Latvijā: Ierosinājums visiem Latvijā dzimušajiem bērniem piešķirt pilsonību negūst atsaucību 52 komentāri
 
Latvijā

Ierosinājums visiem Latvijā dzimušajiem bērniem piešķirt pilsonību negūst atsaucību

 
Oļesja Sokolova-Godovaņuka/ F64 Photo Agency

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) negatīvās nostājas dēļ valdošā koalīcija neatbalstīs Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinājumu vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem bērniem.

Pēc nacionālās apvienības iniciatīvas šis jautājums šodien tika pārrunāts valdošās koalīcijas partiju sanāksmē. "Mēs atgādinājām, ka koalīcijas līgumā ir noteikts jautājumu loks, par ko jāpanāk konsensus, lai varētu virzīties uz priekšu. Pilsoņu loka paplašināšana ir viens no šādiem jautājumiem," žurnālistiem sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš uzsvēra, ka Latvijā joprojām nav vienotas izglītības sistēmas, līdz ar to šāda prezidenta iniciatīva nebūtu atbalstāma. VL-TB/LNNK šodien informēja partnerus, ka izmantos savas veto tiesības, kā arī guva apstiprinājumu no koalīcijas, ka šis priekšlikums netiks virzīts.

Jānis Saliņš/ F64 Photo Agency

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) teica, ka šis jautājums nav diskutējams, ņemot vērā nacionālās apvienības nostāju. Premjers atturējās vērtēt prezidenta iniciatīvu pēc būtības. "Valdība ir stabila, un negribētos sākt diskusijas, kas šo stabilitātei varētu ietekmēt," uzsvēra Ministru prezidents.

Arī "Vienotības" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens pauda, ka nav jēgas sākt diskusijas, ja viens no partneriem bloķē šo jautājumu.

Kā ziņots, prezidents rosina dot iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem jau viņu piedzimšanas brīdī, ja vien viņu vecāki saviem bērniem neizvēlas citas esošas valsts pilsonību. Vējonis iepriekš paudis viedokli, ka Latvijā ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa piešķiršanai.

"Izsvērts lēmums parlamentā būs svarīgs, jo visi bērni, kas dzīvo Latvijā, ir mūsu bērni, gan piedzimušie, gan tie, kas vēl tikai piedzims. Ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa jaunai piešķiršanai, jo esam Eiropas valsts, dzīvojam progresīvā, modernā valstī, kas varbūt ir gatava šāda veida izaicinājumiem," pauda Vējonis.

Komentāri [52]
#
Latviešu domas 12.septembris 2017 20:02 atbildēt
jā, vācu nacistiskie smirdoņas tiešām Latvijā noslepkavoja vairāk kā 130 000 civilpersonas un sagrāva vairāk kā 43 000 ēku un infrestruktūras objektu, labi gan ka sadzinām brūno mēri būās, tagad atliek vēl asv valsteli atbrīvot no rotšildmēsliem un cita volstrītas skama.
 
#
coca cola - "Latviešu" domas » Latviešu domas 12.septembris 2017 21:05 atbildēt
tu esi viens smirdīgs apmelotājtrollis, sprāgoņa!
 
#
anna 12.septembris 2017 19:10 atbildēt
citas valstis lai pilsonibu iegutu ir jaliek eksamens ar 1000 jautajumiem un vel 1500jamaksa naudas zimes bet Latvija joprojam nav briva ,un tapec likumi seit ir sunam pie kajas ,un tapec esam tur kur esam ,un V ejona kungam velos atgadinat ,,ka ES ilgi nepastaves ,un ar to ir jarekinas .
 
#
Raimonds 11.septembris 2017 20:50 atbildēt
Latvija nav tajā situācijā ... lai nedotu jaundzimušajiem pilsonību. Te sabiedrība ir sašķelta divās kopienās ... un tas arī ir viens no iemesliem kāpēc valsts stagnē ... tas ir jālauž.
Un Vējonim bija saprātīgs priekšlikums. Tas netika pieņemts. Tātad starpnacionālais murgs turpināsies. Bet tas nav Latvijas interesēs. Tas ir NA interesēs ... viņu barība ... VIENĪGĀ barība viņiem ir nacionālais naids.
 
#
Dace » Raimonds 11.septembris 2017 23:05 atbildēt
Jā, patiešām, ja iedos krieviem dzimstot Latvijas pilsonību, tad radīsies vienkopienas valsts. Un visi draudzīgi dosimies pie Uzvaras pieminekļa!!!
 
#
Klods » Dace 13.septembris 2017 13:43 atbildēt
Merkis jau ir viens ,dod pilsonibu islamistu salašnu berniem ja tie apbernosies latvijā ! Tas butu šausmas!
 
#
noriebies 11.septembris 2017 20:47 atbildēt
Visiem okupantiem pilsonību, kaut kāds murgs !!! Var jau redzēt šo okupantu atraugas izdarības 9. maijā pie okupantu staba.
 
#
Raimonds » noriebies 11.septembris 2017 20:54 atbildēt
Tikko piedzimis bērns tev jau ir okupants? ... nu tad tu esi nacists.
 
#
labais...i » noriebies 12.septembris 2017 20:36 atbildēt
Bet tie latviešu bērni kas dzimst visā ES un vēl dziļākās čuhņās nav okupanti.....viņus tur ar ielūgumiem uzaicināja......Anglija,Īrija Vācija nav latviešu okupēta ...ne velti te tāds feiks'' noriebies'jo tiešām tu esi noriebies kā jēla gaļa....
 
#
NE AR VIENU NERUNĀŠU KRIEVISKI 11.septembris 2017 20:43 atbildēt
PUNKTS
 
#
Raimonds » NE AR VIENU NERUNĀŠU KRIEVISKI 11.septembris 2017 20:55 atbildēt
Un ja pārējie latvieši arī tā darīs? ... : ))) ... nu tad kas te būs? ... : )))
 
#
labais...i » NE AR VIENU NERUNĀŠU KRIEVISKI 12.septembris 2017 20:38 atbildēt
Pareizi jo vajag iemācīties krievu valodu lai runātu......PUNKTS.
 
Skatīt visus 52 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers