Latvijā: Politiķis aicina Valsts prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā 50 komentāri
 
Latvijā

Politiķis aicina Valsts prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā

 
Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Valsts prezidents jāievēlē atklātā balsojumā, uzskata Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai" /LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Politiķis aicina Saeimas deputātus atbalstīt šādu kārtību. "Prezidentu ievēlēšanas aizklātais balsojums, deputātu nevēlēšanās atklāt sabiedrībai, par ko ir balsojuši, kā arī, skaidrot savu izvēli,- tas viss paplašina plaisu starp sabiedrību un parlamentu. Tāpēc kā pirmo soli, lai palielinātu uzticību Saeimai, VL-TB/LNNK aicina atbalstīt atklātu prezidenta ievēlēšanas procesu. Vēlētājiem ir tiesības zināt, par ko balso viņu ievēlētie deputāti," norāda Bērziņš.

Saeimas Juridiskā komisija par šo jautājumu diskutēs nākamnedēļ, 29.novembrī. Iepriekš Saeima uzdeva Juridiskajai komisijai līdz 1.decembrim izvērtēt iedzīvotāju iniciatīvu par Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā.

Kaspars Krafts/ F64 Photo Agency

Iniciatīvas autors ir sabiedrības par atklātību "Delna", un tā savākusi vairāk nekā 11 000 parakstu platformā "Manabalss.lv".

Pašlaik Satversmes 36.pants nosaka, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu. Taču "Delna" ierosina Satversmes pantā vārdu "aizklāti" mainīt uz "atklāti".

Komentāri [50]
#
savādnieks >Raimonds 26.novembris 2017 14:02 atbildēt
Tas ir ļoti labs atgādinājums tiem ''patriotiski'' izmežģītajiem prātiem,kuri katra teikuma galā mīl piesaukt demokrātiju,cilvēktiesības un ''nabaga krievu tautu''.Es pat teiktu,ka šādiem atgādinājumiem ir jāizskan biežāk,lai saprastu,ka Latvija ir virtuāls veidojums-nekas te nav atbilstošs Eiropas un Rietumu pasaulei izprotamā izpildījumā.Demokrātijas piesaukšana kalpo kā sauklis partiju uzsaukumu teikumu nobeigumos,jo patieso jēgu visgrūtāk ir ievērot pašiem galma un politiskās elites atslēgas vīriem/sievām.
Cilvēktiesības tiek ierobežotas ar SAVĀ mērcē pasniegtu Referenduma likumu,kurš reālā dzīvē nav izmantojams.Līdz ar to,grūti nepiekrist Vējoņa teiktajam ''Šobrīd atrodamies vēl nebijušā drošībā''.
Bet Latvijas sabiedrība cīnoties ar nabadzību un slimībām noveco,izvadot savus bērnus un mazbērnu ekonomiskajā trimdā no lidostas termināļa.
Ar šādiem atgādinājumiem ir jārunā ikdienā,lai politikas veidotājus piespiestu iziet no savas komforta zonas,nākot atklātībā ar citas politikas piedāvājumiem un Krievijas piesaukšana,daudziem ir kā sinepes zem astes,lai iedarbinātu pelēkās šūniņas,jo cita veida ''parunāšanos'' valdošie nesaprot.Paldies,Raimond.
 
#
Raimonds 26.novembris 2017 13:20 atbildēt
Krievijā ne tikai prezidentu tauta var ievelēt (mums tas ir aizliegts, jo te ir demokrātija :D) ... Krievijā cilvēkam, ja to neapmierina partiju sistēma ... viņš var balsot par kādu ar partijām nesaistītu cilvēku (tur ir Mažoritārā vēlēšanu sistēma) ... mums tas ir aizliegts ... Krievijā IKVIENĀ vēlēšanu iecirknī ir uzstādītas video kameras. .. un ikviens valsts iedzīvotājs ikvienā brīdī var redzēt on line to, kas tur notiek... Latvijas iedzīvotājiem tādas iespējas ir liegtas ... un tas mums te ir augsne politiskajai korupcijai ...
 
#
Raimonds » Raimonds 26.novembris 2017 13:36 atbildēt
Tu "Neslāv" tikai jēli lamāties proti ... argumenti tev ir nulle ... :)
 
#
Neslāvs » Raimonds 26.novembris 2017 13:41 atbildēt
Argumenti - simteim nogalināti žurnālisti un politiķi krievijā. Vēl tūkstošiem gadījumi nav zināmi, jo nogalinātie nebija plašāk pazīstami. Argumenti - tavas ar lielkrievu šovinismu un sunisko uzticību puķinam inficētās smadzenes, Vaņa !
 
#
Raimonds » Raimonds 26.novembris 2017 13:50 atbildēt
Nu lūdzu nosauc vismaz tos 10 nogalinatos žurnālistus /politiķus kuri bija pret to lielkrievu šovinizmu ??? ... :)
Poļitkovska un Ļistjevs noteikti neiederēsies šajā sarakstā ... ja nesajēdz kāpēc, paskaidrošu ...
 
#
Raimonds » Raimonds 26.novembris 2017 13:55 atbildēt
Arī Ņemcovs ir no Poļitkovskas "sērijas" . ..un viņš pat ļoti izdevīgs bija Putinam ... meitu ģēģeris .. kurš reāli ne par procenta tiesu nav apdraudējis Putinu ...
(visa tā opozīcija Krievijā NEKAD vēlēšanās nav dabūjusi vairāk par 4.5%. .. :)))) ... tagadējo Navaļniju.ieskaitot)
Nu tad klausos to sarakstu ! ... varbūt Magņitskis? .. :))) .. :D
 
#
Bauris 26.novembris 2017 13:06 atbildēt
Cik atceros 90 gados aizklātais balsojums saeimā tika pasniegts kā lielākais ieguvums un brīvības izpausme - aplis noslēdzies vis tiks totāli kontrolēts
 
#
kāda runa 26.novembris 2017 12:12 atbildēt
prezidentu turpinās ievēlēt savējie ,kam ir sorosa atbalsts ,pārējie ,kas tur sēž kā podziņu spaidītāji ,tikai piebalsos.
 
#
Tev » kāda runa 26.novembris 2017 12:58 atbildēt
kaut kas nav kārtībā ar orientāciju,pirms raksti,noskaidro ,kas ir Soros,Putins un Merkelele&Junkers
 
#
Raimonds » kāda runa 26.novembris 2017 13:12 atbildēt
Soross? ... tas ir pasaulslavens źīds ... un no tiem, kuri kļūst bagātāki ar dažādu afēru palīdzību padarot nabagākus pārējos cilvēkus ...
Putins? ... šobrīd izcilākais pasaules politiķis ... pozitīvs paraugs pārējo valstu vadītājiem ... Merkele? ... daudzus gadus Vācijas vadītāja ... kura drusku plašāk ir zināma ar to, ka savā valstī uzņem bēgļus ... (arī no Latvijas... gan latviešu bēgļus ... gan arī te iebraukušos arābu bēgļus) ... Junkers? ... 100% impotents kā politiķis ... un kura vadībā Eirokolhozs jūk un brūk.
 
#
Neslāvs » Raimonds 26.novembris 2017 13:15 atbildēt
Jocīgas pasakas jums stāsta puķina instruktori no BļaģruSSijas vēstniecības. Piesakies DP ar visiem kontaktiem un maksājumu kvītīm.
 
#
sapratu » Raimonds 26.novembris 2017 15:41 atbildēt
soross ir kaut kas līdzīgs lembergam.
 
#
vendetta 26.novembris 2017 12:04 atbildēt
Protams,Sorosa onkulim ir jāzina ,kurš ir viņa ienaidnieks,lai var iedarbināt specdienestu profesionāļus,tad kādam piemetīsies ātrā vēža forma,citam no pārstrādāšanās iestāsies asins saindēšanās,vēl kādam nāksies mainīt sirds vārstuļus. Tikai neiedomājieties,ka notiek politiskā izrēķināšanās.
 
#
Laika zobs » vendetta 26.novembris 2017 12:22 atbildēt
Nez, nosprāgs tas mistiskais Soross, večuks jau pavārgs, ko tad vainos "krievu pasaules" dzimtļaudis?
 
Skatīt visus 50 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers