Latvijā: Pirmo reizi likumā definēs mediķu algu pieaugumu 6 komentāri
 
Latvijā

Pirmo reizi likumā definēs mediķu algu pieaugumu

 
F64 Photo Agency

Pirmo reizi Latvijā likumā būs definēts veselības aprūpes nozares finansējuma un mediķu atalgojuma pieaugums, ceturtdien pēc Veselības aprūpes stratēģiskās padomes sēdes žurnālistiem teica veselības ministre Anda Čakša.

Viņa norādīja, ka šādu atzinumu ceturtdien izteikuši sadarbības partneri. Topošajā Veselības aprūpes finansēšanas likumā tiks iekļauts, ka 2020.gada veselības budžets sasniedz 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kā arī finansējuma pieaugums mediķu atalgojuma sadaļā.

Pēc ministres teiktā, lielākā diskusija sēdē bija par to, kādā veidā funkcionēs Nacionālais veselības dienests (NVD), kā notiek tarifu aprēķināšana un kā NVD padomi padarīt pietiekami neatkarīgu, lai finansējuma sadale notiktu pēc iespējas taisnīgāk.

Čakša ceturtdienas Stratēģiskās padomes sēdi vērtē kā konstruktīvu, turklāt esot redzams, ka likuma izstrāde virzās uz priekšu.

Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Ministre arī uzsvēra, ka neviena ārstniecības persona nebūs kā sistēmas "dispičers", jo to, vai cilvēks ir nodokļu maksātājs vai nemaksātājs varēs redzēt e-veselības sistēmā.

Vienlaikus ministre norādīja, ka patlaban iecerēts, ka tiks nodalīti nodokļu maksātāji no nemaksātājiem, tomēr sarežģītākais un vēl neatrisinātais jautājums ir - kā nodokļu nemaksātājs nonāks sistēmā.

Komentāri [6]
#
Santīms 11.augusts 2017 6:17 atbildēt
Ar likumu definēšanu bija jādefinējas jau 90 mitajos, 2000 sākumā! Tagad Lēmēji tā nodefinējušies, gaismu tuneļa galā nevar saskatīt! Jo nav jau Valstī uzbūvēta Ražojoša ekonomika! Kura dotu Latviešu tautai darba vietas! Ar Jaunuzbūvētu Likumdošanu un Pilnīgi Jaunu Nodokļu sistēmu! Un nekāds progresīvais nodoklis, bet trekni nodokļi tiem, kuriem ienākumi ir sākot ar 50 000 gadā! Un ar katru Desmitnieku treknāk maksā un treknāk! Vajadzīgi bija, ir Lieli nodokļi par Dārgajiem īpašumiem! Autiņiem, kuri jaunāki par 10 gadiem! Un trekni nodokļi par autiņiem līdz 3 gadu vecumam! 2-3 darba vietas? 50-80-150 tūkstoši gada ienākumi! Nodokļi līdz 60%!!! Tad būs Valstij naudas elementārām vajadzībām! Un minimālo darba samaksu celt, Pēc ekon., att., tuvu vadošo EU valstu, Skandināvijas algām! Bijām, esam un būsim Ziemeļ Eiropas zeme, Tauta, valsts! Esta comprende!
 
#
Un vēl » Santīms 11.augusts 2017 6:40 atbildēt
Vajag! Obligāto Veselības apdrošināšanu Latvijā! Bet arī! Jo biezāks, jo dārgāk maksā! To arī noteikt pēc gada ienākumiem, stāvokli sabiedrībā! Pagaidām, vienkāršs strādājošais, ar aldziņu netto. 500-700 euro - maksā minimālo Ves.Apdr. Paketi! Ar visu elementāro, nepieciešamo med.aprūpi iekšā! Laika gaitā, visai ekon.att., LV uzlabojoties, var, vajag kautko mainīt. Ienākumiem palielinoties - celt cenas uz augšu! Bet pamatā, Biezajiem! Lielus nodokļus! Par visu! Un iznīcināt Latvijā Korupciju, Nodokļu nemaksāšanu, konvertu algas! Visu Šmuguli! Dēļ kura esat, tik tālu nodzīvojušies!
 
#
Vēl » Santīms 11.augusts 2017 7:13 atbildēt
Holandē min. Obl.Ves.Apdr. Maksā 82 euro mēnesī! Basic programma! Bet te minimālā alga ir 1480 euro. Un te ir tāds slauciens, visiem ir jāmaksā Pašrisks! Neatkarīgi no polises! Pirmie 385 euro! Nodod asins analīzi! Kautvai ir polise, tie 150 euro pašam jāmaksā. Ierados pats, ar pirmo autobusu slimnīcā, ar šausmīgām sāpēm pavēderē, sānos - pirmās palīdzības sniegšana man izmaksāja 175 euro. 2st uzkavējos slinnīcā, uzņemšanas nodaļā. Mani apskatīja, minimāli, iedeva zāles, remdēja sāpes un palaida mājās! Man pēc tam bija šoks, ka par šo gandrīz neko, nedaudz vēlāk atnāca rēķins! No Eigen Risiko/ no tā Pašriska, ka jāsamaksā 175 euro.
Latvijā protams šāds Pašrisks būtu vienkāršam cilvēkam Bankrots, Traģēdija!
 
#
Turp vēl » Santīms 11.augusts 2017 7:15 atbildēt
Man Obl.Ves.Apdr. Te izmaksā mēnesī 143 euro. Basic + dažas extras.
 
#
Doks 10.augusts 2017 20:43 atbildēt
Čakša domā kā tipiska grūtniece-toksikoze.
 
#
... 10.augusts 2017 17:05 atbildēt
...likumā definētais ir jāapskata piesardzīgi, jo kā zināms, mums ir bijuši likumi par IIN likmes maiņu un par 2% aizsardzībai - likuma normas, taču deklaratīvas. Dzīvosim, redzēsim.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers