Latvijā: Saņemot kino balvu, Kairišs aicina atvērt ''čekas maisus'' 2 komentāri
 
Latvijā

Saņemot kino balvu, Kairišs aicina atvērt ''čekas maisus''

 
Lauris Aizupietis/F64

Saņemot nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" par labāko spēlfilmu - 1941.gada deportācijām veltīto "Melānijas hroniku", filmas režisors Viesturs Kairišs aicināja atvērt tā dēvētos "čekas maisus".

Kairišs aicināja virzīt uz priekšu "čekas maisu" atvēršanu, jo tas esot būtisks solis, lai Latvija varētu attīstīties, jo dažkārt nevarot saprast "no kurienes kam aug kājas".

Režisors gan atzina, ka daudzi "čekas maisos" ir nokļuvuši pret savu gribu, pašiem par to nezinot, tāpēc sabiedrībai jāapņemas neveikt "raganu medības".

Kā ziņots, šogad nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" gada labākās pilnmetrāžas spēlfilmas balvu saņēma vēsturiskā drāma "Melānijas hronika", bet tās režisors Viesturs Kairišs tika atzīts par labāko režisoru.

Labākās aktrises balvu saņēma Sabīne Timoteo par lomu filmā "Melānijas hronika", bet par labāko aktieri tika atzīts Kaspars Znotiņš par lomu filmā "Pirmdzimtais".

Timoteo, kura uz svinīgo pasākumu klātienē nebija ieradusies, nolēmusi savu balvu dāvināt Melānijas Vanagas muzejam. Tieši Vanagas lomu Timoteo atveidoja filmā "Melānijas hronika".

Kā labākā otrā plāna aktrise tika atzīta Vizma Kalme par darbu filmā "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru". Savukārt par labāko aktieri otrā plāna lomā "Lielu Kristapu" saņēma Uldis Dumpis arī par darbu filmā "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru".

Par labāko scenāristi tika atzīta Lote Eglīte par scenāriju animācijas filmai "Bize un Neguļa".

Andris Dzenītis par savu muzikālo veikumu filmā "Pirmdzimtais" saņēma balvu kā labākais komponists.

Filma "Atbrīvošanas diena" saņēma "Lielo Kristapu" nominācijā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma. Savukārt par labāko dokumentālā kino operatoru tika atzīts Valdis Celmiņš par savu darbu filmā "Atbrīvošanas diena", bet Krista Burāne saņēma "Lielo Kristapu" kā labākā dokumentālās filmas režisore par filmu "Pasaka par tukšo telpu".

"Lielā Kristapa" balva tiek pasniegta jau 29.reizi. Festivālu rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība kopš 1977.gada, un patlaban ir atjaunota tradīcija to rīkot katru gadu.

Komentāri [2]
#
jāsmejas 14.novembris 2017 11:21 atbildēt
=====================
tāpēc sabiedrībai jāapņemas neveikt "raganu medības".
=====================
pats viš demonstrē iecietibas kalngalus. pat nezinot nevienu uzvārdu gatavs linča tiesu lemt un lec no biksēm laukā, un tādi kā viš ir samerā liela sabiedribas daļa. iedomājieties tos visus bērziņus, kalniņus.... kuri tur bus piemineti, krustā piesitis un pat neprasis vai ir vai nav īstais
 
#
14.novembris 2017 10:06 atbildēt
teica Kairišs- Latvijas lielākā nelaime- ZZS elektorāts!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers