Latvijā: Bezzobaini aizstāv bērnus pret pedofiliem 5 komentāri
 
Latvijā

Bezzobaini aizstāv bērnus pret pedofiliem

 
F64

Valsts probācijas dienestam tagad ir pienākums ziņot bāriņtiesai par probācijas klientiem, kas notiesāti par seksuāliem noziegumiem. Iepriekš likums neuzlika par pienākumu informēt par notiesātajiem dzimumnoziedzniekiem. Varēja informēt, bet varēja arī neziņot par to, ka bāriņtiesas darbības teritorijā apmeties bērniem potenciāli bīstams cilvēks. Taču tas, kas uz papīra noteikts kā pienākums, nenozīmē, ka pēc būtības likumā daudz kas mainījies. Bāriņtiesām nav atraisītas rokas, lai aizsargātu bērnus īpašāk nekā līdz šim.

Neatkarīgā jau 2012. gadā rakstīja, ka bija ierosinātas (bet netika pieņemtas) izmaiņas Bāriņtiesu likumā, kas atļautu informēt kaimiņus par sodu izcietuša dzimumnoziedznieka apmešanos tuvumā. Pirms pieciem gadiem aprakstījām kādas mātes cīņu par pretpedofilu likuma pieņemšanu, proti, ka ikviens iedzīvotājs var aiziet uz jebkuru policijas iecirkni un saņemt informāciju par seksuālus noziegumus izdarījušu cilvēku. Viņa dzīvoja ar vīrieti, kurš bija veicis netiklas darbības ar sievietes nepilngadīgo meitu, bet pēc tam pārcēlās dzīvot pie sievietes, kurai bija vairāki mazgadīgi bērni. Vardarbja bijusī dzīvesbiedre nedrīkstēja brīdināt otru sievieti par briesmām, kas varētu apdraudēt viņas bērnus. Bet ASV pilsoņiem, kuri pastrādājuši dzimumnoziegumus pret bērniem, ceļošanai uz ārzemēm turpmāk būs jāizmanto īpašas pases, kurās būs informācija par viņu noziegumiem. Pasē būs ieraksts, ka persona ir atbilstoši ASV likumiem atzīta par dzimumnoziedznieku.

Tagadējā likuma papildināšana par bāriņtiesu informēšanu Latvijā tiek skaidrota ar to, ka bērni pēc iespējas efektīvāk ir jāaizstāv pret pedofiliem. Tomēr bērna tiesības šajā gadījumā nav pirmajā vietā, jo bāriņtiesas darbiniekiem nav tiesību nepārprotami kādai sievietei pateikt, ka viņa dzīvo kopā ar pedofilu un kāda atbildība mātei vai citiem pieaugušajiem ģimenes locekļiem tāpēc ir attiecībā uz nepilngadīgajiem. Ieslodzītie nereti virtuāli iepazīstas ar sievietēm un pēc soda izciešanas uzsāk kopdzīvi. Ja adresē, kuru par savu dzīvesvietu norāda no ieslodzījuma atgriezies pedofils, ir nepilngadīgi bērni, tad bāriņtiesas darbinieki šo bērnu māti caur puķēm informē par noziegumu vai noziegumiem, par kādiem tiesāts viņas jaunais draugs.

Līdz šim likumā nebija noteikts, ka bāriņtiesām jāsaņem informācija, ja dzimumnoziedznieks maina dzīvesvietu, kā arī par tiem klientiem, kuriem piemērots piespiedu darbs vai kā papildsods - probācijas uzraudzība. Šoruden akceptētajos grozījumos veiktie papildinājumi šo trūkumu novērš, un bāriņtiesa, kuras darbības teritorijā dzīvo potenciāli bīstamā persona, nu to uzzina. Taču, kā sacīja kādas bāriņtiesas darbiniece: «Vai tāpēc mēs naktīs negulēsim? Jo ko ar šo informāciju lai darām tālāk, ņemot vērā to, ka bijušo pedofilu nav?» Sodu izcietušajam nedrīkst visu mūžu atgādināt par paveikto noziegumu vai noziegumiem, tāpēc arī ar viņa jauno ģimeni par to tiek runāts aplinkus, lai nepārkāptu viņa cilvēktiesības. Bet darbiniekiem nav tiesību brīdināt citus iedzīvotājus par to, ka konkrētajā adresē dzīvo par dzimumnoziegumiem pret bērniem sodīta persona.Komentāri [5]
#
Tas ir nenormāli 11.novembris 2017 10:51 atbildēt
Tas tiešām ir nenormāli, ka pedofilam ir vairāk tiesību un valsts to vairāk aizsargā nekā bērnus. Tas ir absolūti nenormāli un perversi. ASV ieviestā prakse ir ļoti pareiza, jo pedofis tā ir diagnoze, kur ap 90% no viņiem turpina savus değenerātu bērnu mocīšanas noziedzīgos darbus.
 
#
Anda tomēr BI 10.novembris 2017 21:20 atbildēt
Visus pedofīļus vajag kastrēt!
 
#
Piekrītu par kastrēšanu » Anda tomēr BI 11.novembris 2017 10:56 atbildēt
Laba un loğiska doma, jo perversi izvirtuļi nedrīkst būt svarīgāki par bērniem. Katrs no tiem değenerātiem sakropļo daudzu bērnu dzīves - izmantotajiem bērniem visu dzīvi vēlāk ir pazemināta pašapziņa un ir problēmas veidot attiecības ar pretējo dzimumu. Un tikai tāpēc, ka kāds pieaudzis slims kroplis ir sagribējis ērnu apgrābstīt vai izvarot.
 
#
Māmiņu klubs "Rūpes" 10.novembris 2017 18:34 atbildēt
mūs arī satrauc zviedreļu pedofīli !
 
#
lapa 10.novembris 2017 12:39 atbildēt
liela dala so pidaru nak no briseles.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers