Latvijā: Viena valsts – viena slimnīca? 8 komentāri
 
Latvijā

Viena valsts – viena slimnīca?

 
Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Valsts augstākās amatpersonas saņēmušas drosmi runāt par Latvijas lielāko slimnīcu slēgšanu atbilstoši Eiropas Savienības pamudinājumiem un pamācībām, par ko Neatkarīgā rakstīja pirms pusotra gada.

Pērnā gada 1. martā Neatkarīgā informēja par Eiropas Savienības atsūtītu uzraugu prasībām vienlaikus saglābāt nelielu valsts budžeta deficītu un «rīkoties, lai uzlabotu veselības aprūpes sistēmas pieejamību, izmaksu lietderību un šīs sistēmas kvalitāti». Kā to izdarīt ar mazu budžeta deficītu? Skaidri un gaiši to uzraugi nepateica, bet viņu domu gaitu Neatkarīgā izklāstīja šādiem vārdiem: «Rīgā, piemēram, vajag apvienot, t.i., reāli slēgt, divas no trijām lielākajām - vai nu Stradiņa, vai Austrumu slimnīcu un jebkurā gadījumā Bērnu slimnīcu, visus pacientus ārstējot vienā vietā.» Turpat tika atzīmēts, ka «šādai reformai būtu pārāk daudz politisku un tehnisku šķēršļu, tāpēc pagaidām uz to nepiespiedīs pat EK pamudinājumi». Pusotra gada laikā situācija nobriedusi tiktāl, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis un veselības ministre Anda Čakša vispār sākuši par šo lietu runāt, kaut gan lietas būtību no viņu runām saprast nevar. Bet - paies gadiņš pusotra, un amatpersonas oficiāli apstiprinās to, ko visi tagad tāpat zina.

Proti, ka tagadējais slimnīcu pamatuzdevums ir, pirmkārt, nodrošināt daudzu tūkstošu eiro mēnešalgas slimnīcu valdēm un tām pietuvinātām personām un, otrkārt, uzturēt sociālo mieru valstī. Tas nozīmē izmaksāt minimālās algas sanitāriem un rēķinus valsts un pašvaldību uzņēmumiem par elektrību un komunālajiem pakalpojumiem, kā arī par ēku celtniecību un remontu. Slimnieku ārstēšana ir pats pēdējais, ko slimnīcas vispār dara tajos brīžos, kad tur sastopas ārsti un citi speciālisti, kas lielāko laiku patērē, kursējot starp dažādām slimnīcām, privātpraksēm un citām naudas savākšanas vietām. Oficiālās darba dienas ietvarus slimnīcas kopumā nosedz tādējādi, ka reālā darba stundas dažādās slimnīcu nodaļās vai kā savādāk apzīmētās struktūrvienībās iekrīt dažādos brīžos, kad nu kurā vietā ārstu iegriešanās sakrīt ar pusizjukušo diagnostikas vai ārstniecības aparātu iedarbināšanu.

No vienas puses, no trijām nosauktajām un vēl citām slimnīcām izveidot vienu reāli strādājošu slimnīcu vajag jo ātrāk, jo labāk. Straujais dzimstības sarukums, kas Latviju piemeklēja tieši deviņus mēnešus pēc M. Kučinska valdības izveidošanas, jau ir izpaudies runās par Rīgas Dzemdību nama un 1. slimnīcas apvienošanu. No otras puses, pat tikai vienas slimnīcas atstāšana Latvijā vai vismaz Rīgā vēl nedod garantijas, ka tā pieejamības un ārstēšanas kvalitātes ziņā būs labāka par tagadējām vairākām slimnīcām. Pēdējā laika notikumi uzskatāmi rāda, cik lielā mērā valsts piešķirtais medicīnas budžets jau ir sadalīts pa privāto ārstniecības iestāžu un to īpašnieku kabatām. Šo kabatu īpašnieki nepieļaus naudas pārdalīšanu, kā tas notiktu gadījumā, ja hipotētiski viena vienīgā valsts slimnīca sāktu labi strādāt.

Komentāri [8]
#
klau 6.decembris 2017 14:01 atbildēt
KAS TE NOTIEK TAI LATVIJĀĀĀ ? VAI TIEŠAM VAIRAK VARAI KAUNA NAV?VAI TIESAM TIE VARAS KRESLI NEREDZ KAS NOTIEK SLIMNIICAS ,KAA SLIMNIEKI GAIDA SAVUS DAKTERUS UN APRUUPI ,NI MOINSS ,,,NU TIEŠĀM DIEVS PAMETIS LATVIJU ...
 
#
kuš 6.decembris 2017 13:52 atbildēt
Tas ir pilnīgs Latvijas iznīcināšanas plāns, lai kā mazu zemes pleķi to varētu pievienot Eirāzijas Savienībai un Krievijai.
 
#
Ne kus ,kuš » kuš 7.decembris 2017 6:04 atbildēt
Paradi komande brisele un pentagons ! Latvanu un latvanijas iznicināšanas plāns norit veiksmigi ,uzskatu ,ka latvija vispar slimnicas nav vajadzigas ,var jau slimniekus aizvest uz briseli ,berlini ,parizi ...ārstet ,letak sanaks un paliks vairāk naudas asiņainam pasaules demokratizācijām un islamizācijai ,darba daudz ,biedri ,lidz dzceļa uzbuvei uz berlini latvijai ir jabut tirai ni cukām un latvāņiem !
 
#
skat tik> 6.decembris 2017 13:48 atbildēt
Viņi zin, ja sāksies karš, lai nav cilvēkus, kur ārstēt, tāpēc jālikvidē, lai vairāk cilvēkus varētu iznīcināt, jo viena slimnīca nespēs uzņemt visus cietušos. Ārprāts, kas darās, ko ž*di taisa, latviešus no Latvijas grib pilnīgi izdzīt pasaulē, lai tukša valsts no latviešiem.Tālāk vairs nav kur, viņu plāns ir redzams un nenovēršamais tuvojas.
 
#
Ha ha 6.decembris 2017 12:59 atbildēt
Es uzskatu, ka visas valsts slimnīcas vajag apvienot zem vienas efektīvas un mazskaitlīgas valdes, pārējie liekēži lai beidzot iet strādāt! Tad pietiks naudas arī māsām un sanitāriem, kas reāli strādā. Nu nav vajadzīgas katrā slimnīcā tās visādu locekļu ordas ar tūkstošos mērāmām algām... Tad nevajadzēs veselības aizsardzību pārvērst par deficīta preci tikai izredzētajiem...
 
#
maza » Ha ha 6.decembris 2017 13:50 atbildēt
Pilnigi pareizi, Piekritu.
 
#
melnais humors 6.decembris 2017 11:35 atbildēt
Viena valsts un viena vienīga slimnīca izredzētajiem. Plebeji lai ārstējas paši kā var un prot. Laikam tā ir tā īstā pamatdoma. :-D
 
#
rits » melnais humors 6.decembris 2017 13:41 atbildēt
Pat muļķim skaidrs, ka sekos kārtējā slimnīcu LIKVIDĀCIJA. Piemērs Rīgā ar apvienoto Linezera un Gaiļezera slimnīcu ( nodēvējot par Austrumu slimnīcu )! Tagad Linezera slimnīca ar visām ēkām un teritoriju pārdota NBS. (Nac. bruņotiem spēkiem). Ārsti izformēti, slimnieki "likvidēti". Pārāk dārgi ārstēt...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers