportistu vai komandu skaits.

Kopumā rosināts piešķirt 90 naudas balvas sportistiem, viņu treneriem un apkalpojošajam personālam, tam atvēlot 494 544 eiro. Sportistiem paredzētajās naudas balvās iekļauti arī līdzekļi nodokļu samaksai.

Naudas balvas plānots piešķirt arī vairākiem Latvijas Paralimpiskās komitejas sportistiem. Aigaram Apinim par pasaules čempionātā izcīnīto otro vietu diska mešanā paredzēts izmaksāt 18 000 eiro, Diānai Dadzītei par pasaules čempionātā izcīnīto pirmo vietu šķēpmešanā, diska mešanā un lodes grūšanā - 27 000 eiro, Rihardam Snikum par Eiropas čempionātā izcīnīto otro vietu paralimpiskajā iejādē - 6750 eiro.

Naudas balvas 398 344 eiro apmērā izmaksās no Izglītības un zinātnes ministrijas pamatbudžetā esošiem līdzekļiem, kas iezīmēti balvām par izciliem sasniegumiem sportā. Lai nodrošinātu visu naudas balvu izmaksu, bija nepieciešams veikt arī 37 569 eiro pārdali no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Savukārt vēl papildu līdzekļus 58 686 apmērā atsevišķu balvu finansēšanai vai daļējai apmaksai lemts pārdalīt arī no Labklājības ministrijas pamatbudžeta.

Komentāri [5]
#
WOW 20.decembris 2017 14:42 atbildēt
Mana tauta,nu kaa var taa runat......mes tachu esam tikai lai maksatu nodoklus,bet tie 100 nelieshi lai teretu kaa patik....berni tikai uzliek rupes,par tiem jarupejas vecakiem lai velak kad izaugs maksatu nodoklus tiem riimaam.....nu vai tad nav laba politika
 
#
Kolosāli 17.decembris 2017 4:26 atbildēt
Kolosali ,jo mazāk katvija dzims bernu ,jo lielāki pabalsti bus profesionaliem sprtistiem ! Valdibai ir jarupejas lai dzimtu mazak bernu ,tad ari paliks vairāk naudas islamistu bernu pabalstiem ! Ar šausmām saskaitiju kāda latvija pagasta dzimusos un mirušos laika perioda no 2012 lidz 2018 gadiem ,mirušo bija 3 reizes vairāk ....
 
#
Corbie 17.decembris 2017 1:24 atbildēt
Isteniibaa nodoklu maksaataajiem nav jaauztur sportisti un vinu treneri... sheit sanaak loti diivaina situaacija... visi nodoklu maksaataaji piespiedu kaartaa tiek izmantoti lai kaadam maksaatu preemijas. Bet taipat laikaa LV ir loti daudz vietu kur finansejums tieshaam buutu vajadziigs... un buutu daudz noderiigaaks. LV nav demokraatiska valsts, pilsoni savu briiviibu sen zaudejushi... mums ir diktatuura un visiem ir jaatbalsta, korupcija, premiju izmaksas kkam utt utt
 
#
OO 16.decembris 2017 22:40 atbildēt
Tas patiešam izskatās ka tuvojamies finālam.
 
#
Rita 16.decembris 2017 20:28 atbildēt
Kauns valdiibai!!!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers