Latvijā: Vējonis nav paudis skaidru atbalstu "čekas maisu" atvēršanai 29 komentāri
 
Latvijā

Vējonis nav paudis skaidru atbalstu "čekas maisu" atvēršanai

 
Scanpix

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nepauž skaidru atbalstu tā dēvēto "čekas maisu" publiskošanai.

Telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" Vējonis skaidroja, ka ir saņemts bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijas aicinājums publiskot "čekas maisu" saturu. Vēstule tiek vērtēta un komisijai tiks sniegta atbilde.

Prezidents uzskata, ka komisijai ir jāvēršas Saeimā, kas var pieņemt attiecīgu likumu.

Viņaprāt, Latvijas sabiedrībai kopumā ir jāzina sava vēsture un tajā skaitā arī šīs ne visai glaimojošās vēstures lappuses. Taču tādēļ ir izveidota attiecīgā komisija, kas izvērtē cilvēku saistību ar VDK un sniedz savu vērtējumu.

Vējonis uzsvēra, ka Latvijā pieejamie materiāli ir fragmentāri, tādēļ ir svarīgi komisijai skaidrot, kāds ir katra konkrētā cilvēka nodarījums pret valsti un sabiedrību. Ir jāskaidro vēstures fakti, kā cilvēki nokļuvuši sarakstos. Situācijas esot bijušas dažādas un ne visi sarakstos minētie, ir sadarbojušies ar VDK.

Vējonis piebilda, ka "čekas maisos" politiķu esot ļoti maz vai to nav vispār, jo pretējā gadījumā viņi nevarētu pretendēt uz deputāta vai ministra amatu.

Jau vēstīts, ka VDK zinātniskās izpētes komisija vērsusies pie Valsts prezidenta, lūdzot atcelt īpašo VDK likumu un nodot "čekas maisus" atklātībai.

Komisija jau 2015.gadā pieņēma lēmumu, ka vēsturiskās patiesības, vārda brīvības un sabiedrības saliedētības vārdā esot jānodrošina pilnīga un tūlītēja visu VDK dokumentu, arī SAB esošo, nodošana atklātībai un brīvai pētniecībai bez līdzšinējās diskriminācijas.

Kā ziņots, ka saskaņā ar SAB direktora Jāņa Maizīša teikto žurnālam "Ir" viens no iemesliem, kādēļ netiek publiskota padomju VDK kartotēka, ir apstāklis, ka nav pierādījumu tur iekļauto cilvēku faktiskai sadarbībai. Savukārt otrs - tā būtu ļoti selektīva attieksme, jo tiktu publiskota tikai tā daļa, kas ir pieejama Latvijā.

Komentāri [29]
#
Cekists 16.novembris 2017 7:29 atbildēt
Kā var paust atbalstu čekas āgenti !? Tas jau butu neprāts zāģet zaru uz kura paši sež ! Paskatietues ,kas vusu laiku ir pret ! Tue ir musejie!
 
#
un NEKAD nepaudīs 15.novembris 2017 19:46 atbildēt
par to viņam tas postenis
 
#
olegs golovciks 14.novembris 2017 15:44 atbildēt
Un nepaudiis arii ! Tautu frontes PSRS republikaas izveidoja PSRS Valsts Droshiibas Komiteja ! Taatad,4,maija ,,LV,, visa,vai gandriiz visa vadiiba tajos maisos buutu atrodama. Vai tad nav saprotams,ka shii valsts ir klaji prettautiska ? Veel nav saprotams ?
 
#
xxxx 14.novembris 2017 14:25 atbildēt
maisu atversana ir tas pats ka valsts apversums!kas tad pie varas ir?tie pasi bijusie komuisti!padomju laika,vismaz Latvija,komunisti daudz nevareja sagrabties,kontrole bija stingra,ja nebija speciga aizmugure maskava,draudeja stingrs soda!toties tagad var darir ka grib!
 
#
lapa 14.novembris 2017 14:07 atbildēt
godmanis gudrs , savu lietu no maisa panema , un domaju citi gudrinieki savas lietas ari ir izpirkusi. esam laimes stastu zeme , kur notiek visas lietas...
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers