Trešdiena, 21.februāris
Latvijā | 3.decembris 2017, 19:15
Portāls nra.lv

VUGD atgādina: Adventes laikā jārūpējas par drošību

Svētdien tiek atzīmēta Pirmā Advente. Cilvēkiem tas ir miera un klusuma laiks, bet ugunsdzēsēji glābēji to sagaida ar bažām, jo decembrī gandrīz katru dienu notiek ugunsgrēki, kuru iemesls ir bez uzraudzības atstāta degoša svece.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni adventes laikā.

Lai neizceltos ugunsgrēks, dedzinot sveces, jāievēro šādi noteikumi:

Adventes laikā tiek dedzinātas arī sveces, kas novietotas vainagā. VUGD aicina neatstāt bez uzraudzības adventes vainagā iedegtas sveces, kā arī pārliecināties, ka vainags nav novietots tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem. Arī paši vainagi pārsvarā ir gatavoti no degtspējīgiem materiāliem, tādēļ cilvēkiem, kuri paši gatavo rotājumus, vajadzētu iegādāties īpaši vainagiem domātus svečturus, kas, izdegot svecei, pasargās vainagu no aizdegšanās.

Veikalu darbinieki, cenšoties radīt svētku noskaņojumu, izgrezno skatlogus un preču letes, taču šajos rotājumos nevajadzētu izmantot sveces. VUGD darbinieki aicina darba kabinetos, arī skolās un bērnudārzos adventes vainagos sveces neizmantot vai arī tās nedegt. Tāpat arī sabiedrisko iestāžu skatlogos izmantot tikai elektriskās spuldzītes.

Pirms svētku noformējumā izmantojat elektrisko spuldzīšu virtenes, jāizlasa instrukcijas, uzmanību pievēršot arī tam vai šie rotājumi ir paredzēti ārā lietošanai vai tikai telpām. Līdzās tam, ja izmantojat jau lietotas elektrisko spuldzīšu virtenes, jāpārliecinās, vai tās nav bojātas.

Ja tomēr atgadās nelaime, atcerieties, ka glābšanas dienestu tālrunis ir 112. Jo ātrāk paziņosiet par nelaimi, jo ātrāk to būs iespējams novērst!