Latvijā: No slāpekļskābes noplūdes skartās apkārtnes evakuētie cilvēki atgriezušies mājās 1 komentāri
 
Latvijā

No slāpekļskābes noplūdes skartās apkārtnes evakuētie cilvēki atgriezušies mājās

 
Attēlam ilustratīva nozīme / Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

Cilvēki, kas piektdien vakarā tika evakuēti no slāpekļskābes noplūdes skartās apkārtnes, atgriezušies mājās.

Kā pastāstīja Krustpils novada Civilās un vides aizsardzības speciālists Edgars Līcis, negadījuma skartās apkārtnes iedzīvotājiem mājās doties tika ļauts jau piektdien naktī.

Līcis sacīja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas slāpekļskābes noplūdes videi kaitējumu nodarījusi neesot.

Jautāts, vai patlaban ir skaidri ķīmiskā šķidruma noplūdes iemesli, Līcis skaidroja, ka tas vēl neesot zināms. Iespējams, viela izšļākusies no slikti noslēgtas vai bojātas vietas konteinerī, piebilda Līcis.

LETA jau ziņoja, ka piektdien Daugavpils šosejas 134.kilometrā, pie Spuņģēniem, no kravas automašīnas noplūda aptuveni 100 litri slāpekļskābes. Negadījuma vietā ieradās atbildīgie dienesti, tika ierobežota satiksme, bet no tuvējās 300 metru apkārtnes nācās evakuēt četrus iedzīvotājus.

Internetā publiski pieejamā informācija liecina, ka slāpekļskābe ir ļoti spēcīgs oksidētājs, kas spēj oksidēt gandrīz visus metālus un nemetālus, kā arī noārdīt augu un dzīvnieku audus. Koncentrēta slāpekļskābe ir kodīga un pat nelielos daudzumos atstāj uz ādas dzeltenus plankumus.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XI nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi". Izmeklēšanā tiks skaidroti visi notikušā apstākļi.

Komentāri [1]
#
Pakavots 24.septembris 2017 19:22 atbildēt
Tātad vēl kur "planē".
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers