Latvijā: Kultūras ministrija: Jāpaaugstina iedzīvotāju kritiskās domāšanas līmenis 6 komentāri
 
Latvijā

Kultūras ministrija: Jāpaaugstina iedzīvotāju kritiskās domāšanas līmenis

 
Dmitrijs Suļžics/ f64 photo agency

Šorīt raidījumā "900 sekundes" Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis apgalvoja, ka ir jāpaaugstina iedzīvotāju kritiskās domāšanas līmenis.

R. Putnis norāda, ka Latvijas sabiedrība ir pierādījusi spēju atklāt dažāda veida fenomenus saistībā ar žurnālistikas ''slēptajiem akmeņiem''. Šajā jomā īpaši aktīvi ir bijuši paši žurnālisti, kuri centušies atklāt ziņu patiesos avotus, propagandas materiālus un par tiem paziņoja sabiedrībai.

KM mediju politikas nodaļas vadītājs arī vēsta, ka turpmākos četrus gadus mediju pratība būs viena no Kultūras ministrijas prioritātēm. Savukārt, taujāts par to, vai mediju pratībai lielāku uzmanību pievērš tikai aktīvā sabiedrības daļa un, kāda ir situācija pārējā sabiedrībā, R. Putnis komentē, ka aktīvā sabiedrības daļa vienmēr iet pa priekšu pārējiem un iezīmē ceļu, kas parāda, kā risināt problēmas. Turklāt aktīvā sabiedrības daļa ar savu darbību rāda piemēru arī pārējiem.

KM plāns ir stiprināt kritiskās domāšanas līmeni un celt mediju pratības līmeni, šīs lietas iekļaujot vispārējās izglītības saturā. ''Svarīgi ir apzināties, ka mūsdienu pasaule ir sarežģīta un arī mediju pasaule šajos apstākļos ir sarežģīta,'' atzīst R. Putnis. Viņš arī pauž, ka Latvijā vajadzētu celt kopējo žurnālistikas līmeni.

Komentāri [6]
#
Gita 24.aprīlis 2017 11:10 atbildēt
Mums ir ļoti jauki,zinoši žurnālisti,un,ja viņi nebūtu,tauta daudz ko neuzzinātu.Daudzus pārkāpumus un nejēdzības atrod tieši žurnālisti,un paldies viņiem par to.Uzskatu,ka mums Latvijā žurnālisti ir augstā līmenī!
 
#
mes jau ari kritiski domājam 24.aprīlis 2017 11:02 atbildēt
un vairs neticam musu politiķu meliem ko mediji izplata. bet tiko mes šos melus atmaskojam, tā mums pārmet ka esam kremļa aģenti.
jus paši izlemiet ko jus vēlaties, jo tāda selektīva kritiskā domāšana nesanāks ka nu tikai jums tices uz vārda un citus vērtēs kritiski
 
#
Kàrléns 24.aprīlis 2017 10:56 atbildēt
Gribëju izteikties par kritiskàs domàsanas līmeni,bet vàrds"pratība" visas vëlmes aizdzina.Mana viedieríce Tàdu vārdu neñem pretí.
 
#
Kritiķis 24.aprīlis 2017 10:56 atbildēt
Kritiskās domāšanas līmenis būtu jāpaaugstina vienīgi politiķiem!
 
#
hoho 24.aprīlis 2017 10:52 atbildēt
Putnis ir garīgi slims - viņš ir precējies ar vīrieti. Kad šādi garīgi slimie putņi sāk runāt par kritisko domāšanu un mediju pratību, tad atliek tikai pabrīnīties par Raivi Dzintaru, kurš it kā ir NA ideologs, bet NA "valda" Kultūras ministrijā.
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers