Latvijā: "Valoda uz trotuāra"- īpašā akcijā svin Valsts valodas dienu 2 komentāri
 
Latvijā

"Valoda uz trotuāra"- īpašā akcijā svin Valsts valodas dienu

 
kroders.lv

Sestdien, 13.maijā, jau sesto gadu pēc kārtas Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) un tā draugi visā Latvijā aicina svinēt Valsts valodas dienu. Šogad svētki tiks atzīmēti ar akciju “Valoda uz trotuāra", kā arī citiem pasākumiem 41 iestādē - muzejos, skolās, bibliotēkās un citos kultūras un izglītības centros.

Valsts valodas diena tika aizsākta 2012. gadā ar mērķi radošā un mūsdienīgā veidā svinēt to, ka mūsu valsts valoda ir latviešu valoda. Kā svinību datums izvēlēts 13. maijs, jo šajā dienā pirms 185 gadiem dzimis jaunlatvietis, nacionālās valodniecības pamatlicējs, publicists, atdzejotājs, filologs, literārās valodas attīstītājs un jaunvārdu ieviesējs Juris Alunāns.

Šogad dažādās Latvijas vietās norisināsies dzejas un jaunvārdu darbnīcas, mēles mežģu sacensības, tiks spēlētas rotaļas ap un par latviešu valodu. Liela daļa no svētku dalībniekiem pievienosies Rakstniecības un mūzikas muzeja akcijai “Valoda uz trotuāra" - dosies pilsētvidē un rakstīs ar krītiņiem uz ietvēm savus iemīļotākos latviešu literatūras citātus. Akcijā var iesaistīties visi, kam mīļa latviešu valoda - ikviens ir aicināts 13. maijā piepildīt ielas, pagalmus un laukumus ar dzejas un prozas rindām un dalīties ar fotogrāfijām sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #ValstsValodasDiena.

Komentāri [2]
#
yyy 13.maijs 2017 9:48 atbildēt
Stulbums2.
ietve ir staigāšanai.
 
#
Elmis 13.maijs 2017 9:10 atbildēt
Hi hi!
Kāpēc "Trotuārs"?
Man likās, ka latviski ir "IETVE".
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers