Latvijā: Nedienas Siguldā: Gājēju serpentīns sabrucis vēl vairāk 6 komentāri
 
Latvijā

Nedienas Siguldā: Gājēju serpentīns sabrucis vēl vairāk

 
Publicitātes foto

Siguldas gājēju serpentīna lietavu radītie bojājumi tā būvnieku SIA "Ventars" bezdarbības rezultātā kļuvuši vēl lielāki, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) komunikācijas speciāliste Maija Rēna.

Viņa skaidroja, ka, neraugoties uz vairākkārtīgiem DAP pieprasījumiem veikt garantijas labojumus Siguldas gājēju serpentīna posmā no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam, SIA "Ventars" līdz šai nedēļai darbu nav sācis, līdz ar ko, vēlāku lietavu rezultātā bojājumi kļuvuši vēl ievērojamāki.

Lai situāciju risinātu DAP, atbilstoši noslēgtajam būvniecības un projektēšanas līgumam, gatavos remontdarbu tāmi un pieprasīs līdzekļus no apdrošināšanas kompānijas. Aptuvenās izmaksas varētu tapt zināmas līdz mēneša beigām, tad arī būs zināms, cik finanšu un laika būs nepieciešams, lai serpentīna ceļu varētu savest kārtībā.

Rēna sacīja, ka patlaban neatkarīgs vērtētājs iepazīstas ar situāciju un gatavo tāmi remontdarbu veikšanai. Tāpat viņa norādīja, ka DAP speciālisti nepilnības gājēju serpentīna lietus ūdeņu novadīšanas sistēmā konstatēja jau krietni iepriekš un informēja par to būvnieku, pieprasot garantijas ietvaros šos defektus novērst.

Publicitātes foto

Kā ziņots, stipro lietavu rezultātā septembrī tika izskalots posms jaunajā Siguldas serpentīnā, kas ved no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam, aģentūru LETA informēja Rēna.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp DAP un SIA "Ventars", noteiktā garantijas termiņa laikā būvniekam uz sava rēķina jānodrošina takas seguma iesēdumu, nogāžu nostiprināšanas defektu, norobežojumu un koka laipu deformācijas, kā arī notekūdeņu sistēmas izskalojumu novēršana.

Pārvalde serpentīna ceļa sākumā gan pie Gaujas gan Svētku laukumā izvietojusi informantus plakātus par alternatīviem maršrutiem, kā arī informācija par pastaigu alternatīvām pieejama DAP sociālo tīklu kontos un mājaslapā.

Šī gan nav pirmā reize, kad jaunajā serpentīna ceļā veidojušies bojājumi. "Jau neilgi pēc jaunizbūvētā ceļa nodošanas ekspluatācijā DAP konstatēja objekta projektētāja un būvnieka pieļautās kļūdas, par ko saskaņā ar līguma nosacījumiem būvdarbu veicējam tika sagatavots apsekošanas un defektu noteikšanas akts," skaidroja Rēna.

Komentāri [6]
#
Hm 22.oktobris 2017 13:19 atbildēt
Atkal būvnieks vainīgs?
Es būvnieka vietā atšķirtu būvprojektu un parādītu bļauriem, ka esmu visu veicis atbilstoši būvprojektam! ja kaut kas nepatīk, ejiet pie projektētāja un taisiet skandālus, mani lieciet mierā!
Un tā vienmēr - projektētājs noslēdz līgumus, uzprojektē kaut kādu h-ņu, saņem naudu - pēc tam būvnieks vainīgs! To visi redz! Projektētāju vairs neredz neviens!
 
#
goro » Hm 22.oktobris 2017 14:28 atbildēt
Atvainojos,ja ņēmi pie sirds.Taisnība ir Tev,jo būvnieki taisa visu pēc projekta.Bet,,otkatus,,saņem citi.Bet,ja Tev ir paņimais par to lietu,tad kāda hrena pēc to visu ķīlēt!
 
#
Rs 22.oktobris 2017 10:38 atbildēt
Nevar redzēt, ka nogāzi nostiprinošais siets būtu bijis lietots.
 
#
goro » Rs 22.oktobris 2017 12:50 atbildēt
Pareizi,,re,,50 gadu veci skatu laukumi un gājēju kāpnītes vēl dzīvas,bet armūsdienu tehnoloģijām nemāk uztaisīt gājēju celiņu,GAVNO ir tas kas to taisīja,un jāštrāpē tie,kas tādus nolīga!
 
#
Lasitaja » goro 23.oktobris 2017 8:53 atbildēt
Jebkurs būvnieks visu taisa pēc projekta un vinam nav pieejami citi materiali, ka vien tie, kas projekta noraditi! Meklejiet projektetajus un izsakieties viniem!!!!
 
#
Priekšpilsētas tumsoņa » Rs 22.oktobris 2017 13:43 atbildēt
Droši vien, konkursā, ja tāds bija, uzvarēja lētākais piedāvājums. Nu nevar mūsu likumdevēji aizvien vēl saprast, kā tie laiki, kad par polšu varēja ietirgot ko labu, ir pagājuši, un švaki vai atgriezīsies...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers