Latvijā: Valteram saziedots; atbalstu ziedot.lv lapā pašlaik kopumā lūdz 17 vēža pacienti 5 komentāri
 
Latvijā

Valteram saziedots; atbalstu ziedot.lv lapā pašlaik kopumā lūdz 17 vēža pacienti

 
REUTERS/ SCANPIX

Divu dienu laikā mūziķim un televīzijas raidījumu vadītājam Valteram Frīdenbergam saziedoti vairāk nekā 100 000 eiro vēža ārstēšanai Vācijā. Ļaundabīgu audzēju Valteram atklāja pirms gada, viņam tika veikta operācija, kurai sekoja vairāki ķīmijterapijas kursi, taču tagad slimība ir atgriezusies ar metastāzēm limfvados. Palīdzēt Valteram cīņā ar vēzi apņēmusies klīnika Charité Vācijā. Ziedotāju atbalstu Latvijā lūdz ļoti daudz cilvēku, lielākajai daļai nepieciešama nauda tādu zāļu iegādei, kuras valsts nekompensē.

Pirms gada Valteram noteica diagnozi - vēzis, kam sekoja operācija un trīs ķīmijterapijas kursi. Ārstēšanās rezultāti bija labi, un tas stiprināja cerību, ka slimību izdosies uzveikt. Šovasar slimība atgriezās, mūziķim tika atklātas metastāzes limfvados un saslimšana strauji progresēja, kas ārstiem atkal lika pieņemt lēmumu uzsākt ķīmijterapiju. Kopš tā laika ir izieti vēl pieci ķīmijterapijas kursi - Valters gada laikā saņēmis astoņus ķīmijterapijas kursus un operāciju. Turpmāko ārstēšanu uzņēmusies Charité klīnika Vācijā, taču, lai slimnīca uzņemtu pacientu un izveidotu ārstēšanas plānu, ir nepieciešama iemaksa - sākotnēji nepieciešami 17 500 eiro. Pēc šā kursa klīnika sastādīs konkrētu ārstniecības plānu un aprēķinās kopējās terapijas izmaksas, kas var sasniegt vēl vairākus desmitus tūkstošu eiro. Līdz trešdienas vakaram Valtera ārstēšanai cilvēki jau bija saziedojuši 101 577 eiro. «Saka, ka grūtos brīžos ir jālūdz. Arī man ir pienācis grūts brīdis - saslimšana ar vēzi, kuru man diagnosticēja pirms gada, tā nevēlas atkāpties, un ar to man ir jāturpina cīnīties Vācijā. Bet lai to izdarītu, es lūdzu palīdzību,» cilvēkus uzrunāja Valters.

Ekrānšāviņš no video

Līdz ar ziedojumu vākšanu Valteram sabiedrībā aktualizējies jautājums par to, kāpēc valsts saviem cilvēkiem nespēj nodrošināt vēža ārstēšanu. Labdarības fondā Ziedot.lv ziedojumus pašlaik lūdz 17 vēža pacienti.

Visiem ir nepieciešami līdzekļi zāļu iegādei, jo tieši šos medikamentus neapmaksā valsts. Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta stāsta, ka Latvijā vēža ārstēšana atpaliek par gadu desmitiem, īpaši tas sakāms par modernu zāļu iekļaušanu valsts apmaksājamo medikamentu sarakstā. Ja arī zāles Latvijā fiziski ir pieejamas, pacienti tās par saviem līdzekļiem nespēj iegādāties. Ar katru gadu lūgumu skaits kļūst arvien lielāks - 2016. gadā fondā vērsās 27 cilvēki, kuriem saziedoja 700 000 eiro, bet 2017. gada deviņos mēnešos kopumā 1,3 miljonu eiro palīdzību lūguši jau 46 onkoloģijas pacienti.

Komentāri [5]
#
diemžēl slims 24.novembris 2017 10:42 atbildēt
Cik anonīms var būt ziedojuma lūdzējs šajā - ziedot .lv - ? Slimnīcas izraksts par vēzi man ir ,bet publiski lūgties nevēlos.
 
#
Ieva 24.novembris 2017 10:01 atbildēt
Un cik ir tādu, kas tā arī nesaņemas lūgt palīdzību? Apdziest kā sveces... Onkoloğisko saslimšanu diagnostikai un ārstēšanai kopumā nepieciešami naudas ziedojumi. Ja kādam no mūsu oligarhiem parādītos sirdsapziņa un viņš noziedotu kādu summu jaunām iekārtām vai zālēm, izglābto skaits būtu daudz lielāks.
 
#
... 23.novembris 2017 20:26 atbildēt
naudas būtu vēl vairāk,ja ne Dimantas kantoris...
 
#
Kartupelis ar mugurkaulu 23.novembris 2017 15:32 atbildēt
Kāpēc Dievs to pieauj,ka jauniem ir jāmirst Latviešu patriotiem,bet visādiem pretvalstiskiem elimentiem,kā ždanokām,ušarikoviem un lindermaņiem viss ar veselību ir kārtība!!!Dievs kāpēc tu sodi Latviešu patriotus!!!Latvieši nevienu valsti nav okupējuši un savus kaimiņus slaktējuši kā krievi!!!Dievs tu laikam jau sen esi miris,jo ļaunie vienmēr uzvar!!!
 
#
??? 23.novembris 2017 8:15 atbildēt
Vajadzeeja aatraak luugt naudu? Vai varbuut kluut par pacientu Igaunijaa.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers