Latvijā: NRA PĒTA, cik nodokļu maksātājiem izmaksā gripas sezona 9 komentāri
 
Latvijā

NRA PĒTA, cik nodokļu maksātājiem izmaksā gripas sezona

 
Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Gripa nav viegla saslimšana, tuvojoties gripas sezonai, atgādina eksperti. Pagājušās gripas sezonas laikā ar gripu vai tās radītām komplikācijām nomira 76 cilvēki, bet nopietna ārstēšanās bija nepieciešama vairāk nekā diviem tūkstošiem pacientu ar gripu vai gripas izraisītu pneimoniju.

Veselības nozares speciālisti atgādina par iespēju vakcinēties, īpaši tiem iedzīvotājiem, kuriem vislielākais risks gripas dēļ gūt veselībai vai pat dzīvībai bīstamus traucējumus.

Pagājušās (2016.-2017. gada) gripas sezonas laikā ar gripu nomira seši cilvēki darbspējas vecumā - no 30 līdz 59 gadiem, bet vecumā no 60 līdz 90 un vairāk gadiem - 70. Lielākais skaits gripas upuru bija sievietes un vīrieši 80 līdz 89 gadu vecumā. Slimību profilakses un kontroles centra eksperts Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka gandrīz visiem mirušajiem bija hroniskas saslimšanas, visbiežāk sirds asinsvadu slimības. Vismaz 14 gadījumos pacienti bija ar gripu inficējušies, ārstējoties slimnīcā. «Pacientam bija vajadzīga mediķu palīdzība, bet, nonākot slimnīcā, viņš no kāda cita pacienta, kas jau bija slims ar gripu, vai medicīnas darbinieka inficējās ar gripu,» ar nožēlu saka J. Perevoščikovs, uzsverot nepieciešamību vakcinēties pret gripu. Vairāk nekā divarpus tūkstošiem cilvēku pagājušās gripas sezonas laikā bija nepieciešama ārstēšanās slimnīcā, no viņiem ap 400 pacientiem - gripas izraisītas pneimonijas dēļ. Ņemot vērā, ka valstī ir pieejama gripas vakcīna, turklāt atsevišķām iedzīvotāju grupām bez maksas vai ar 50 procentu kompensāciju, mirstības un saslimstības dati ir ļoti augsti, cilvēki neizmanto iespēju sevi pasargāt. «Neviena cita slimība valstij nenodara tik lielus zaudējumus kā gripa,» atzīst J. Perevoščikovs. Valsts zaudē cilvēkus, ģimenes - iztikas līdzekļus, bet arī valsts - budžeta naudu. Pēc Nacionālā Veselības dienesta datiem, pagājusī gripas epidēmija ambulatorajā veselības aprūpes jomā izmaksājusi pusotru miljonu eiro (papildus tam 3,6 miljoni izlietoti, ārstējot akūtas augšējo elpceļu infekcijas), bet slimnīcās gripas ārstēšana maksājusi 3,7 miljonus eiro. «Neraugoties uz bieži vien īsu gripas epidēmijas laiku, ikgadējais gripas izraisītās ekonomiskās un veselības aprūpes slogs ir ievērojams,» secina eksperts.

Precīzi pateikt, kad šogad sāksies gripas saslimšanas sezona, nevar, taču ierasti pirmie saslimšanas gadījumi ir decembrī, bet gripas uzliesmojums sākas janvāra beigās. Nacionālā Veselības dienesta speciāliste Antra Fogele atgādināja, ka 100 procentu apmērā vakcīnu apmaksā bērniem no sešiem līdz 24 mēnešiem un bērniem līdz 18 gadiem, ja bērns slimo ar kādu noteiktu hronisku saslimšanu. Pusi vakcīnas cenas apmaksā grūtniecēm, cilvēkiem virs 65 gadu vecuma, kā arī hronisku slimību pacientiem. Latvijā ir vieni no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā. Viens no iemesliem ir neticība gripas vakcīnai, taču, kā uzsver Bērnu slimnīcas vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska, gripas vakcīnas efektivitāte un drošums ir pierādīti. «Vakcinēšanās satricina imūnsistēmu mazāk nekā viens brauciens sabiedriskajā transportā vai viena diena darba vietā,» uzsvēra ārste.
Komentāri [9]
#
Pasūtījums 20.oktobris 2017 16:05 atbildēt
Mazāk jau ir, nekā mēra pandēmija.
 
#
egle1 20.oktobris 2017 9:40 atbildēt
Es ar bērnu janvārī smagi slimojām, bet tā nebija gripa, bet vīrusa infekcija ar komplikācijām. Protams, ka budžets dabūja ciest, jo uz B lapas biju 3 nedēļas. Taču vakcīnas pret vīrusu infekcijām nav.
Rakstam ticētu, ja cilvēkiem oficiāli, ar visām analīzēm, nevis tikai pēc simptomiem, uzstādītu dg gripa.
 
#
Jelgava 20.oktobris 2017 7:40 atbildēt
Es ar gripu saslimu poliklīnikas rindā, kur sēdēju 1,5 stundas, jo pieraksta laikā nepieņēma, turklāt lika uz poliklīniku iet ik pārdienas, lai gan tāpat uzreiz bija skaidrs, ka sl.lapa būs vajadzīga vismaz uz nedēļu.
 
#
Jānis » Jelgava 20.oktobris 2017 8:53 atbildēt
Labāk būtu izpētījuši cik cilvēku šajā nolādētajā valstī nomkirst bez med-palīdzības vai komercomju čekistidakteru dēļ Šajā valstī cilvēka dzīvībai nav pat nulles vērtības Jebkura dzīvnieka tiesības uz aprūpi un dzīvību azisargā likums,tikai ne cilvēka Latvijā,šķiet turpinās čekistu eksperimenti ar cilvēkkiem ,jo padomju čekisti tos nepabeidza Pie varas taču ir bijušo komunistu un čekistu pēcteči un mantinieki
 
#
reklāmraksts? 20.oktobris 2017 7:34 atbildēt
vakcinešanās ir laba lieta, bet vai gripas gadijumā? statistika uzrāda ka vakcinetie proporcionāli slimimo pat vairāk nekā nevakcionētie. tiesa vakcinejas jau pamatā riska grupas kam lielāka iespēja saslimt. ņemot vērā to sanāk ka vakcinetie slimo tikpat bieži cik nevakcionetie (tā ir plikas statistikas analize-cik % vakcinejušies, cik saslimuši, cik bijušu vakcineti no saslimušajiem cik ne) nav redzets speciāls petijums par vakcinācijas efektivitāti. un pat pārmetumus medicina nepieņem, jo vienmer var apgalvot ka gaidijām citu vīrusa veidu kam gatavojām vakcīnu, tāpec efektivitāte zema, vai ka ja nebutu vakcinejies tad smagākā formā butu saslimis......
vismaz gripas gadijumā tas ir bizness, un pie tam nekaunigs. jo lielu daļu vakcīnu apmaksā valsts, lielu daļu piespiež vakcineties (slimnicās neuzņem ja neesi vakcinets), un protams masveida reklāmas kampaņa visu gripas sezonu. nauda nāk kā pa reni, atdeves nav
 
#
Vilis » reklāmraksts? 20.oktobris 2017 8:47 atbildēt
Nav taisnība, ka vakcīnai nav nozīmes.
Kopš es vakcinējos - neslimoju. Iepriekš slimoju.
 
#
kā jau rakstiju » Vilis 20.oktobris 2017 9:00 atbildēt
nav speciālu pētijuma datu par reāli slimojošiem redzēti, ir statistikas datu analize lasita ko es te īsumā atrefereju. un statistiski nav starpibas vai esi vai neesi vakcinejies salimušu procentuālā daļa vienāda abos gadijumos. ari tavs apgalvojums prasa dziļāku analīzi- tavs veselibas /imunetātes līmenis pirms tam respektivi kad vvienmer saslimi, un tagadejais, vai dzīvesveids darbs, ēšanas ieradumi, uzturešanās sabvietās, uzielas telpās..... ir tādi pat vai mainijušies. riska faktori pieauguši vai samazinājušies un tikai tad var sākt par vakcinācijas efektivitāti runāt. un tad vel ja tevi vakcineja pret vienu gripu, plosijās cita (kā tas visbiežāk ir) ari tad vakcinācija neskaitās, ari tad tu nesaslimi cita faktora dēļ.
 
#
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] 20.oktobris 2017 6:42 atbildēt
www.vakcinacijascentrs.lv/cenradis Tjipa gribas vakcīna izmaksā 14€. Tomēr neticu, ka galacena būs tik lēta.
 
#
Skolnieciņam » Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] 20.oktobris 2017 10:45 atbildēt
VC4 sapotējos par 13.50 - tā nav reklāma, vienkārši informācija.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers