Latvijā: Jau šogad cer sākt valsts ierēdniecības reformu, 3 gadu laikā to samazinot par 6% 7 komentāri
 
Latvijā

Jau šogad cer sākt valsts ierēdniecības reformu, 3 gadu laikā to samazinot par 6%

 
F64 Photo Agency

Ir sāktas praktiskas darbības valsts pārvaldes reformas sagatavošanai, kas dod pamatotas cerības, ka uzreiz pēc politiska lēmuma pieņemšanas varēs pāriet uz tās aktīvo fāzi, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Citskovskis skaidroja, ka tuvāko divu nedēļu laikā ar koalīcijas partijām notiks diskusijas par reformu plānu. Viņš cer, ka šajā laikā visas puses spēs panākt vienošanos.

VK direktors atgādināja, ka reforma paredz trīs gadu laikā tiešajā valsts pārvaldē samazināt darbinieku skaitu par aptuveni 6%. Viņš apliecināja, ka ar katru ministriju notiks detalizētas sarunas, lai identificētu nodarbināto kategorijas uz kurām kadru samazināšana neattieksies. Jau ir skaidrs, ka tie ir karavīri, darbinieki valsts drošības iestādēs, piemēram, Satversmes aizsardzības birojā un Drošības policijā.

Vaicāts, vai ir prātīgi uzticēt kadru samazināšanu katrai ministrijai atsevišķi, jo tām var likties, ka ir vajadzīgi visi darbinieki, Citskovskis pauda cerību, ka sarunu rezultātā izdosies nonākt pie kopsaucēja. Turklāt ministrijām būs pieejamas vadlīnijas.

VK direktors skaidroja, ka efektivitātes problēmas ir visās ministrijās, līdz ar to kadru samazinājums skars visas jomas.

Attiecībā uz valsts pārvaldes pakalpojumu reformu, viņš norādīja, ka sākotnēji tiks identificēti un pārveidoti pieci populārākie - kritiskākie pakalpojumi. "Mums ir jāskatās, kā efektīvāk nodrošināt iedzīvotājiem pakalpojumus, piedāvāsim metodiku un atbalstu, būs vairāki pilotprojekti," teica Citskovkis.

Viņš piebilda, ka par algu palielināšanu valsts pārvaldē varēs runāt tikai tad, ja notiks reforma.

Jau ziņots, ka VK pārstāvji pirmdien prezentēja iecerētās reformas koalīcijas sēdē, kas bija pirmā politiskā līmeņa apspriede plānotajām izmaiņām. Pēc sēdes Ministru prezidents Māris Kučinski (ZZS) teica, ka VK pārstāvji iecerēto valsts pārvaldes reformu apspriedīs ar koalīcijas partijām un pēc divām nedēļām par šo jautājumu turpināsies saruna.

VK plāns paredz likvidēt lielāko daļu vakanto amata vietu, iesaldēt jaunu amata vietu veidošanu, kā arī trīs gadu laikā tiešajā valsts pārvaldē samazināt darbinieku skaitu par aptuveni 6%.

Citskovskis iepriekš skaidroja, ka tā nebūs mehāniska štata griešana, bet gan tiks mainīts veids, kādā valsts pārvalde strādā un nodrošina pakalpojumus iedzīvotājiem.

Tāpat reforma paredz celt algu griestus valsts pārvaldē strādājošajiem līdz 80% no privātajā sektorā maksātā atalgojuma, kā arī piedāvāts ieviest jaunu atlīdzības regulējumu valsts pārvaldē.

Valsts kanceleja arī rosina pārskatīt mazu un ļoti mazu valsts iestāžu funkcijas, galvenokārt fokusējoties uz šo iestāžu funkciju centralizēšanu.

Komentāri [7]
#
Acīmredzama tehniska kļūda 2.novembris 2017 7:31 atbildēt
Birokrātu skaitu jāsamazina par 60%!
 
#
savādnieks 20.septembris 2017 12:43 atbildēt
Vispār,drosmīgs solis.Par nenormāli uzpūsto ierēdniecību jau tiek runāts en-tos gadus visos veiktajos PB,SVF,OECD utt pētījumu ziņojumos,bet rezultāta/drosmes nebija nevienm pieķerties BIJUŠO biznesa uzturētājiem valsts pārvaldē.Negribu sadomāties,ka viss notiks kā ,,Parīzes un Londonas labākajos namos'',bet sava veida rotācija tiks veikta,jo jāatbrīvo ''nosēšanās platforma'' jauniem BIJUŠAJIEM
 
#
Pakavots 20.septembris 2017 12:19 atbildēt
Pilnvaras deleģēs ASV?
 
#
janis 20.septembris 2017 12:16 atbildēt
vai tad latvciešu valstī ir kvalificētu ierēdņu pārpalikums? Valstij vajag labus ierēdņus kā ēst, a te - atlaiž.? Varbūt latviešiem nav vajadzīga arī Valsts banka? A varbūt atņems iespēju valsts ex-prezidentiem mainīt savus luksus auto, tie jau nezog , bet nopelna to godīgā darbā, bet vienalga - vesels bars latviešu ir nemierā.
 
#
ir problēma 20.septembris 2017 11:12 atbildēt
vajag jau par 50% vismaz neviss 6. tad butu videjais eiropas līmenis sasniegts, kā mazai valstij vispār ieteicams butu samazinājums par kādiem 70% . bet kas tad kodis savā rokā vai ne?
 
Skatīt visus 7 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers