Latvijā: Čakša: Ārsti kā nodokļu uzraugi ir pārspīlēts apgalvojums 2 komentāri
 
Latvijā

Čakša: Ārsti kā nodokļu uzraugi ir pārspīlēts apgalvojums

 
f64

Apgalvojums, ka jaunā veselības aprūpes finansēšanas sistēma ārstus varētu padarīt par nodokļu uzraugiem, ir pārspīlēts, norāda veselības ministre Anda Čakša. Kā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska, koalīcijas piedāvājums veselības finansēšanai padara ģimenes ārstus par tādiem kā nodokļu uzraugiem, tomēr ārstam ir citi uzdevumi.

Ministre skaidroja, ka cilvēkam pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu grozu noteiks e-veselības sistēma, turklāt cilvēkam vienmēr būs iespēja doties tālāk pēc pakalpojuma, tikai par pilnu maksu, nevis valsts finansējumu.

Vienlaikus Čakša sacīja, ka jāsaprot, ka, diemžēl, ne visi Latvijas iedzīvotāji saprot nodokļu maksāšanas jēgu. Cilvēkiem jāizprot, ka valsts pakalpojumi veidojas no nodokļu maksāju naudas, tāpēc arī svarīgi nodrošināt šo patlaban neesošo sasaisti.

Jau ziņots, ka koalīcijas partneri panākuši vienošanos par sociālo iemaksu pieaugumu, savukārt par lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes progresivitāti diskusijas vēl turpināsies, žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Sociālās iemaksas iecerēts celt, lai palielinātu veselības aprūpes finansējumu. Paredzēts, ka sociālās iemaksas solidāri - pa pus procentpunktam - pieaugs gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Savukārt nodokļu nemaksātājiem varētu būt noteikts speciāls maksājums.

Attiecībā uz IIN progresivitāti koalīcijas partneri vēl sagaida Finanšu ministrijas aprēķinus, lai turpinātu diskusijas.

Komentāri [2]
#
Dakteris 19.jūnijs 2017 10:17 atbildēt
Vajadzēja iet uz VID, medicīnā. Tāpat neko nejēdz un izdarījusi
 
#
Jansons 19.jūnijs 2017 9:44 atbildēt
Ir traki, ja dumja tauta un ārsti neko nesaprot no nodokļu maksāšanas. Pietiek kļūt par ministri, lai viss būtu skaidrs.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers