Latvijā: Kučinskis: Ģimenes ārstiem jauns piedāvājums par lielāku algu nebūs 46 komentāri
 
Latvijā

Kučinskis: Ģimenes ārstiem jauns piedāvājums par lielāku algu nebūs

 
F64

Ģimenes ārstiem tika piedāvāts papildu finansējums kapitācijas naudai par kvalitāti, bet, ja viņi to neatbalsta, tad citu piedāvājumu nebūs, pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Ģimenes ārstiem tika piedāvāts papildu finansējums kapitācijas naudai par kvalitāti, bet, ja viņi to neatbalsta, tad citu piedāvājumu nebūs, pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers uzsvēra, ka ģimenes ārsti pašlaik koncentrējušies tikai uz to, vai ir pietiekama kapitācijas nauda, aizmirstot, ka vienošanās ietver arī citus pasākumus, par ko nav domstarpību.

Ģimenes ārstiem tika piedāvāts papildu finansējums par kvalitāti, atgādināja Kučinskis. "Ja atbilde ir "nē", tad acīmredzot citu piedāvājumu nebūs," teica valdības vadītājs.

Viņš piebilda, ka sarunas vienmēr ir kompromiss, bet tas nav sasniedzams, ja viena no pusēm tam nepiekrīt, kamēr nedabūs pilnīgi visu.

Kā ziņots, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA), izvērtējot Ministru prezidenta un veselības ministres Andas Čakšas gala piedāvājumu veselības nozares uzlabošanai, neparakstīs vienošanos un turpinās protestu, mainot tā formu, žurnālistiem paziņoja LĢĀA vadītāja Sarmīte Veide.

"Izskatot priekšlikumus, redzam, ka nekas nav mainījies, un pat tie vienošanās priekšlikumi, kas panākti tikšanās laikā, nav iekļauti. Mēs neejam uz vienošanos un neparakstām to," paziņoja Veide. Viņa norādīja, ka, redzot situāciju un saņemot pacientu zvanus, nolemts mainīt protesta formu. "Streiku turpinām, bet mainām formu," sacīja Veide.

Streika termiņš patlaban noteikts līdz 1.oktobrim. Līdz tam laikam LĢĀA gan mēģinās aicināt uz sarunu Kučinski, lai rastu situācijas atrisinājumu. Taču līdz tam jaunā streika forma noteiks, ka ģimenes ārsti veiks pacientu aprūpi, dienā pieņemot ne vairāk kā 20 pacientus. Ja būs vairāk nekā 20 pacienti, tad viņiem būs jāpierakstās rindā, kas var ilgt pat vairāk nekā trīs nedēļas.

Komentāri [46]
#
pietiek 18.jūlijs 2017 6:36 atbildēt
Medicīnas nauda tiek stulbi izšķērdēta, ka nepaliek vairs naudas ārstu, med personāla pienācīgam atalgojumam un slimu pacientu ārstēšanai. Visu šo netaisnību uz savas ādas izjūt tieši ģimenes ārsti, kas ikdienā sastopas ar nabadzīgo pacentu savās prakses vietās. Un atbildīgā par med naudas sadali šoreiz ir Čakša.
 
#
Pūce 18.jūlijs 2017 2:48 atbildēt
Mīļie kolēģi vienmēr var gribēt vairāk,bet būsim godīgi .Liekat mieru ministrei. Mēs visi labi zinām kur paliek finansējums medicīnai, rads, radu tik velk
iekšā šajā naudas kaltuvē.Taisnība Kučinskim.
 
#
Bruno 18.jūlijs 2017 0:35 atbildēt
Kā cilvēki nesaprot ka valdība tautu māna ar solījumiem ka mēs tiekam ārstēti, bet tikai tiem kuriem mūs jāārstē nauda netiek dota!
 
#
Sencis 17.jūlijs 2017 23:55 atbildēt
Man atkal nav skaidrs. Kur tiek tērēta nauda ja nekam nesanāk. Te lasām ka svēta nodokļu iekasējumi ir virs plāna, ekonomika tiek sildīta un pārsildīta , vis itkā notiek bet gala rezultāts ir nekāds.
 
#
mediķe 17.jūlijs 2017 22:45 atbildēt
Mūsu iestādē visi ģ ārsti katru gadu apmeklē tālas atpūtas vietas--Majorka,Malibu un t.t.Tajā pašā laikā,medmāsas ,vēl padomās,vai ir iespēja aizbraukt tepat ,nedaudz km uz jūru.Visu laiku ---tikai ģ.ārsti,bet ambulatoras māsas---tukša vieta.Jo,īpaši ar darbā atmaksu.Slimokase nespēj apmaksāt talonus par padarītu darbu!!!!!Apsola,ka viss ir fiksēts un parādus atmaksās vēlāk,,.Kā var nē solīt?,,Vispār,māsas darbs ,absolūti nav respektēts.Bet mēs esam tieši tie ,,rūķīši,,kuri pilda pamatdarbu.Ir laiks streikot ari mūms.Diemžel,mūsu valstī ari tā nav metode.Tāpēc cilvēki brauks citur,tur,kur viņu darbs tiks adekvāti novērtēts.Te to ne sagaidīs.
 
Skatīt visus 46 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers