Latvijā: Rancāns: Latgalei var palīdzēt reāla pašvaldību pārstāvība Saeimā 16 komentāri
 
Latvijā

Rancāns: Latgalei var palīdzēt reāla pašvaldību pārstāvība Saeimā

 

Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas skolotājs, koktēlnieks, vairāku Latgalei veltītu grāmatu autors Antons Rancāns intervijā Neatkarīgajai vērtē latgaliešus, viņu un arī Latvijas valsts attieksmi pret Latgali.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [16]
#
Magelāns 12.septembris 2017 20:04 atbildēt
ir jau labi, Onte, es atzīstu sevi par lotgaļīti !
 
#
PILSONIS 12.septembris 2017 15:43 atbildēt
tie latgalisi musu saeima savairojusis pulki savu LATGALITI NOLAIDUSI UZ GRUNTI tagad ar vajoni prieksgala ...tagad ar to bernu pilsonibu N OLAIDIS UZ GRUNTI VISU LATVIJU...
 
#
Juoneitj 12.septembris 2017 10:20 atbildēt
Antoneņš kai vysod savā ampluā, tagad veļ "jaunkempistus" nūķengova... Pyuš čyuļu dutkā kai vacī latgalīšu komunisti...
 
#
Yo » Juoneitj 12.septembris 2017 10:39 atbildēt
Rancāns laikam saprot, ka mums nav vajadzīgs vēl viens Donbass?
 
#
Juoneitj » Yo 12.septembris 2017 11:53 atbildēt
Donbass nivīnam nav vajadzeigs, tikai vajag asimileit leidz golam vysus latgaļus, i nabyus vairs nikaidu problemu. Byus Lielčyulija i vyss OK...
 
#
Yes 12.septembris 2017 9:34 atbildēt
Latgalieši savu izvēli izdara paši - balso nevis par partijām, kas sastāda koalīciju, bet par "Jeģīnaja Rasija'' sabiedroto - Saskaņu, kas nekad neiekļūs koalīcijā, jo tai vispirms ir savu sabiedroto intereses, ar ko noslēgts līgums. Tāpēc nav jābrīnās, ka pietrūkst atbalsta Saeimā un valdībā. Piedāvātais variants ar pašvaldībām, - tas dzīvi Latgalē neuzlabos, bet palielinās Krievijas ietekmi. Latgalei beidzot vajag izvēlēties - ucināties ar separātistiem un kempistiem vai iet kopā vienoti ar visu pārējo Latviju, ko iesaka Streičs un Rugāte. Jāatceras, ka arī citos vēsturiskajos novados ir savas izloksnes un dialekti, ko var restaurēt un no kuriem var mēģināt sastādīt kādas vietējās valodas, plucināt Latviju, runāt par Livoniju un Kurzemes hercogisti u.tml., tāpat jāatceras, ka latviešu literārā valoda ir veidota nevis, piemēram, uz seno kuršu, bet gan uz latgaļu valodas pamata. Un raksturīgi, ka visos šais latgaliešu saietos "tut kak tut" klāt ir gapoņenki, girski, lindermaņi, "Vesķi" - kā mušas uz medusmaizi, - vai latgalieši paši nepadomā, ko tas varētu nozīmēt?
 
#
Juoneit » Yes 12.septembris 2017 11:56 atbildēt
Navajag muļdeit, ka latgalīši bolsoi par "Saskaņu". Pasaver latgaliskūs pogostus, par kū jī bolsoj. I pasaver, kas par kū bolsoj Reigā...
 
#
mareks » Yes 12.septembris 2017 15:53 atbildēt
latgalē tava koalīcija valdošā likvidēja visas fabrikas tāpēc lai viņiem ieriebtu absolūtais vairākums balso par saskaņu ,saskņa šerit uzvar visās vēlēšanās .vispirms pazuda ražotnes cilvēki pameta mājas devās ekonomiskajās bēgļu gaitās ,tad likvidēt sāka ,skolas slimnīcas .Kā tu domā vai latgaliesi pasi sev ienaidnieki ka balsos par vienotību ,kura šeit visu sagrāva nu nē
 
#
Inese Stūre 12.septembris 2017 9:16 atbildēt
Paldies, Rancāna kungs, par labo interviju. Tik saprātīgi vārdi reti dzirdami. Jums piekrītu gandrīz pilnībā.
 
#
Šodien 11.septembris 2017 22:08 atbildēt
Šodien,11.septembrī braucu pa Latgali 70 km garumā, pa Rogovkas - Kristinki, Viļāni ceļu. Lauki simtiem ha apsēti vai nopļautas pļavas. Faktiski nevarēja manīt neapstrādātus laukus. Daļa labības nokulta, vaitrāk nenokulta (tas jau dabas untums), lauki slīgst slapjumā. Bet ne par to. Latgalē strādā, trūkst zemes, nesliņķo. Vairākums māju sakoptas, ciemati sakopti. Kāds pārstāvis no Vecumniekiem, kurš brauca līdzi, saka - lai man nestāsta vaikrs, ka Latgale nodzērusies, ka nestrādā, nolaista. Jā, tautas ir pamaz, bet laukus kopj tehnika. Protams, pa ceļam var manīt okupācijas laika "pieminekļus - nolaistas, iesāktas un/vai nepabeigtas būves, grausti, kurus laikam nav izdevīgi atjaunot. Rogovka ir sakopta.
Vēl vien jautājums> Anton, rosini, ka vārdu "pagasts" - pogost. pagostits, ir jālikvidē, tā vietā jāraksta latviski - Nautrēnu ciems, Makašānu ciems, Makašānu ciemats. Paldies.
 
#
Inese » Šodien 13.septembris 2017 15:03 atbildēt
Neaizmirsti, draugs, ka vairāk kā 50% no lauksaimniecībā izmantojamās zemes Tevis minētajos pagastos pieder ārzemniekiem.
 
#
Imants 11.septembris 2017 21:55 atbildēt
Pārstāvniecība neko nelīdzēs. Zini, ka deputāti ir totāli bezatbildīgi - kā ievēl, tā var gulēt Saeimā. pašvaldībā, neko nedarot visus 4 gadus - neuzstāties, nepildīt solījumus, balsot kā patīk, nebalsot, var atstāt partiju, no kuras ievēlēja, pāriet uz citu - algu var saņemt ne par ko. Un ja pārst\av Latgali - varēs tāpat neko nedarīt, nevienam nav jāatskaitās, neviens viņu nevar nosodīt.
Pareizi raksta komentāros - pārstāvim jābūt VETO tiesībām likumdošanā. Kas tev tādas dos!?

Drīzāk, būtu pareizāk, Anton, ja sāktos kampaņa par 1922.gada Vēlēšanu likuma atjaunošanu, bez 5 % barjeras, divpalātu parlaments.
 
#
999 11.septembris 2017 18:18 atbildēt
Latgalei var palīdzēt bezpartejiska, bezdiktatoriska valsts pārvalde.
 
#
latgalei var palīdzēt darbs darbs darbs 11.septembris 2017 13:36 atbildēt
pietiek parazitēt
 
#
Es 11.septembris 2017 11:17 atbildēt
Nekā tamlīdzīga. Latgales deputātiem jāpiešķir veto tiesības.
 
#
999 11.septembris 2017 9:55 atbildēt
Var palīdzēt "politiska partija", kuras sastāvā ir 98% bezpartejiskas tautas.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers