Latvijā: Latvijas vēstniecība Lielbritānijā gatava sniegt palīdzību paverdzinātajiem latviešiem 6 komentāri
 
Latvijā

Latvijas vēstniecība Lielbritānijā gatava sniegt palīdzību paverdzinātajiem latviešiem

 
Scanpix.ee

Latvijas vēstniecība Lielbritānijā nepieciešamības gadījumā ir gatava sniegt palīdzību cilvēktirdzniecības apstākļos nodarbinātajiem latviešiem, aģentūru LETA informēja vēstniecībā.

Kamēr turpinās izmeklēšanas procedūras, 10 cietušie Latvijas pilsoņi uzturas Dārbijas pilsētas sociālo dienestu un labdarības organizāciju nodrošinātās mītnes vietās, un līdz šim neviens no viņiem vēstniecību vēl nav uzrunājis.

"Policijas operācija, kuras rezultātā izdevies atklāt šo noziegumu, ir notikusi, cieši sadarbojoties Latvijas un Apvienotās Karalistes tiesībsargājošajām iestādēm. Apsveicam profesionālo abu valstu dienestu rīcību," pauda vēstniecības pārstāvji.

Aizdomās turamie ir aizturēti un Lielbritānijas izmeklēšanas iestādes turpina darbu, noskaidrojot lietas apstākļus apsūdzību izvirzīšanai un lemšanai par drošības līdzekli.

Vēstniecības pārstāvji atgādina, ka ir svarīgi, lai cilvēki, kuri izvēlas meklēt darbu ārvalstīs, rūpīgi vērtētu situāciju un piedāvātā darba apstākļus vēl pirms ierašanās ārvalstī vai juridisku saistību uzņemšanās.

Kā ziņots, Lielbritānijā aizdomās par savu tautiešu nodarbināšanu cilvēktirdzniecības apstākļos aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie.

Kopš šī gada sākuma Latvijas un Lielbritānijas tiesībsargājošās iestādes apmainījās ar operatīvo informāciju par iespējamu cilvēku ekspluatāciju darba nolūkos Lielbritānijā. Turpmākas sadarbības rezultātā Lielbritānijā tika aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie - trīs sievietes un trīs vīrieši. Tāpat vairākās adresēs tika atbrīvoti desmit Latvijas valstspiederīgie - deviņi vīrieši un viena sieviete, kuriem bija sociāla rakstura problēmas - atkarības, parādi un bezpajumtnieku dzīvesveids, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts.

Daļa no aizturētajiem agrāk bijusi VP redzeslokā par mantiskiem noziegumiem.

Ņemot vērā, ka turpinās izmeklēšana, Lubarts pagaidām nekomentēja, kādi darbi cietušajiem bija jāveic. "Vairāk zināms, ka tā bija darba ekspluatācija, viņiem bija algu kartes atņemtas un izveidoti mākslīgi apstākļi, lai iekļūtu parādu jūgā no ekspluatatoru puses. Tāpat viņiem bija problēmas aizbraukt no Lielbritānijas. Cietušajiem nebija iztikas līdzekļu un valodas zināšanu," skaidroja Lubarts.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas policija aizturēšanu veikusi Dārbi pilsētā, Anglijas Īstmidlendsas reģionā.

Komentāri [6]
#
Raimonds 13.septembris 2017 22:54 atbildēt
Es vēl neesmi īsti pārliecināts par to ... bet mans pieņēmums pašlaik vedina domāt, ka angļi civilizētu valodu vispār nesaprot ... (mēs dzīvojam daźādās garīgās pasaulēs)
Tātad ... tikai ar kulaku pa zobiem viņiem ... to viņi toč sapratīs.
Un ko viņi tur dara ar latviesiem tur Anglijā .. tas ... TAS PATS ir jādara ar viņiem te Latvijā ...
Nevis jāsaka - "anglīši ... brauciet tik vēl te pisties ... te ir smukas un lētas meitenes" .
 
#
Raimonds 13.septembris 2017 22:44 atbildēt
Ko es vēl varu piebilst ... tikai to, ko es jau uzrakstīju par šo tēmu iepriekšējā rakstā ...
ES AICINU LATVIEŠUS NEPAKĻAUTIES ANGLIJAS TIESU LĒMUMIEM !!!
ES AICINU LATVIEŠUS TOS IGNORĒT !!!
Nebaidīties no angļiem ... atteikties sadarboties ar viņu tiesībsargājošām iestādēm ... neparakstīt tur nekādus papīrus ... !!!
 
#
Raimonds 13.septembris 2017 22:25 atbildēt
Un Latvijas vēstniecība Anglijā LAI IET DIRST !!!
To es varu publiski pateikt visas Latvijas priekšā.
Tiem diviem Latvijas policijas pārstāvjiem ir jādara viss iespējamais ... lai tam sešiniekam netiktu uzrādīta nekāda tur apsūdzība ... PAT NEATKARĪGI NO TĀ ... KAS TUR IR NOTICIS.
UN IR JĀPANĀK ... LAI ŠĪ LIETA TIKTU IZSKATĪTA LATVIJAS TIESĀ .
Jo angļi ir KROPĻI ... !!!!
Tātad ... kas anglim ir galvā? ... tie ir gēni.
Kolonizatora gēni ... un ja kas tur ko sajēdz no "drēbes", tad viņš labi sapratīs, ka tikai šī iemesla dēļ angļi aiziet no ES.
NEVAR angļi spriest objektīvu tiesu pār latviešiem.... !!!
 
#
Raimonds 13.septembris 2017 22:15 atbildēt
Es nesaprotu vispār šīs aizturēšanas pamatiemeslu ... (manā sapratnē tas ir tikai kārtejais veids Anglijas varas pārstāvjiem atbrīvoties no Austrumeiropas migrantiem ... 16 cilvēku sastāvā ...
Nu neciešās angļiem gaidīt to 2019 gada marta ... kad jau pilnīgi oficiāli varēs deportēt latviešus prom no Anglijas ...
TIKAI TĀ ES SAPROTU ŠO SITUĀCIJU.
Nu kāda tur tā paverdzinātība? ... varbūt sāksim ar to, kā šie 10 cilvēki kļuva tur par paverdzinātajiem? ...
Viņiem te Latvijā nebija darba. Bet pietika uzņēmības aizbraukt no Latvijas.
Nu bet TUR VIŅIEM IR DARBS !!!
Nu labi ... deportēs ... "ATBRĪVOS" ... : ) ... tos 10 no "verdzības" ... un ... ???
Nosūtīs viņus te atpakaļ uz Latviju .. un ???
Darba viņiem te nebūs ... ko viņi te darīs ... ??? ... kāds no viņiem no bezcerības pakārsies ... kāds cits nokļūs te cietumà ... pārejie te turpinās bezpajumtnieka dzīvi ...
Kas ... ??? ... no visa šitā būs ieguvējs?
1.Anglija ... jo būs atbrīvojusies no 16 Austrumeiropiešu migrantiem ...
2. Savas spalvas te pucēs mūsu varas pārstāvji ... sak re kā mēs atbrīvojàm tur savas zemes pilsoņus no verdzības ... dodiet mums prèmiju par to ... :D
(un kas vispār ir tas desmitnieks? ... minēšu ... bet nebūšu tālu no patiesības ... vai visi viņi ir alkohola atkarīgie ... tāpēc arī pamatā viņiem te nebija darba ... un pamatā tāpēc arī tur Anglijā viņi nevarēja legāli strādāt ... )
Es nebūt neizslēdzu iespēju ... pat ticamāk, ka tā bija, ka tas sešinieks viņus zināmā mērā "uzmeta" ... t.i. apkrāpa ... kas ir tikai likumsakarīgi šādu personu savstarpējās attiecībās ...
Bet nevajag te muldēt, ka viņi tur bija vergi ... ikvienam tur 100% ir pieejama policija ...
 
#
Aga 13.septembris 2017 22:09 atbildēt
Droši vien izsūtīs rēķinus par Latvijai nenomaksātiem nodokļiem!
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers