Latvijā: No Latvijas izraidīti aizturētie "Airsoft" turnīra viesi no Krievijas 3 komentāri
 
Latvijā

No Latvijas izraidīti aizturētie "Airsoft" turnīra viesi no Krievijas

 
Scanpix

No Latvijas izraidīti trīs Krievijas pilsoņi, kuri ieradušies uz Baltijas militāro simulācijas spēļu "Airsoft" turnīru, informēja Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.

Jau ziņots, ka robežsardze piektdien aizturēja šos Krievijas pilsoņu uzreiz pēc ierašanās Latvijā, jo viņi ir tā dēvētajā melnajā sarakstā, kurā iekļautām personām ir liegums ieceļot Latvijā.

Llikumā noteiktajā kārtībā viņi tagad izraidīti no Latvijas.

"Latvijas Airsoft spēlētāju asociācijas" valdes loceklis Dmitrijs Medvedevs aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka aizturētie ir trīs vīrieši no Krievijas, kuri Latvijas kaimiņvalstī strādājot rūpnīcā, kas ražo "airsoft" ekipējumu.

Ņemot vērā vīriešu aizturēšanu sestdien paredzētais turnīrs ir atcelts. Turnīrā bija pieteikušies aptuveni 300 dalībnieki. Tiek apsvērta iespēja turnīru sarīkot citā datumā un varbūt arī citā valstī.

Imigrācijas likums paredz, ka iekšlietu ministram ir tiesības ieceļošanas aizlieguma sarakstā jeb "melnajā sarakstā" iekļaut personas, pamatojoties uz kompetentas tiesībsargājošās iestādes atzinumu.

Jau ziņots, ka Rīgā 2.decembrī bija paredzēts pirmais Baltijas militāro simulācijas spēļu "Airsoft" turnīrs. "Airsoft" ir komandu sporta veids jeb militāras simulācijas spēle. "Airsoft" spēlēs lieto reālu ieroču kopijas, kas šauj ar plastmasas lodītēm. Dalībnieku ekipējums vizuāli ir identisks reālam.

Jau iepriekš Drošības policija (DP) ir norādījusi uz nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu militārās simulācijas pasākumu organizēšanā. DP ir konstatējusi, ka militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti militārās simulācijas spēļu ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai.

Komentāri [3]
#
Raimonds 2.decembris 2017 16:17 atbildēt
Re kā samuļļāts rakstelis ... "robežsardze esot viņus aizturējusi tūlīt pēc ierašanās Latvijā " ... he he he ... viņus aizturēja Pierīgā ... vai tad tagad Latvijas robeža jau ir pārcelta 10 km no Rīgas? ... :))) .. :D
Un pirmā informācija liecināja, ka viņus ir aizturējusi Latvijas DP ... bet tagad jau robežsardze ... nu ātri gan mums te tie cilvēki tās specialitātes maina ... :))
Vispār jo tālāk, jo foršāk ar šitā gadījuma aprakstu ... arvien lielāka putra ar kāpostiem ... :)
Ar šo savu izteikti neprofesionālo rīcību Latvijas drošības struktūras izjauca Starptautisku sacensību ... un atkal padarīja Latviju par apsmieklu Eiropas acīs ...
(nu kur vēl Eiropā tādi dumi notikumi notiek?)
 
#
notikuu aptuvenā hronoloģija » Raimonds 2.decembris 2017 17:20 atbildēt
jā DP viņus aptur, jo negrib pieļaut spēles, tas jau kādu gadu ir kā dazis acīs. taču īsti navar jau neko piesiet, jo tiešām brauc uz spēlem, ir uzaicināti tās palidzet organizet. tad vienigais kas atlika-iadomat ka ir melnajā sarakstā un atiecigi izraidit. tikai atkal nelaime AM neprot turet muti un pasaka -ierakstiti viņi ir šonedeļ, kas viegli tulkojas saprotamā valodā- ierakstija jau pēc aizturešanas lai butu iemesls kāpec aiztureja un kāpec izraidija.
tā ka nekā neskaidra pasākumā nav, samuļāja visu paši DP darbinieki jo principā izgāzās kā vecas sētas un tad nu glāba mundieri ar meliem
 
#
Neslāvs » Raimonds 2.decembris 2017 22:48 atbildēt
Tūlīt Latvijas DP atskaitīsies kremļa samazgu strēbējam un lējējam Raimim(vaņkam). Gaidi rakstisku atbildi vai atnāksi uz DP personīgi, būs par ko parunāt ?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers