Latvijā: VID pēc pārbaudēm: Restorāni maksā "aplokšņu algas" un neuzrāda ieņēmumus 9 komentāri
 
Latvijā

VID pēc pārbaudēm: Restorāni maksā "aplokšņu algas" un neuzrāda ieņēmumus

 
F64

Valsts ieņēmumu dienests (VID), veicot pārbaudes restorānos Rīgas centrā un Jūrmalā, galvenokārt konstatējis pārkāpumus saistībā ar nelegālo nodarbinātību un ieņēmumu neuzrādīšanu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

"Mūsu inspektori veica pārbaudes apmēram 15 restorānos. Galvenās problēmas, kas tika identificētas, bija nelegālā nodarbinātība, ieņēmumu neuzrādīšana," teica Cīrule, piebilstot, ka pārbaudes ēdināšanas uzņēmumos vēl turpinās.

Vienlaikus viņa arī informēja, ka pārbaudēs sodi piemēroti tikai tajos gadījumos, ja konstatēta darbinieku nelegāla nodarbināšana, bet par pārējiem pārkāpumiem uzņēmēji nav sodīti. "Sodi tika likti tikai par nelegālo nodarbinātību. Par visiem pārējiem konstatētajiem pārkāpumiem tika sagatavots apkopojošs materiāls, un ēdināšanas uzņēmumu īpašnieki tika aicināti uz sarunām VID, lai pārrunātu situāciju un vienotos, kādā veidā situāciju uzlabot," teica VID vadītāja.

Tāpat viņa pastāstīja, ka uzņēmumos, kuros VID veica novērošanu, strauji pieaudzis reģistrēto darījumu apmērs. "Tajos atsevišķajos uzņēmumos, kuros mūsu inspektori veica novērošanas, reģistrēto darījumu apmēri palielinājās salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi par 50%, 70% vai pat par 100%," sacīja Cīrule.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2017.gada jūlija sākumā VID un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) parakstīja vienošanos par sadarbību un informācijas apmaiņu ar mērķi mazināt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, sekmēt atbilstošu atalgojumu un godprātīgu nodokļu nomaksu nozares uzņēmumos, kā arī caurskatāmus un pilnīgus pārskatus par gūtajiem ieņēmumiem, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē.

Komentāri [9]
#
valsts aparātam 27.augusts 2017 8:13 atbildēt
Sen zināms, ka, ārstējot slimību, jāmeklē cēloņi, nevis jācīnās ar sekām. Šeit tas pats. Varbūt der padomāt, kāpēc tā notiek, kas liek uzņēmējiem riskēt, nevis godīgi maksāt nodokļus un algas. Jau pašā saknē viss te ir sapuvis.
 
#
Egita 23.augusts 2017 23:50 atbildēt
Un pareizi dara, ka neuzrāda! Citādi mēs vissi gulēsim ar VID darbiniekiem un Valsti zem vienas segas!
 
#
eirs 23.augusts 2017 10:20 atbildēt
Cīruliene aizmirsa nosaukt standarta ciparu, ka zaudējumi budžetam nodarīti par 100 miljoniem.
 
#
skaidrs, 23.augusts 2017 9:39 atbildēt
ka NRA visi par aplokšņu algām.
 
#
vnk cilvēks 23.augusts 2017 9:35 atbildēt
Pareizi dara,nav ko tos riebekļus barot ar nodokļiem un pašiem bankrotēt, a aparāts aug un aug un tik runā par štatu mazināšanu...
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers