Latvijā: Kučinskis: Latvija atbalsta ideju atteikties no bēgļu kvotām 28 komentāri
 
Latvijā

Kučinskis: Latvija atbalsta ideju atteikties no bēgļu kvotām

 
F64

Latvija atbalsta Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska priekšlikumu mainīt iepriekšējo Eiropas Savienības (ES) migrācijas politiku un attiekties no bēgļu kvotām, sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis šodien Briselē piedalās Eiropadomes sēdē, kurā vakar sākās diskusijas par ES migrācijas politiku, tomēr līdz piektdienas rītam ES līderi nespēja atrisināt bloka austrumu un rietumu valstu domstarpības par bēgļu politiku.

Ministru prezidents atzina, ka Latvija atbalsta Tuska priekšlikumu reformēt ES migrācijas politiku, paredzot aktīvāku darbu ar Āfrikas valstīm, kā arī ES valstu aktīvāku rīcību bēgļu plūsmu novēršanai ārpus ES robežām.

"Šo problēmu risināšanai esam gatavi atbalstīt kopīga finanšu instrumenta radīšanu, bet ar nosacījumu, kas tas neietekmētu ES kohēzijas politiku un tiešmaksājumus," pauda Kučinskis.

Viņš uzsvēra, ka Latvija neatbalsta līdzšinējo migrācijas politiku, jo tā sauktās "bēgļu kvotas" realitātē nedarbojas.

Kā ziņots, ES dalībvalstu starpā trūkst vienprātības par to, kā reformēt migrācijas politiku. Sevišķi domstarpības raisa 2015.gadā pieņemtā vienreizējā kvotu sistēma patvēruma meklētāju sadalīšanai vienmērīgāk pa ES.

Pret obligātajām kvotām 2015.gadā balsoja Čehija, Rumānija, Slovākija un Ungārija.

Ungārija un Slovākija plānu apstrīdēja ES Tiesā, kas šo valstu iebildumus noraidīja. Polija sākotnēji bija gatava samierināties ar šo sistēmu, taču pakāpeniski pārvērtās tās kritiķē.

Scanpix

Eiropas Komisija ir uzsākusi tiesisko procedūru pret Čehiju, Ungāriju un Poliju par šo valstu atteikšanos iesaistīties patvēruma meklētāju kvotu plāna īstenošanā. Ungārija un Polija nav uzņēmusi nevienu patvēruma meklētāju pēc šī plāna, bet Čehija nav nevienu uzņēmusi pēdējā gada laikā.

Eiropas Komisijas plāni ieviest pastāvīgu mehānismu patvēruma meklētāju sadalei nākotnē jau vairākus mēnešus atrodas strupceļā.

Komentāri [28]
#
Zāle 18.decembris 2017 7:07 atbildēt
Latvija vez jebkādām kvotam uznems milijoniem islamistu salašnu ,lai tik maksā un judām butu ko nozagt !
 
#
kādas kvotas 15.decembris 2017 19:06 atbildēt
'bēgļi' nāk no krievijas
 
#
raimonds, lapa uc. 15.decembris 2017 15:20 atbildēt
Tak nestrīdaties ar to stulbo krievfašistu kremļa zoofīla upuri raimondu, kam pat pirmajā palātā nav vietas. Slimnīcā domā viņa pēc ieviest 0-to palātu, tiem, kam IQ=0. Jo vairāk viņš patas sevī vārīsies, jo ātrāk stresains nosprāgs. Nav jēgas. Ja nu vienīgi gribat "paspiest roku" neredzamās frontes kareivim....
 
#
lapa » raimonds, lapa uc. 15.decembris 2017 16:36 atbildēt
kluse , amerikosu trollu fermas lakstigala .
 
#
Neslāvs 15.decembris 2017 14:28 atbildēt
Mums vairāk jādomā kā atgriezt mājās >500 000 krievu migrantu.
 
#
lapa » Neslāvs 15.decembris 2017 15:00 atbildēt
tici man - labak dzivot kopa ar krieviem neka ar curbanu , arabu ,musulmanu baru , kam ir tikai savi likumi . nogalinat balto bezdievi viniem ir goda lieta , iznicinat musu krustu , baznicas , luk to vini ari daris.
 
#
Raimonds » lapa 15.decembris 2017 15:22 atbildēt
es tev ticu, un tāpēc labāk pa labam pis taisni! zini kur.
 
#
Cita lapa » lapa 15.decembris 2017 15:24 atbildēt
tici man - labak dzivot bez krieviem
 
#
lapa 15.decembris 2017 14:20 atbildēt
latvijai ir jaatbalsta polija un ta bloka valstis , kas atteicas uznemt curbanus , slepkavas , izvarotajus , un vieglas dzives mekletajus . mums jacel zogs. jaattista un jaiesaista zemessardze , armija lai tiktu gala ar so sergu . katrai nacijai jadzivo sava zeme , jacinas par to un vajadzibas gadijuma ari jamirst par to . es redzeju savam acim par ko sie slepkavnieki ir parvertusi angliju , tapat ka vacija ari nedoma staigat pa vinu rajoniem vai krogiem , nogriezis galvu , bet policija nedara neko . luk sada ir taisniba ko mums nestasta.
 
Skatīt visus 28 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers