Latvijā: Maizīša dators nozagts no dzīvokļa, kura izīrētāji noslēpušies Kipras ofšorā 6 komentāri
 
Latvijā

Maizīša dators nozagts no dzīvokļa, kura izīrētāji noslēpušies Kipras ofšorā

 
f64

Satversmes aizsardzības biroja direktora Jāņa Maizīša „privātais dators”, kurā saskaņā ar biroja apgalvojumiem neesot nekādas slepenas dienesta informācijas, visticamākais, nozagts no viņa īrētā dzīvokļa Rīgā, Ģertrūdes ielā 39, kura izīrētāji noslēpušies Kipras ofšorā, - tā liek domāt publiski pieejamie dati.

Pēdējos gados Maizīša amatpersonas deklarācija sakarā ar viņa „slepeno” amatu vairs nav pieejama, taču līdz 2013. gadam ar to varēja iepazīties katrs interesents. Cita starpā tā rāda, ka vairākus gadus amatpersona, kurai oficiāli pieder tikai zeme Taurenē, ir mētājusies no viena īrēta dzīvokļa uz citu - tas īrēts te no privātpersonas Valda Liepiņa, te no SIA T4.

Taču 2010. gadā Maizītis nostabilizējies un gadu no gada īrējis dzīvokli no viena izīrētāja - SIA Dekoruss. Pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, šo dzīvokli Maizītis īrē vēl joprojām, un tieši no tā tad arī notikusi viņa datora un policijas neatklātu citu „nenozīmīgu personisku mantu” zādzība.

Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency

Ja tā, ir, izrādās, ka Latvijas galvenā specdienesta vadītājs īrē dzīvokli no uzņēmuma, kura patiesie īpašnieki ir noslēpušies kādā Kiprā reģistrētā ārzonas kompānijā un kurš pirms vairākiem gadiem bijis saistīts ar tādu odiozu personu kā kādreizējais Ogres komercbankas saimnieks Artūrs Jeresjko, kurš pirms pieciem gadiem tika minēts kā viens no Latvijas krievu preses kontrolētājiem kopā ar Krievijas senatoru, miljardieri Andreju Molčanovu un bijušao Krievijas Valsts domes deputātu, uzņēmēju Eduardu Janakovu.

Kā rāda Lursoft datu bāze, Maizīša īrētā dzīvokļa īpašnieka - SIA Dekoruss patiesie labuma guvēji jau kopš 2007. gada beigām ir noslēpušies ofšorā: Dekorusa vienīgais oficiālais kapitāldaļu īpašnieks ir Kiprā reģistrētā ārzonas kompānija Primasys Limited. Savukārt pirms tam uzņēmums piederējis vēl virknei citu ārzonas uzņēmumu.

Interesanti, ka sava nekustamā īpašuma izīrēšana Maizītim un citām personām Dekorusam nes nevis peļņu, bet gan zaudējumus: uzņēmuma 2016. gada apgrozījums ir bijis 227 tūkstoši eiro, bet zaudējumi - 89 tūkstoši eiro.

Laiks, kad Maizītis sāka īrēt dzīvokli no SIA Dekoruss, sakrīt ar laiku, kad ēka Rīgā, Ģertrūdes ielā 39 tika nodota ekspluatācijā. Pēc visa spriežot, Maizītis ne tikai nav savu dzīvokli aprīkojis ar signalizāciju, bet nav arī īres līgumu reģistrējis zemesgrāmatā.

Avots: pietiek.com

Komentāri [6]
#
Balodis 19.maijs 2017 23:46 atbildēt
Forša māja, savlaik nopirka Maskavas, Solncevas grupējums (OPG līderis Mihasjs), šķiet juvelierfabrikas Cadovičs arī tur starpniekoja. Nu ko apsveicam, laba izvēle tā turpināt. Pilsoņi maksājiet nodokļus.
 
#
savādnieks 19.maijs 2017 9:35 atbildēt
Tātad maiznieks nav samaksājis īres maksu un veči paņēma ''graudā'',otrs,vai nevajadzētu ar šādu cv nolikt Pielaidi valsts noslēpumam ?Pārfrāzējot vārdus,kurus parasti skaita pie kapu kalniņa...No šrota esi nācis,par šrotenieku jāpaliek.
 
#
Lauku vecis 19.maijs 2017 8:19 atbildēt
Galvenais čekists pārkāpis visus likumus. Atņemt pielaidi valsts noslēpumam, jo ir finansiāli saistīts ar nezināmu , fiktīvu ārzemju kompāniju.
 
#
Fufelis 18.maijs 2017 22:39 atbildēt
Péc jaunàkajàm baumàm,pédéjais konspiratīvais dzívoklis esot Dàrziños.4.búdiña pa kreisi aiz nolauztà koka.Īpasa pazíme-çíkstosas durvis.
 
#
bravo 18.maijs 2017 20:57 atbildēt
............................
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers