Latvijā: Cik par pilnu veselības aprūpi būs jāmaksā nodokļu nemaksātājiem? 22 komentāri
 
Latvijā

Cik par pilnu veselības aprūpi būs jāmaksā nodokļu nemaksātājiem?

 
Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency

Nākamgad cilvēkiem, kuri līdz šīm neveic valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas Latvijā, lai iekļautos valsts veselības apdrošināšanas sistēmā ar atvieglotajiem nosacījumiem 2019.gadā, paredzēts pārējas periods, kurā šai grupai ir noteikta samaksa 51,60 eiro gadā, informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Personām, kuras neveic sociālās iemaksas un nav automātiski apdrošinātas, būs izdevīgi nosacījumi apdrošināšanas iegūšanai - 2018.gadā būs jāveic apdrošināšanas maksājums 51,6 eiro gadā. Tehniski maksājumu par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu 2018.gadā varēs veikt nākamā gada pēdējā ceturksnī. Pašu veselības aprūpi gan šajā pārejas periodā arī šīs personas saņems tāpat kā līdz šim.

Savukārt valsts no 1.janvāra automātiski apdrošinās visus legālos darba ņēmējus, neatkarīgi no veikto sociālo iemaksu lieluma, un visas sociāli mazāk aizsargātās iedzīvotāju grupas, tostarp pensionārus, bērnus, pirmās un otrās grupas invalīdus, Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētos bezdarbniekus un citus.

Šneiders skaidroja, ka Saeimā apstiprinātais Veselības aprūpes finansēšanas likums paredz Latvijā ieviest veselības apdrošināšanas sistēmu, kura būs taisnīgāka un izdevīgāka tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo un legāli strādā Latvijā un veic sociālās iemaksas.

Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency

Pēc VM pārstāvja paustā, 2018.gads noteikts kā pārejas periods, kura laikā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība paliks nemainīga, proti, tāda pati kā līdz šim. Savukārt, lai valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus saņemtu 2019.gadā un turpmāk, personām būs jābūt apdrošinātām.

Veselības aprūpes finansēšanas likums nosaka arī veselības aprūpes pamata pakalpojumu grozu, kas tiks garantēts arī personām, kuras nebūs apdrošinātas. Viņām tiks nodrošināta visa veida neatliekamā medicīniskā palīdzība, ģimenes ārsta sniegtā ārstēšana, dzemdību palīdzība un ārstēšana slimībām ar nozīmīgu ietekmi uz sabiedrības veselības rādītājiem vai apdraudējumu sabiedrības veselībai, piemēram, infekcijas slimības, psihiskās slimības.

Šneiders informēja, ka līdz nākamā gada maijam tiks izstrādāti arī Ministru kabineta noteikumi, kuros detalizēti būs noteikta kārtība veselības apdrošināšanas sistēmas darbībai, tostarp apdrošināšanas maksājumu veikšanai.

Kā ziņots, Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz mainīt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu un ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu.

Likumprojektu atbalstīja 70 parlamentārieši, bet 16 deputāti balsoja pret.

Valsts apmaksātajā medicīniskās palīdzības minimumā, kuru saņems visi iedzīvotāji neatkarīgi no veikto sociālo iemaksu apmēra, ietilps neatliekamā palīdzība, dzemdību palīdzība, ģimenes ārsta pakalpojumi un ārstēšanai paredzētās zāles un medicīniskās ierīces, kas tiek kompensētas no valsts budžeta.

Tāpat tajā ietilps veselības aprūpes pakalpojumi, kas ārstē saslimšanas ar nozīmīgu ietekmi uz sabiedrības veselības rādītājiem vai rada apdraudējumu sabiedrības veselībai, tostarp psihiskas saslimšanas un tuberkuloze, kā arī šo saslimšanu ārstēšanai nepieciešamie medikamenti.

Komentāri [22]
#
Mtz 16.decembris 2017 18:01 atbildēt
Un ko tas mainīs? Nebūs menešiem un gadiem ilgas rindas? Nebūs papildus maksas? Ja sāp acis nebūs jāiet pie starpnieka ģimenes ārsta, kas pateiks, ka jāiet pie acu ārsta ? Ja bērns salauž roku traumpunkā neteiks ka kvotas uz bezmaksas ģipsi ir beigušās un tas būs maksas pakalpojums?
 
#
interesanti 16.decembris 2017 0:17 atbildēt
Satversmes 111.pants tiek atcelts,vai kaa?
 
#
rommels 15.decembris 2017 23:31 atbildēt
te jau nekas labs nav gaidāms!kā mēs pievienojāmies es un nato.līdz ar to notiek atbrīvošanās no tā,kas agstākai elitei nav izdevīgs!nabadzīgos un slimos vienkārši iznīcinās,nevarigos atstums!kapēc deputātan uz rokas štukās,a strādniekam pat dažam i 300nesanāk!ja es strādāju katru dienu divas stundas,ta jā,man jābūt laimīgam,ka kauliņus varēšu atpūtināt ilgāk!a tas,kas rubī,trakāk par nēgeri!
vienkārši tautu piedirsa!principā pie tādas valdības,vai izbraugt,vai nomirt!šitie suņu sūdi tautai nav vajadzīgi,kas sēž valdībā un demogoģe,kā tautu labāk islaukt un apčakarēt!teiksim pēc brukas.ar kuru es stāvēju, ieb mēgināju ieiet rindā trīs gadus!ta trīs lati,vēl jo projām mocos brīžiem!
ja atklāti.ta paši ieliekam galvu valdības karātavās!viņi tak kalpo savai kabatai un tiem,kas grib sasniegt augstāko labklājību,visiem nepietiks!latvijā tiek lits pamats,lai varētu visus iznīcināt līdz miliardam!a 7miliardi cilvēku,augstākā elite vēlas iznīcināt!
 
#
viss pareizi » rommels 16.decembris 2017 13:27 atbildēt
Nav ko vaimanāt Pensionāri un vēl dažas grupas ārstēsies uz valsts rēķina,bet tie ,kas saņem naudu aploksnēs un nodokļus nemaksā ,būs spiesti maksāt paši apdrošināšanu Pilnīgi piekrītu šādam likumam Kāpēc mums nodokļu maksātājiem jādod sava nauda tiem ,kas tagad ,smejoties par mums,saņem algu aploksnēs
 
#
Velta » rommels 16.decembris 2017 16:25 atbildēt
Bet pie ka ir vainigi cilveki ar treso invaliditates grupu? Viena liela dala ar so grupu nespej iet darba un stradat, bet otro nedabut, jo lai samaksatu arstam kukuli ari ir vajadziga krietna naudina! Zinu , ka ta dara.Ari, lai izietu visus vajadzigos specialistus, ari loti dargi un cilveki to nevar atlauties, lidz ar to iespiez tev treso invaliditates grupu!Agrak komisija redzeja, ka tiesam atbilsti otrajai grupai, bet nav papirisa no specialista un atkal tik tresa inv. grupa! Es piederu pie tresas grupas un loti velos stradat, bet veseliba neatlauj un naudas nepietiek ne pie arstiem, lai arstetos un ne ari zalem!Ta ka visus nevar mest par vienu karti! Veseliba sabeigta smagi stradajot nevis slinkojot un gulot!
 
#
Lee » rommels 17.decembris 2017 21:56 atbildēt
Varbut Velta nomaini savu arsti? Pie tam cik zinu invalidates pieskirsana sen mainita. Darba nespeju nosaka % un katra diagnoze dod procentus. Grupu dod atkariba cik procentus atkariba no diagnozes ir izdevies savakt. Pie tam ja nemelo Ka veselibu sabeidzi darba un stradaji oficiali tad Vai par arodslimibam neesi dzirdejusi? Cik zinu maksa Ari par arodslimibam. Bet varbut kaut kas mainijies? Par arodslimibam neesmu zinosa, bet kadreiz maksaja.
 
#
Es 15.decembris 2017 21:15 atbildēt
Tam Oskariņam,kā tikšu klāt,tā izoperēšu visu,kas viņam dikti vajadzīgs!Ha!Un bez visādām apdrošināšanām,lai arī viņš nav tas pats vainīgākais.
 
#
aa 15.decembris 2017 20:44 atbildēt
50 eiriki gada par tik pat nepieejamu medicinu ka lidz sim. Diezgan smieligi. Tagad ir tads ierobezojums ka parastas asinsanalizes var nodot tikai vienu reizi gada, parejas tik pec spec diagnozes uzstadisanas. Tatad, lai vienu reizi gada par valsts lidzekliem (ar pietiekamii ieverojamu piemaksu laboratorija) nodotu asins analizes, tagad bus jasamaksa 50 eiriki. haha
 
Skatīt visus 22 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers