Latvijā: Sākas advente - Ziemassvētku gaidīšanas laiks 4 komentāri
 
Latvijā

Sākas advente - Ziemassvētku gaidīšanas laiks

 
F64

Šodien tiek atzīmēta pirmā advente, ar kuru sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks jeb gatavošanās Jēzus Kristus pirmās atnākšanas pieminēšanai un svinēšanai.

Advente ir četru nedēļu periods. Tieši ar pirmo adventes svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Advente ir laika posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tas ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms Kristus piedzimšanas.

Baznīca māca, ka adventes laiks jāpavada klusumā, dziļās pārdomās un lūgšanās. Tas ir laiks, kad katram pašam sevī jānožēlo savi grēki un jāpiedod visiem vienādi.

Simboliska nozīme ir arī adventes rotai - vainagam. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Sveces iedegšana katrā no četru nedēļu svētdienām simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, piedzimstot Kristum.

Advente ir četru nedēļu periods, kas sākas svētā Andreja svētkiem tuvākajā svētdienā, kas šogad ir 3.decembris, un ilgst līdz 24.decembra vakaram.

Šogad ceturtā advente tiks atzīmēta dienā, kad tiks svinēts arī Ziemassvētku priekšvakars.

Komentāri [4]
#
Skolnieciņš 3.decembris 2017 20:47 atbildēt
Kā mani kaitina krustnešu virsdegunība, patmīlība, egoisms! Un mani tautieši kā muļķi svin iekarotāju svētkus... Pie mums Jahve tikai sliktu darija, es kā viens no senajiem Dieviem varu tā teikt. Jezuītu čeka šeit kārtīgi uzdarbojās. Esmu pats sīkstākais no senlatjvu Dieviem, es nepadošos kristietības tirānijas priekšā. Patiesā cieņā, Jūsu Latviešu Skaudības Dievs Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš Skolnieciņš™
 
#
uu 3.decembris 2017 10:37 atbildēt
man visu dzīvi ir pieticis ar eglīti,liekas ,ka vainadziņi ir kādus pēdējos 20 gadus
 
#
Anita 3.decembris 2017 9:19 atbildēt
Lai mierīgi!
 
#
?? 3.decembris 2017 8:49 atbildēt
vai ceturto sveci šogad kārsim eglītē
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers