Latvijā: Vīķe-Freiberga: Prezidentam nav varas ietekmēt Saeimas darbu 4 komentāri
 
Latvijā

Vīķe-Freiberga: Prezidentam nav varas ietekmēt Saeimas darbu

 
Scanpix

Valsts prezidents darbojas kā parlamenta otrā palāta jeb senāts, šodien notikušajā konferencē "Valsts prezidenta institūcijai - 95. No Jāņa Čakstes līdz mūsdienām: vēsturiskie un juridiskie aspekti." pauda bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa uzsvēra, ka prezidentam nav varas ietekmēt Saeimas darbu, bet viņš var Saeimai izteikt lūgumus un ierosinājumus, kuros parlaments arī mēdz tajos ieklausīties.

Savukārt bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš sacīja, ka Latvijas iedzīvotājiem ir jāskatās nākotnē un jāattīsta sava identitāte, lai tā nebūtu padevīga un kalpojoša, bet gan uzvaroša un spēcīga. Bērziņš uzsvēra nepieciešamību attīstīt izglītības jomu, salīdzinot to ar Igaunijas attīstību IT jomā.

Bijušais prezidents atgādināja, ka Latvijai ir arī dabas resursi, taču to apguve prasītu vismaz 30 gadu, savukārt izglītības attīstībai nepieciešamie resursi jau ir gatavi un vajadzētu tos biežāk pielietot. Bērziņš norādīja, ka izglītībai ir potenciāls kļūt par būtisku Latvijas eksportpreci.

Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis savā uzrunā pauda, ka visi prezidenti, kuri ievēlēti pēc neatkarības atgūšanas ir bijuši savās vietās un pildījuši tos prezidenta pienākumus, kuri tika uzstādīti pirms 95 gadiem. Savas uzrunas nobeigumā Ulmanis pauda cerību, ka ar laiku prezidenta pilnvaru termiņš tiks pagarināts, lai prezidents varētu pilnvērtīgi "iejūgties" darbos.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā uzrunā izcēla Jāņa Čakstes lomu prezidenta institūcijas lomu nostiprināšanā, norādot, ka kamēr Satversmes sapulce diskutēja par prezidenta lomas nepieciešamību, Čakste radīja izcilu valsts augstākās amatpersonas izturēšanas priekšrakstu, kam vēl mūsdienās seko gan starptautiskā, gan iekšējā diplomātijā. Vējonis uzsvēra, ka stipras valsts pamats ir tiesiskums un demokrātija un tikai stipra valsts var nodrošināt pārticību. Savas runas noslēgumā Vējonis norādīja, ka Latvijai ir nepieciešami stipri cilvēki un stipra Latvija.

Komentāri [4]
#
brazīlija 18.novembris 2017 6:04 atbildēt
Pareizi svētku sakarā teica Vaira - jāmācās. Nekad neaizmirsīšu, kā viņa mūs nosauca par pūli un vēl, ar pirkstu pie deniņiem pagriežot, konkretizēja... Jā, labi, ka cilvēks saprot - daudz vēl jāmācās... Lai labi klājas Latvijā!
 
#
Jānis 14.novembris 2017 16:36 atbildēt
Latvija ir parlamentāra valsts. Tas nozīmē, ka valsti vada parlaments. Prezidentam ir TIKAI UN VIENĪGI reprezentatīva nozīme. Tas nozīmē, ka normālā gadījumā prezidenta CV būtu jābūt vismaz 3 valodām un lielai pieredzei darbam ar ārvalstīm. Turklāt, harizmai būtu jābūt augstā līmenī. Ir tikai viens prezidents atjaunotās LV laikā, kam tas ir bijis. Protams, Vaira Vīķe Freiberga. Citādi tas ir prezidentālās republikās ar labāko piemēru- ASV.
Latvijā faktiski pirmajai personai būtu jābūt ministru prezidentam, bet tur jau atkal nāk viens sabraukts ezītis pēc otra. Diezgan bezcerīgi.
 
#
nekā 14.novembris 2017 16:20 atbildēt
prezidents ir tiesīgs atlaist saeimu ja tā nestrādā.. Zatlers to izdarīja un malacis!!!
 
#
jorens 14.novembris 2017 16:18 atbildēt
tad vispār kam tāds prezidents ir vajadzīgs?? lai uzvalku nēsātu un algu sanemtu??? un pēc tam kā eksprezidents pieprasītu dzīvoklus un limuzsīnus tāpat kā jūs???
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers