Latvijā: Bijušās prezidentes Vīķes-Freibergas vajadzībām paredzēts nomāt jaunu luksus klases auto 37 komentāri
 
Latvijā

Bijušās prezidentes Vīķes-Freibergas vajadzībām paredzēts nomāt jaunu luksus klases auto

 
Edmunds Brencis/ F64 Photo Agency

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs izsludinājis jauno luksus automašīnu iepirkumu. Portāls "pietiek.com" vēsta, ka to savām vajadzībām pieprasījusi bijusī Valsts prezidente Vaira Viķe- Freiberga.

Neoficiālā informācija, kuru "pietiek.com" saņēmis no diviem dažādiem avotiem Aizsardzības ministrijā vēsta, ka ministrijai izteikts skaidrs mājiens par kādreizējās valsts vadītājas decembra sākumā gaidāmo astoņdesmito jubileju, līdz kurai noteikti vajadzētu paspēt sagādāt jauno braucamo iepriekšējā, jau piecus gadus "vecā" vietā.

Neatsaucoties ne uz kādiem normatīvajiem aktiem, kas noteiktu šādu slepenību, Raimonda Bergmaņa vadītā Aizsardzības ministrija atsakās nosaukt to bijušo Valsts prezidentu, kam domāta jaunā automašīna.

Taču par to, ka tā paredzēta tieši Vīķes-Freibergas vajadzībām, liecina ne tikai ministrijas avotu informācija, bet arī periodiskums, ar kādu eksprezidente sev no valsts pieprasa jaunu luksusauto.

Pirms tam Vīķe-Freiberga jaunu auto bija pieprasījusi 2012. gadā, kad Aizsardzības ministrija paziņoja, ka "esam saņēmuši argumentētu pieprasījumu, ko mēs tālāk arī virzīsim."

Tikmēr oficiāli Aizsardzības ministrija stomās saistībā ar izsludināto iepirkumu par jaunas luksus klases vieglās pasažieru automašīnas pilna servisa ilgtermiņa nomu, nevēloties sniegt skaidras atbildes ne uz vienu no uzdotajiem jautājumiem saistībā ar šo iepirkumu, raksta "pietiek.com".

Mārtiņs Zilgalvis/ F64 Photo Agency

"Lēmums par automašīnas nomu tika pieņemts Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas speciālistu (t.sk. arī drošības ekspertu) sēdē, un tas bija koleģiāls lēmums,” - tas ir viss, ko pēc ilgākas noskaidrošanas ministrija ir gatava atklāt, atbildot uz jautājumu, kuras konkrētās amatpersonas ir pieņēmušas lēmumu, ka ir nepieciešams nomāt tieši luksus klases automašīnu, kad un kādā formā šis lēmums ir fiksēts."

"Ņemot vērā automašīnas izmantošanas mērķi, automašīnas izvēles pamatā bija drošības prasības, kurās ietilpst arī tādi auto tehniskie parametri kā auto drošības aprīkojums, auto veiktspēja un svars. No pašreiz piedāvājumā esošo auto klāsta drošības prasībām atbilstošākais auto ietilpst luksus klases automašīnu klasē, jo zemākas klases auto tehniskie parametri neatbilst atsevišķām drošības prasībām, tādēļ tika pieņemts lēmums par luksus klases auto nomu," skaidro ministrija, gan nevēloties precizēt - kas ir šīs "atsevišķās drošības prasības" un kas tās noteicis.

Savukārt uz jautājumu, vai kāds no bijušajiem Valsts prezidentiem ir pieprasījis savām vajadzībām tieši luksus klases automašīnu un, ja kā, tad kurš (kura) tieši, kad tieši šis pieprasījums veikts un kam tieši tas izteikts, Aizsardzības ministrija atbildēt atsakās.

Avots: Portāls "pietiek.com"

Komentāri [37]
#
uu 16.septembris 2017 9:54 atbildēt
manuprāt valsts esošajām un bijušajām amatpersonām varētu būt pakalpojums-piesaka mašīnu līdzīgi kā taksometru.Nu nedomāju,ka katru dienu braukā,valstiski būtu izdevīgāk
 
#
re 16.septembris 2017 9:20 atbildēt
vispār jau diezgan alkatīgi,ja salīdzina ar Bērziņu piemērām. Tad viņas vīram zemes gabaliņu pie jūras gribējās, kancelejai visdārgākās Rītiņa kūciņas, pārējie ģimenes locekļi dzīvo valsts apmaksātā dzīvoklī... bet ex neko nezin, jo visu viņai noliekot priekšā kā pienākušos. Ļoti neglīti.
 
#
kalašnikovs 16.septembris 2017 6:53 atbildēt
Zaporožecu! Pārejos labumus nost!
 
#
ahā 15.septembris 2017 15:57 atbildēt
Mīļie tautieši,vai ar to pašu muti Jūs ēdat maizi, ar kuru nozākājat citus???? Es , protams esmu pret šo dārgo auto, bet nepazaudējiet cilvēka izskatu. Vienmēr vajag atcerēties mūsu tautas teicienu: "Kas citam kapu rok, pats tajā iekrīt!" Jaukas brīvdienas!
 
#
/ » ahā 28.septembris 2017 13:06 atbildēt
raka, jau baidot ar krievu iebrukumu pēc Soču olimpiādes. 3 gadus trīcam
 
#
aino 15.septembris 2017 7:07 atbildēt
ta nopērciet viņai bobiku lai kratās vaerbūt smadzenes sāks strādāt
 
Skatīt visus 37 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers