Latvijā: Apturēta luksusa auto tirdzniecības grupējuma darbība; valstij garām aizslīdējuši 3 miljoni eiro 9 komentāri
 
Latvijā

Apturēta luksusa auto tirdzniecības grupējuma darbība; valstij garām aizslīdējuši 3 miljoni eiro

 
REUTERS/ SCANPIX

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde augustā apturējusi organizētas personu grupas darbību, kas nodarbojās ar ekskluzīvu automašīnu un sadzīves tehnikas tirdzniecību, un, izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 2,8 miljoni eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja VID.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde augustā apturējusi organizētas personu grupas darbību, kas nodarbojās ar ekskluzīvu automašīnu un sadzīves tehnikas tirdzniecību, un, izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 2,8 miljoni eiro apmērā, pavēstīja VID.

Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

"Veicot izmeklēšanas un operatīvās darbības, tika noskaidrots, ka organizēta personu grupa apzināti mantkārīgā nolūkā gatavoja nepatiesa satura dokumentus par faktiski nenotikušiem ar PVN apliekamiem darījumiem un iekļāva šos darījumus PVN deklarācijās. Tas viņiem ļāva piedāvāt saviem klientiem iegādāties sadzīves tehniku un luksus klases automašīnas par cenu, kas bija būtisi zemāka par tirgus cenu. Noziedzīgās darbības grupējums veica, iepriekš savstarpēji saskaņojot savus pienākumus un izmantojot savā kontrolē esošos uzņēmumus un to datus," skaidroja VID.

Pēc VID sniegtās informācijas, no 2016.gada janvāra noziedzīgais grupējums, izmantojot vairāk nekā 30 fiktīvu uzņēmumu datus un banku kontus, izveidoja faktiski nenotikušu darījumu ķēdes un izvairījās no PVN nomaksas valsts budžetā vairāk nekā 2,8 miljonu eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros 2017.gada augustā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji veica 26 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automobiļos. Kratīšanu laikā iegūti nozīmīgi pierādījumi par personu veiktajām noziedzīgajām darbībām (dokumenti, datori, telefoni, kodu kalkulatori).

Kriminālprocesa ietvaros, kas 2017.gada jūlijā sākts pēc Krimināllikuma 217.panta trešās daļas un 218.panta trešās daļas, trīs personas atzītas par aizdomās turētām. Noziedzīgā nodarījuma organizatoram piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums; pārējām divām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Komentāri [9]
#
Antiņš 17.augusts 2017 12:28 atbildēt
Tas ka ir doma, ka 2,8 miljoni nodokļos nesamaksāja, vēl nenozīmē, ka varētu samaksāt. Un no kurienes tā summa? Tos glaunos vāģus Vācijā ražo un tur arī maksā nodokļus. Mums tikai no starpnieka summas, nodoklis pienākas. Ja nu vienīgi auto iz zagts Maskavā, tad varētu ņemt nodokli par pilnu cenu.
 
#
goro 17.augusts 2017 11:59 atbildēt
Var kad grib arī bez visiem ss.
 
#
G 17.augusts 2017 11:48 atbildēt
Nu lūk, var izdarīt arī kaut ko pareizu, nevis vienkārši VID slēdz domēnu, vajag visi izpētīt labāk un tad griezt,,nevis to darīt aizsietām acīm.
 
#
Raimonds 17.augusts 2017 11:41 atbildēt
Bet es tik tā domāju ... ja apturētu Latvijas saeimas valdošās koalīcijas darbu ... tad valsts ietaupītu ne tikai kaut kādus tur 300 miljonus € ... pat vairāk, domāju, ka tad Latvija sāktu iet pretējā virzienā - uz savu attīstību ...
 
#
kikareka 17.augusts 2017 10:12 atbildēt
Luksusa auto...Kas var atļauties tādus nopirkt.Ar kādiem auto brauc vid spice,būtu interesanti uzzināt.
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers