Latvijā: Imants Kalniņš vēlas, lai Latvija izstājas no ES un saka labus vārdus par Krieviju 209 komentāri
 
Latvijā

Imants Kalniņš vēlas, lai Latvija izstājas no ES un saka labus vārdus par Krieviju

 
Flickr

Latviešu komponists Imants Kalniņš lieku reizi apstiprinājis, ka viņam joprojām visvairāk simpatizē Vladimira Putina piekoptā politika.

Intervijā Krievijas portālam RuBaltic, Kalniņš apstiprina, ka pirms četriem gadiem pausto atbalstu Vladimira Putina politikai viņš nav mainījis - komponistam joprojām simpatizē šodienas Krievija.

Viņš pat vēlāk ar baudu atceras Brežņeva laikus, retoriski jautājot, ka vai tad tie bijuši tik slikti, kā tagad mālē.

''Mēs - Krievija un Latvija - šobrīd atrodamies pārejas periodā. Gan globālā, gan iekšējā ziņā. Bez kļūdām nevar. Lai vai kā, uzskatu, ka tieši Krievija virzās pareizajā virzienā. Neredzu stratēģiskas kļūmes,'' spriež Kalniņš.

''Es atbalstu Putinu, jo man nav pieņemams pasaules skatījums, kādu propagandē Rietumos. Man tas nav pieņemams,'' skaidro latviešu komponists, kuram vairāk patīkot Krievijas un Ķīnas politiskie modeļi.

Kalniņš uzskata, ka Latvijai būtu jāizstājas no ES un jākļūst par patiešām suverēnu republiku: ''Partiju demokrātija, kāda eksistē Latvijā, novedīs pie haosa, nevis kārtības. Es uzskatu, ka valdībai jābūt ar autoritāti, hierarhiju un spēku.''

''Latvijai, manuprāt, vienīgā iespēja ir izstāties no ES. Jālikvidē ES, tai nav nākotnes. Es redzu, ka katrai Eiropas nācijai būtu jābūt atsevišķai,'' ar savām domām dalās Kalniņš.

Visbeidzot, Kalniņš paudis pārliecību, ka Putins ir Latvijas sabiedrotais un, ka mūsu valstij būtu vairāk jāsadarbojas ar Krieviju: ''Vladimirs Putins ir cilvēks, kuru klausa. Krievijai un Latvijai vienam par otru jācenšas teikt vairāk labu vārdu. (..) Ļoti vēlos un ceru, ka mūsu abām valstīm būs ļoti labas attiecības!''

Komentāri [209]
#
Hehe 14.decembris 2017 3:34 atbildēt
Viņš ir psihiski slims cilvēks. Nemaz nav vērts runāt ka politiskais modelis kuru viņš atbalsta ir izgāzies visur un vienmēr. Psihiski slimam nav vērts neko skaidrot. Tādus var tikai izolēt no sabiedrības.
 
#
Ilga 13.decembris 2017 22:46 atbildēt
Es vispār neaptveru,cik aprobežoti,esam palikuši slavējot padomju laikus. Cik esmu dzirdējusi vecāku,radu stāstus,kur tika realizēta manas tautas labāko cilvēku iznīcināšana,tautas pašapziņas likvidēšana uzskatīt ,par labiem laikiem.?Vecamtēvam atņēma zemi , ko Latvijas valsts iedeva par piedalīšanos brīvības cīņās.Mammu izvaroja atbrīvotāji,lai arī vecaistēvs viņu nosmērēja ar pelniem un slēpa,jo atbrīvotāji bija atnākuši pie fašistiem.tēvu izsūtīja. Mana vīra vecotēvu nošāva mazu bērnu klàtbūtnē,jo nesaprata,kādēļ jāatdod grūti pelnīto kuļmašīnu. Padomju laiki manā atmiņā ir kluss naids pret krieviem. Nebūtu šo laiku,mēs būtu tik pat pārtikuši cik citas rietumu valstis.Nu kura valsts labi dzīvo,pēc Krievijas okupācijas,arī tās valstis,kas bija sociālistiskās,krietni atpaliek no pārējām.Piemērs Demokrātiskā un Rietumvācija.
Mēs pateicoties migrantiem no Krievijas pieņēmām viņu netikumus,dzeršanu,zagšanu ,melošanu. Kad atbrauca ciemos tante no Kanādas viņa teica,ak Dievs,ko krievi ir izdarījuši,jūs esat palikuši par nabagiem.
Manas atmiņas par PSRS -nedomā veikalā runāt latviski,govoriķe po ruski ,darbā viss krievu valodā,gan sapulces,gandokumentācija.Brīvdienas pagāja rindās veikalos pēc pārtikas,stāvēja arī mani mazie bērni,lai 10 olu vietā,saņemtu 30.Dzīvokļus saņēma iebraucēji-jaunie speciālisti.Piemērs-vienas jaunceltnes trepēs varums iebaucēji,bet vissliktàkie dzīvokļi ,neskatoties ,ģimenē ir vecāmāte,mamma tēvs ,dēls ,meita-2 caurstaigājamas istabas.Visi dzīvokļi kur dzīvoja latvieši nebija atbilstoši. Toties krievu emigranti dzīvoja 3istabās un izolētās,
lai arī ģimenē bija mazāk cilvēku.Neskatoties,ka veterāniem bija veikali,atlaides,viņi vienmēr visur bija pirmie,bez rindas,lai nopirktu saviem radiem ledusskapjus,televīzorus u.tt Iespēja saņemt dzīvokli nebija.Mana vienīgā iespēja bija pamest iemīļoto darbu un stŕādāt par sētnieku,lai saņemtu dienesta dzīvokli.
Algas smieklīgas,mani vecāki,pat nevarēja atļauties nopirkt normālu apģērbu,viss tika lāpīts,pāršūts.
50 gadi padomijā mūs pataisīja par to,kas mēs esam,un nav ko lamāt Latviju,par to ,ka esam padomju produkti,deputāti ir mācījušies arī tur.Viņi nav tie latvieši,kas bija patrioti,kas mīlēja Latviju un smagi strādāja savā laukā,jo zināja ka pirmo reizi Latvijas vēsturē ir brīvi.Brīžiem ir sajūta,ka daudzi ir latviski runājoši cittautieši. Latvieši brauc prom strādāt uz ārzemēm?Nu nezinu,cik jauniešu būtu aizbraukuši 70-80 gados,ja nebūtu slēgta robeźa.Pastrādāju arī es ārzemēs,nokārtoju problēmas un atgriezos.Neko citu,kā darbu neredzēju.Satiku latviešus,par kuriem bija kauns citu tautību acīs. Latvijas krievi par latviešiem citām tautām stāstīja cik Latvijā ir slikti,latvieši stulbi un nacionālisti.Visinterasantākais,ka arī Igaunijas krieviete stāstīja to pašu par igauņiem.Jā ,un Ukrainas krievi par ukraiņiem. Krievu pašapziņa ir līmenī,viņi tak ir vislabākie,visgodīgākie,čaklākie visi ,kas viņus nemīl ir fašisti ...šo vārdu viņiem iemācīja varonīgie vectēvi.
Jāpaiet paaudzēm,lai mēs manītos,varbūt pajautāsim sev ko mès katrs varam darīt,lai kaut kas mainītos,lai nekad man nebūtu jādzird,,sranaja Latvija vai piedirstā Latvija.,, Ne jau 100 gudrie to izdarīja ,bet tūkstošiem vienaldzīgo ,bailīgo,neprincipiàlo ,kas par desmaizi dara to pašu.
 
#
Vilnis » Ilga 13.decembris 2017 23:48 atbildēt
Tikai kas radīja šo dausmīgo zvēru, kas sponsorēja Ļeņinu, Trocki un pārējas slepkavas. Kas tas bija par apzīmogoto vagonu, kas no vācijas iegāja krievijā ar veselu čupu ebreju tautības topošajiem partijas funkcionāriem.
Paldies Dievam ka 1918 gadā mums iedeva neatkarību, vismaz izglābamies no totālā ģenocīda kas bija krievijā.
Par padomiju - to ko jūs sakat daudz kur var piekrist.
Taču sociāli aizsargāti mēs bijām krietni vairāk ne kā tagad.
Izglītība , vismaz tehniskā toreiz noteikti bija labāka ne kā tagad. To es ļoti labi varu salīdzināt savā darba vietā. Medicīna bija par brīvu, man nebija jābrauc no savas mazās pilsēteles uz kādu reģionālo centru lai izoperētu apendacītu.
Paskaties, cik cilvēku bija, latgalē ciemi bija pilni.
Vai tastiešām ir baigākais demokrātijas sasniegums, ka manā dzimtajā pilsētelē ir pieprasīti vienīgi meža cirtēji.Šajā valstī jau esam nonākuši pie tā ka pat Latvijas Valsti himnu ne katrs vais dzīkstēs dziedāt pie Jāņu uguns kura, jo redz mēs varam šo lūgšanu izķēmot.
Pietiek dzīvot pagātnē un raudāt par pagātni, ar ko mēs esam tad mēs esam labāki par Talibu kaujiniekiem ar 100 gadu asins naidu.
Mes esam palikuši tik maz, ka latvijā katrs cilvēks ir no svara - vai tas ir krievs vai latvietis.
Ja runā kad kāds krievs kaut ko stulbu ir teicis par latvieti vai igauni - tad stulbeņu vienmēr un visos laikos ir pieticis. Un kā mēs paši esam izturējušies pret latgaļiem - sanākuši te visādi čangaļi....
Un vai pie tās lielās pārkrievošanas mēs paši neesam krietni vien vainīgi, kāpēc leiši neielaida PSRS klaidoņus pie sevis. Un des atcerēties ka sarakstus Staļina laika izsūtīšanai sastādīja tie paši latvieši.
Es pat zinu. ka pie nacionāļiem par deputātu ir bijušais rajona komjaunatnes pirmais sekretārs. Arī dižās Gribauskaites biogrāfija nav tik diženi dzidra.
 
#
Hehe » Ilga 14.decembris 2017 3:37 atbildēt
Un cik laba varēja būt psrs izglītība ja viņi visu kompjūteru revolūciju palaida garām?
 
#
Hehe » Ilga 14.decembris 2017 3:36 atbildēt
-------Taču sociāli aizsargāti mēs bijām krietni vairāk ne kā tagad.------

Varbūt tāpēc psrs bankrotēja un beidzās kā sarkanajiem vienmēr beidzas- bez ēdiena un tualetes papīra?
 
#
Vilnis » Hehe 14.decembris 2017 10:38 atbildēt
PSRS bankrotēja lielā mērā tāpēc ka augšējie slāņi bija degradējušies. Mēs vienkārši pārāk rožaini skatījamies uz kapitālismu. Nav dzirdēts ka PSRS laikā kāds būtu nomiris badā. Par badošanos un pašnāvībām mežonīgā kapitālisma laikā gan tika dzirdēts.
 
#
Ainārs » Hehe 30.decembris 2017 16:20 atbildēt
Vilni, tu tiešām nesaproti, ka cilvēki dzīvo tur, kur ir darbs? Atpalikušajā PSRS uz lauka strādāja 100 strādnieki. Tagad to pašu paveic divi traktoristi un mehāniķis.

Savukārt, konkurētspējīgu ražošanu iznīcināja krievu okupācija, vietā saceļot ražotnes, kas brīva tirgus ekonomikā bankrotēja pāris gados, jo bija atpalikusi gan tehnoloģiski, gan ekonomiski, gan morāli.

Rezultāts likumsakarīgs - tukši ciemi.
 
#
Gatis » Ilga 17.janvāris 2018 22:49 atbildēt
Tikai tagad ieraudzīju šo rakstu, un palasīju komentārus. Paldies Ilga par komentāru. Piekrītu visam ko teicāt.
 
#
kreisais pussargs 13.decembris 2017 20:48 atbildēt
Saskaņa, bez šaubām, vinnēs nākošās Saeimma vēlēšanas, nu, un tad - būs vai nebūs Latvijai normāla dzīve Eiropas izpratnē.
 
#
Latvietis 13.decembris 2017 20:21 atbildēt
Vecums nenāk viens....... Un muļķi dziedās līdzi. :)
 
#
vēl viens latvietis » Latvietis 13.decembris 2017 22:35 atbildēt
pats esi muļķis!
 
#
Adi 13.decembris 2017 20:12 atbildēt
Imantam ir brīnišķīga mūzika! Palasīju komentārus un brīnos, ka tik daudziem liekas, ka viņš varētu būt gandrīz padomdevējs ,kā mums te dzīvot. Pazīstu viņu personīgi un atļaujos brīdināt, ka neņemiet gan viņu nopietni. Lai labāk raksta mūziku!!!
 
Skatīt visus 209 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers